Narrilaivan

Suur-ravit 10.11.2018 -- tulokset julkaistu 30.11.2018

- Ravipäivä 10.11.2018.
- Viimeinen osallistumispäivä 9.11.2018.
- Kutsu päivitetty 9.11.2018 klo 11:17.

- Osallistuminen sähköpostilla narrilaivan@gmail.com otsikolla "Suur-ravit"
- Yhdeltä omistajalta max. 1 hevonen + 1 varahevonen per lähtö.
- Ikärajat lämminveriset 2-14, kylmäveriset 3-15v, ponit 3-18v, Montéssa 4v tai vanhempi.

- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) hevosen ikä skp nimi / ohjastaja (seura tai tallin lyhenne) ennätys --
- Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle.

Tulokset

Lähtö 1: N. Suomipoika, Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, 24,0 aikaiset ja nopeammat suomenhevosoriit- ja ruunat
P: 10 000ve - 5 000ve - 2 500ve - 1 250ve - 650ve

1. 7v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 22,1 -- 01.21,2ake
2. 12v o Hulivei I.F. / Minna (RDT) 20,7aly -- 01.21,4ake x
3. 7v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 23,2aly -- 01.22,2ake
4. 7v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.21,1ly -- 01.22,5ake
5. 10v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 22,2aly -- 01.22,6ake
6. 8v o Iki-Elmo / (Koivula) 01.23,3ake -- 01.23,3ake
7. 11v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 01.24,1ake
8. 7v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 20,1aly -- 01.24,2ake
9. 7v o Hiisin Hiski / (PoRa) 21,4aly -- 01.24,2ake x
10. 9v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.24,5ake
11v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 23,6aly -- - hpl
9v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- - hml3

Karsitut:
7v o Kuolo Tulloo KAS / Jeeti (KADO) 1.22,1ake --
10v o Duanin Noniin / (ARO) 23,3a --
9v o Unian Viri-Kipinä / (RuKo) 22,4aly --
10v o Snillin Viikari / (SnRa) 20,1a --
7v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 23,3 --


Lähtö 2: N. Suomityttö, Ryhmäajo suomenhevosille 2100m, 24,0 aikaiset ja nopeammat suomenhevostammat
P: 10 000ve - 5 000ve - 2 500ve - 1 250ve - 650ve

1. 10v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.21,1ake
2. 8v t Ruskon Uinahdus / (RuKo) 23,2ly -- 01.21,6ake x
3. 7v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 23,5aly -- 01.22,1ake
4. 11v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 20,4a -- 01.22,5ake
5. 9v t Nummen Noita / (Koivula) 01.21,3ake -- 01.22,5ake
6. 7v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.22,4aly -- 01.23,1ake x
7. 13v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a -- 01.23,1ake x
8. 10v t Pompeji Senja / (PoRa) 23,1aly -- 01.23,3ake
9. 10v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 -- 01.23,4ake
10. 10v t EP Tuksu / Ellinoora (NaSe) 21,2ake -- 01.23,4ake
11. 10v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- 01.24,3ake xx
8v t Kelmeriina / (PoRa) 22,2aly -- - hpl

Karsitut:
15v t Dii-Dii Daalia / Vesa (RDT) 22,3aly --
7v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.22,3ke --
11v t Harhakuvaelma / Halla (NaSe) 23,5aly --
13v t Ruskon Jovanda / (RuKo) 21,4aly --
12v t Savun Justiina / (SnRa) 22,2a --
10v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 --


Lähtö 3: N. Pohjoisenpoika/tyttö, Ryhmäajo kylmäverisille (ei sh!) 2100m, 24,0 aikaiset ja nopeammat kylmäverioriit-, ruunat- ja tammat
P: 10 000ve - 5 000ve - 2 500ve - 1 250ve - 650ve

1. 9v o Bergthor / (RuKo) 23,3ake -- 01.23,4ake
2. 8v t Hildr NRL / Shavo (NaSe) 23,4aly -- 01.23,9ake
3. 13v o AH Vintrig / (ARO) 23,2a -- 01.24,0ake xx
4. 8v o Thorstein Snilli / (SnRa) 23,7a -- 01.24,4ake x
5. 11v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake -- 01.25,3ake
6. 9v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 20,3a -- 01.25,5ake x
15v t AH Härskarinna / (ARO) 23,5a -- - hml1


Lähtö 4: Fool's Misters Race, Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 14,0 aikaiset ja nopeammat lämminverioriit- ja ruunat
P: 10 000ve - 5 000ve - 2 500ve - 1 250ve - 650ve

1. 8v o Less Is More RC / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.10,1ake
2. 7v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a -- 01.10,4ake
3. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.10,5ake
4. 9v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- 01.10,6ake
5. 11v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.10,6ake
6. 10v o Varfolomei / (PoRa) 10,1aly -- 01.11,2ake
7. 9v o Battlemage Ach / (ARO) 11,2a -- 01.11,4ake x
8. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 01.11,4ake x
9. 8v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 13,4aly -- 01.12,2ake xx
10. 7v o Firefox Impreza / (RuKo) 12,3aly -- 01.12,3ake x
7v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,5aly-- - hpl
10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,2aly -- - hml4

Karsitut:
10v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly --
8v o Grimlock Unia / (RuKo) 11,5aly --
7v o Kickman Snilli / (SnRa) 12,4a --


Lähtö 5: Fool's Ladies Race, Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 14,0 aikaiset ja nopeammat lämminveritammat
P: 10 000ve - 5 000ve - 2 500ve - 1 250ve - 650ve

1. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,5a -- 01.13,1ake
2. 9v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,3ake
3. 9v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a -- 01.13,4ake
4. 8v t Extreme Soupir / (RuKo) 11,4aly -- 01.13,6ake
5. 5v t Shakira Z / (PoRa) 12,2aly -- 01.13,7ake
6. 8v t Rjazán Morana / (ARO) 13,4a -- 01.14,0ake x
7. 8v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,3ake x
8. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,2ake -- 01.14,3ake xx
9. 6v t Blackbird Speed / (RuKo) 13,2aly -- 01.14,5ake
7v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,3aly -- - hpl
7v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,1aly -- - hll
5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- - hml6

Karsitut:
6v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 12,2aly --
8v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,5a --