Narrilaivan

Villit ravit 21.9.2018

- Ravipäivä 21.9.2018.
- Viimeinen osallistumispäovä 20.9.2018.

- Osallistuminen sähköpostilla narrilaivan@gmail.com otsikolla "Villit 21.9."
- Yksi hevonen max. yhteen lähtöön.
- Yhdeltä omistajalta rajattomasti hevosia / lähtö.
- Ikärajat ponit 3-18v, lv 2-14v, kv 3-15v. Montéssa ponit ja kylmäveriset vähintään 5v, lämminverisissä vähintään 4v.

- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) hevosen ikä skp nimi / ohjastaja (seura tai tallin lyhenne) ennätys --
- Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle.

Tulokset julkaistu 1.10.2018

Ponilähtö 1: Ryhmäajo A-poneille 1100m, 3-4v A-poneille
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

Peruttu vähäisen osallistujamäärän vuoksi.

3v t Saltan Vauhtiville / Shavo (NaSe) ei enn. -- 4v o Radikalin Fiasko / Janna (Salta) 2.58,5ly -- 4v o Saltan Jäinen Jekku / Jenni (Salta) 2.55,1ly --


Ponilähtö 2: Ryhmäajo A-poneille 1100m, 2.45,0 aikaiset ja hitaammat 5v ja vanhemmat
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.47,4ly -- 02.41,4aly
2. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 3.05,2aly -- 02.41,6aly
3. 5v o Saltan Asterix / Jenni (Salta) 2.55,5ly -- 02.43,3aly
4. 6v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) 2.56,4ly -- 02.43,6aly
5. 9v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.45,1a -- 02.44,2aly
6. 9v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.45,5aly -- 02.45,1aly
7. 6v t Saltan Sitruunalime / Eve (Salta) 2.54,3ly -- 02.45,3aly x


Ponilähtö 3: Ryhmäajo A-poneille 1100m, 2.30,0-2.44,9 aikaiset
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 9v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.41,2aly -- 02.38,2aly x
2. 6v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.39,4ly x -- 02.38,3aly
3. 9v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.40,5aly -- 02.38,4aly
4. 7v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 2.44,4aly -- 02.40,3aly
5. 7v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.40,5aly -- 02.41,4aly
6. 7v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 2.40,1aly -- 02.42,2aly xx
7. 9v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.41,4aly -- 02.43,4aly
8. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.43,3ly -- 02.43,4aly
9v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.43,5ly -- - hll
9v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.42,3aly -- - hll
9v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.42,3aly -- - hpl

1. 7v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 2.38,1aly -- 02.30,1aly xx
2. 11v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.30,4ly -- 02.30,6aly
3. 11v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.30,1ly -- 02.31,5aly
4. 9v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.33,2ly -- 02.32,1aly
5. 9v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.31,5ly -- 02.33,3aly
6. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.32,3ly -- 02.33,4aly
7. 6v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.30,3ly x - 02.34,3aly
8. 7v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 2.32,3ly -- 02.35,3aly
5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.37,3aly xx -- - hll
7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.37,3aly -- - hml3


Ponilähtö 4: Ryhmäajo A-poneille 1100m, 2.29,9 aikaiset ja nopeammat
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.22,4aly
2. 12v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.23,5ly -- 02.22,5aly
3. 11v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.24,1ly -- 02.23,2aly
4. 11v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.25,6aly -- 02.23,4aly x
5. 11v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.25,3ly -- 02.24,4aly
6. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.26,4aly xx
7. 11v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- 02.28,3aly
8. 11v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.24,0ly -- 02.29,5aly
9. 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.27,3aly -- 02.29,5aly
11v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.26,3aly -- - hll

1. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.12,2aly xx -- 02.10,4aly
2. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.11,2aly -- 02.12,3aly
3. 14v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.12,2aly -- 02.13,5aly
4. 11v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.15,3aly -- 02.16,5aly
5. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- 02.17,3aly x
6. 11v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.12,1aly -- 02.17,5aly
10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- - hll


Ponilähtö 5: Ryhmäajo B-poneille 1600m, 3-4v
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 3v t Brynhild NRL / Bea (NaSe) ei enn. -- 02.24,4aly x
2. 3v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.19,4ake -- 02.24,6aly
3. 3v o Yggdarsil NRL / Jenni (NaSe) ei enn. -- 02.24,6aly
4. 3v t Thrud NRL / Ulla (NaSe) ei enn. -- 02.26,4aly
5. 3v t Hrist Mist NRL / Milla (NaSe) ei enn. -- 02.28,2aly
6. 3v o Herjoturr NRL / Iida (NaSe) ei enn. -- 02.29,2aly x
7. 3v t Fimbul NRL / Sara (NaSe) ei enn. -- 02.29,5aly
8. 4v t Radikalin BlaaBlaaBlaa / Jenni (Salta) 2.16,2aly -- 02.31,4aly x
9. 3v t Janning NRL / Jannika (NaSe) ei enn. -- 02.31,4aly
10. 3v o Jörmundgand NRL / Jere (NaSe) ei enn. -- 02.32,2aly
11. 3v t Disa NRL / Oona (NaSe) ei enn. -- 02.32,4aly x
12. 3v o Theodor RC / Wille (GT) 2.19,6ake -- 02.34,3aly
3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.16,5ake -- - hml4


Ponilähtö 6: Ryhmäajo B-poneille 600m, 2.11,0 aikaiset ja hitaammat 5v ja vanhemmat
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

Peruttu, ei osallistujia.


Ponilähtö 7: Ryhmäajo B-poneille 1600m, 1.51,0-2.10,9 aikaiset
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 8v t Unian Rouslite / Kia (NaSe) 59,2aly -- 02.00,2aly
2. 5v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.07,5ly -- 02.00,5aly x
3. 6v o Hilding / Santeri (GT) 2.01,1aly -- 02.00,5aly
4. 10v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.05,3maly -- 02.01,6aly
5. 7v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 59,3ly -- 02.02,2aly
6. 9v t Nasrin Kaleesi / Satu (NaSe) 59,5aly -- 02.05,6aly
7. 7v t Malena NRL / Nita (NaSe) 2.04,0 -- 02.06,1aly
8. 9v o Nasrin Opal / Miriam (NaSe) 59,3ly -- 02.06,1aly
9. 10v o Travette BRL / Jenni (Salta) 2.01,2aly -- 02.06,3aly xx
7v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.00,6aly xx -- - hml

1. 9v t Nasrin Dvalan / Ellu (NaSe) 56,1ake -- 01.54,3aly
2. 7v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 58,7ly -- 01.54,4aly
3. 9v o Nasrin Jamaya / Jasu (NaSe) 58,3aly -- 01.55,6aly
4. 9v t Nasrin Saarya / Tiia (NaSe) 52,1aly -- 01.56,3aly
5. 7v o Valdemar NRL / Vallu (NaSe) 58,2ly -- 01.58,5aly
6. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 59,2ly -- 01.58,6aly xx
7. 13v t Call 911 / Minttu (GT) 53,5ly -- 02.00,2aly
8. 7v t Wingards Meia / Elli (GT) 56,3ly -- 02.01,5aly
9v o Nasrin Royan / Ronja (NaSe) 55,4ake -- - hml6


Ponilähtö 8: Ryhmäajo B-poneille 1600m, 1.50,9 aikaiset ja nopeammat
P: P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 10v o Lackadaisical / Eetu (NaSe) 49,6ly -- 01.46,2aly
2. 10v t Athene Snilli / Helka (NaSe) 50,3ake -- 01.46,4aly
3. 11v o Samuraj NRL / Samuli (NaSe) 50,4aly -- 01.46,5aly
4. 14v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 40,4aly -- 01.47,2aly
5. 14v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 40,6aly -- 01.47,5aly xx
6. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.47,6aly xx
7. 12v t Snaragan NRL / Salli (NaSe) 50,2aly -- 01.48,2aly
8. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 01.48,3aly x
9. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 46,5aly -- 01.49,3aly
10. 13v t Kalypso Duán / Iida (NaSe) 41,5aly -- 01.49,4aly
11. 11v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 01.49,5aly
12. 11v t Toy's Elsemarie / Emma (GT) 45,1aly -- 01.50,2aly


Lähtö 1: Tasoitusajo 2v lämminverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 2v t Dazzling Lady / (Team Lily) ei enn. -- 01.19,2ke
2. 2v o Midnight Brave / Leo (Team Lily) ei enn. -- 01.19,2ke
3. 2v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.18,1aly -- 01.19,2ke
4. 2v t Wild Candy Princess / (Team Lily) ei enn. - 01.19,5ke
5. 2v t Rjazán Penelope / (Koivula) ei enn. -- 01.19,6ke x


Lähtö 2: Tasoitusajo 3v lämminverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.17,4ke
2. 3v o Stjärnasvart / Tuukka (Team Lily) ei enn. -- 01.19,2ke
3. 3v t Märtha / Veikko (Team Lily) ei enn. -- 01.19,4ke x
4. 3v o Smoky Shav / Ellu (Salta) 19,3aly -- 01.20,1ke
5. 3v t Rosebud Shav / Iina (NaSe) 19,5ke -- 01.20,3ke
6. 3v t Celtic Charm / (Anti) 19,1aly -- 01.21,1ke
7. 3v t Sinful Riddler / (Anti) 18,3aly -- 01.21,2ke
8. 3v t Silver Coin Shav / Amelie (Salta) 18,2aly -- 01.21,2ke
9. 3v t Månsken / (Team Lily) ei enn. -- 01.21,5ke
3v o Golden Amazing / Emilia (Team Lily) ei enn. -- - k
3v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) ei enn. -- - hml3
3v t Golden April Jewel / (Team Lily) ei enn. -- - hpl
3v t Apple-y Ever After / (Anti) 18,4aly -- - hll

1. 3v t Radical Velowire / Arttu (GT) 18,1aly -- 01.16,3ke x
2. 3v o Dawn of Sorrow / (Anti) 16,6aly -- 01.16,4ke x
3. 3v t Somewhere Shav / Shavo (NaSe) 17,3aly -- 01.16,5ke x
4. 3v t Smiley Shav / Salli (NaSe) 18,2ke -- 01.17,2ke
5. 3v t Sølv's Talkin' Sweetly / Viveka (Team Lily) 18,1a -- 01.17,3ke xx
6. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.17,4ke
7. 3v t Humble Dewdrop / (Anti) 18,1aly -- 01.17,5ke
8. 3v o Tickle Wiggles P18 / (Anti) 16,2aly -- 01.17,6ke
9. 3v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 18,2a -- 01.18,1ke
10. 3v o Tip Toeing to Success / (Anti) 17,3aly -- 01.18,2ke xx
11. 3v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 17,3aly -- 01.19,1ke
12. 3v o Total Rebellion / (Anti) 18,1aly -- 01.19,3ke
3v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 16,4aly -- - hll


Lähtö 3: Tasoitusajo 4v lämminverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 4v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 16,4 -- 01.15,3ke
2. 4v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 15,1aly -- 01.15,4ke
3. 4v o My Golden Julian / Teppo (GT) 16,4ake -- 01.15,5ke
4. 4v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.16,2ke
5. 4v o Archos Indigo / Kaarlo (GT) 15,2aly -- 01.16,2ke xx
6. 4v t My Red Keyway / Emilia (GT) 17,2ke -- 01.16,4ke
7. 4v o Still Awake / Vesku (GT) 18,3aly -- 01.17,1ke xx
8. 4v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 15,2 -- 01.18,1ke x


Lähtö 4: Tasoitusajo 3v kylmäverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 3v o Saltan Kylmän Kankea / Ellu (Salta) ilm.kl. -- 01.38,3ke
2. 3v o Hurjaharja I.F. / (Koivula) ei enn. -- 01.39,2ke
3. 3v t AH Tulisylvia / (Koivula) 01.37,3aly -- 01.39,2ke
4. 3v t Guen Tikkunekku / (Koivula) 01.31,5ake -- 01.39,2ke
5. 3v o Ruskon Woimanalle / (Koivula) ei enn. -- 01.39,6ke
6. 3v t Ruskon Kipinätanssi / (Koivula) ei enn. -- 01.41,2ke
7. 3v t Penninki I.F. / (Koivula) ei enn. -- 01.41,3ke x
8. 3v t Saltan Utuharso / Eve (Salta) ilm.kl. - 01.42,4ke
9. 3v o Guen Korpraali / (Koivula) ei enn. -- 01.42,5ke
3v t Saltan Humpsahdus / Amelie (Salta) ilm.kl. -- - hll


Lähtö 5: Tasoitusajo 4v kylmäverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 4v o Vieterin Väpinä / (Anti) 35,3aly -- 01.33,3ke
2. 4v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 34,3ke -- 01.33,4ke
3. 4v t K.R. Armada / Elmo (GT) 34,4aly -- 01.35,6ke
4. 4v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.34,5aly -- 01.36,1ke x
5. 4v o Saltan Lumikola / Amelie (Salta) 35,3ake -- 01.36,2ke
6. 4v o NRL Kalmakuva / Inari (NaSe) 36,3a -- 01.36,2ke
7. 4v o Höpöjävä Pääläri / (Anti) 34,4aly -- 01.36,3ke x
8. 4v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 36,5aly -- 01.37,4ke
4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 37,1ake -- - hll
4v t Saltan Pärske / Ellu (Salta) 35,4ake -- - hll

1. 4v t Hairahduksen Lauhahiipijä / (Anti) 31,1aly -- 01.29,3ke
2. 4v t Saltan Tupsahdus / Eve (Salta) 34,1ke -- 01.29,4ke
3. 4v t Soljuva Vetehine / (Anti) 32,1aly -- 01.29,4ke
4. 4v t Häljyvä Heitukka / (Anti) 31,3aly -- 01.30,2ke xx
5. 4v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 32,6a -- 01.30,3ke x
6. 4v o Sus Siunakkoo Karvareuhka / (Anti) 32,5aly -- 01.30,4ke
7. 4v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 29,5ake -- 01.32,5ke
8. 4v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 29,4aly -- 01.33,5ke
4v o Säilä Vempain / (Anti) 33,4aly -- - hll
4v t H. J. Notkelma / (Anti) 33,2ly -- - hml2



Lähtö 6: Tasoitusajo 5v kylmäverisille 2100m
P: 1800ve - 900ve - 450ve - 250ve - 120ve

1. 5v t NRL Näpistäjä / Nina (NaSe) 34,4 -- 01.29,2ke
2. 5v t NRL Popkorni / Paula (NaSe) 33,1 -- 01.29,3ke
3. 5v t NRL Noitavaino / Vieno (NaSe) 34,5 -- 01.30,1ke xx
4. 5v o NRL Uinuva / Urho (NaSe) 33,4 -- 01.30,1ke
5. 5v t Messin Kiritär / (Koivula) 01.30,3ake -- 01.30,2ke
6. 5v o Saltan Pudotus / Amelie (Salta) 34,2ake -- 01.30,3ke
7. 5v o NRL Kroisos / Kalle (NaSe) 33,6 -- 01.30,6ke
8. 5v t NRL Velmuilija / Venla (NaSe) 33,4 -- 01.31,1ke
9. 5v t NRL Varjotaika / Jonna (NaSe) 33,2 -- 01.31,2ke x
10. 5v t NRL Unikaveri / Kia (NaSe) 30,5 -- 01.31,2ke
11. 5v t NRL Keijusalama / Johanna (NaSe) 33,9 -- 01.31,5ke
5v o Saltan Laimea / Ellu (Salta) 34,5ke -- - hll
5v t NRL Naamarikuningatar / Kia (NaSe) 33,6 -- - hml3
5v t NRL Penninvenyttäjä / Iida (NaSe) 33,2 -- - hll
5v o NRL Tuskane / Tero (NaSe) 33,2 -- - hml7

1. 5v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 29,2ake -- 01.25,1ke x
2. 5v o Titonius / Soile (GT) 26,5ke xx -- 01.25,3ke
3. 5v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 25,4ake -- 01.25,4ke x
4. 5v o Ruskon Lumiukko / Aksoni (YLLI) 27,6ake -- 01.25,5ke x
5. 5v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.26,4ke
6. 5v t NRL Palkkio / Pertti (NaSe) 29,8 -- 01.26,5ke xx
7. 5v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 27,2a -- 01.26,5ke
8. 5v t NRL Joutuisa / Satu (NaSe) 30,3 -- 01.26,6ke
9. 5v t NRL Camilla / Milla (NaSe) 29,9 -- 01.27,2ke
10. 5v t Saltan Talvikukka / Eve (Salta) 30,1aly -- 01.27,3ke
11. 5v t NRL Vimmakas / Ville (NaSe) 30,1 -- 01.27,5ke x
12. 5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 25,2aly -- 01.27,6ke
5v o Vatupassi RC / (Koivula) 01.29,4ake -- - hll
5v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 29,3a -- - hll


Lähtö 7: Ryhmäajo enintään 50 000ve voittaneille lämminverisille 1600m
P: 3000ve - 1500ve - 800ve - 400ve - 300ve

1. 8v o Rjazán Trífon / Ellu (Salta) 14,2aly -- 01.13,2aly
2. 5v o Hazman / Annina (GT) 14,1aly -- 01.13,2aly
3. 5v t My Winter of Love / Leo (Team Lily) 16,2a -- 01.13,2aly x
4. 6v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 13,4 -- 01.13,4aly
5. 6v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 13,3a -- 01.14,2aly
6. 5v t Heptagonia / Tony (GT) 15,3aly -- 01.14,3aly
7. 6v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 14,8ake x -- 01.14,3aly
8. 5v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 14,1aly -- 01.15,3aly
9. 5v t Electra Snilli / Tuukka (Team Lily) 15,2a -- 01.15,5aly
6v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 13,3aly -- - hll

1. 6v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 13,0aly -- 01.12,2aly
2. 6v o Mean Streak / Jaakko (GT) 13,3aly -- 01.12,3aly
3. 6v o Stellar Point / Esa (GT) 13,2ke -- 01.13,3aly xx
4. 6v t Downtown Lass / James (GT) 13,1aly xx -- 01.13,4aly
5. 6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- 01.14,2aly
6. 7v t Digital Kiss / Teresa (GT) 12,3aly -- 01.14,4aly
6v t Gabriela Duán / Joni (GT) 13,1ake -- - hml3
6v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 12,6aly -- - hpl

1. 7v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.11,3aly x
2. 9v t Hide the Pride / Väinö (GT) 10,6aly xx -- 01.11,3aly
3. 6v t Black Day Magician / Mikko (GT) 11,6aly -- 01.11,4aly
4. 9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly xx -- 01.11,4aly
5. 8v t Rjazán Seléna / Amelie (Salta) 11,7aly -- 01.11,4aly x
6. 8v t Regal Wings / Jarno (GT) 12,1aly -- 01.11,6aly xx
7. 6v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,3aly -- 01.12,1aly
8. 7v t Cool Winter Gue / Marko (GT) 10,2aly -- 01.13,4aly x
7v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 11,2ake -- - hml1
7v t Fineday Careful / Johanna (GT) 10,4aly xx -- - hml6


Lähtö 8: Ryhmäajo enintään 30 000ve voittaneille kylmäverisille 1600m
P: 3000ve - 1500ve - 800ve - 400ve - 300ve

1. 8v t Saltan Haikea / Eve (Salta) 25,4aly -- 01.24,1aly
2. 8v o Saltan Routa / Ellu (Salta) 26,1aly -- 01.24,2aly
3. 9v t Selvästi Joo I.F. / Ville (Salta) 24,6ake -- 01.24,4aly
4. 7v o Loimulehdon Yökiitäjä / (Koivula) 01.27,5aly -- 01.24,5aly x
5. 9v t Saltan Huikea / Amelie (Salta) 25,4aly -- 01.24,5aly
6. 7v o Duanin Tervahauta / (Koivula) 01.25,2aly -- 01.25,3aly
7. 10v o Vasaari / Shavo (NaSe) 24,2aly -- 01.25,4aly xx
8. 7v o Saltan Veikeä / Maija (Salta) 24,1aly -- 01.25,5aly


Lähtö 9: Ryhmäajo vähintään 90 000ve voittaneille lämminverisille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 400ve

Peruttu vähäisen osallistujamäärän vuoksi.

9v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- 11v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 10,4aly --


Lähtö 10: Ryhmäajo vähintään 60 000ve voittaneille kylmäverisille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 500ve - 400ve

1. 12v o PII Savustus / Ville (Salta) 20,3aly -- 01.22,2aly x
2. 12v t Saltan Aurinkousva / Amelie (Salta) 21,5aly -- 01.22,2aly
3. 11v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,5a -- 01.22,5aly
4. 11v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 22,6a -- 01.23,1aly
5. 11v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 24,2a -- 01.23,3aly xx
6. 7v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.23,5aly
7. 10v t EP Tuksu / Shavo (NaSe) 22,0aly -- 01.24,1aly
8. 11v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 22,2a -- 01.24,2aly
9. 10v o Valtarian Pikkuseteli / Ellu (Salta) 23,5aly -- 01.25,5aly
13v o Ikikorven Taskunauris / Eve (Salta) 20,5aly -- - hml2