Joulukuun ponidivisioonan 2. karsinta 20.12.2018 -- tulokset

- Kilpailupäivä on 20.12.2018.
- Osallistumisaikaa on kuitenkin poikkeuksellisesti 29.12.2018 asti!
- Tulokset julkaistaan 30.12.2018. Samana päivänä tulevat myös finaalin tulokset.

- Noudatamme VRER:n sääntöjä, vaikka ravit eivät ole VRER:n alaiset.
- Ponien ikärajat: 3-18v.
- Samalta omistajalta max. 2 ponia + 2 varaponia yhteen lähtöön (kannattaa ilmoittaa myös varaponit!)
- Yhteen lähtöön otetaan max. 12 ponia ja lähdöt ajetaan ryhmäajoina.

- Osallistuminen tapahtuu sähköpostilla osoitteeseen: narrilaivan@gmail.com otsikolla "jouluponi2".
- Osallistumismuoto on: lähdön nro (rivinvaihto) ponin ikä ponin sukupuoli ponin nimi / ohjastaja (seura tai talli) ponin ennätys --
- Esimerkki:
Lähtö 2
6v t Amanda / Henna (Nase) 2.55,3aly --
8v o Hippie Hi / Iida (NaSe) 2.48,3ly --
varaponit
8v t Indica / Janni (NaSe) 2.33,8ly --
12v t Opsansaa / Kiia (NaSe) 2.44,6aly --
- Laita samaan lähtöön tulevat saman lähtö-otsikon alle, ja niiden alle selvästi merkattuna varaponit.

- Finaaliin pääsee kustakin karsinnasta tietty määrä poneja seuraavan kaavan mukaan;
- osallistujia 8 tai alle = 4 finaaliin
- 9-10 osallistujaa = 5 finaaliin
- 11-12 osallistujaa = 6 finaaliin

Lähtötarjonta

Lähtö 1 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet (P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet (P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet (P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet (P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

Lähtö 5 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet (P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 6 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet (P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 7 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet (P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia
Lähtö 8 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet (P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

Tulokset

Lähtö 1 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet (P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. v t Unian Corventina / (Unia) 2.56,2a -- 02.50,2aly
2. 3v o Domino RC / Eetu (RDT) 2.53,3ly -- 02.51,2aly
3. 3v t Narrilaivan Tuuheart / (PoRa) ei enn. -- 02.53,3aly
4. 3v t Radical Twist / Elena (RDT) 2.55,3aly -- 02.54,5aly
5. 4v o Harald Duán / (PoRa) 2.58,9aly -- 02.56,5aly
6. 7v t Raadin Rilla / (Unia) 2.49,2a -- 02.57,4aly
7. 4v o Unian Paypacktime / (Unia) 2.53,4a -- 02.57,4aly
8. 4v o Saltan Vauhtiville / Shavo (NaSe) 2.45,1ly -- 03.00,3aly
9. 4v t Unian Mightypaint / (Unia) 2.53,7a -- 03.01,4aly


Lähtö 2 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet (P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 7v t Laminka Speed / (Unia) 2.35,4a -- 02.31,2aly xx
2. 6v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.41,1ly -- 02.32,1aly
3. 7v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.25,4aly -- 02.34,4aly
4. 10v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.39,4aly -- 02.35,4aly
5. 5v o Toy's Pedro / (SnRa) 2.46,6a -- 02.36,1aly
6. 5v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.43,1ly -- 02.36,6aly
7. 7v o Unian Fairfax / (Unia) 2.33,5a -- 02.37,1aly
8. 10v o Narrilaivan Jukuri / Shavo (NaSe) 2.37,1aly -- 02.37,3aly
9. 10v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.37,5aly -- 02.38,4aly
10. 6v o Alla Kommer / (PoRa) 2.35,6aly -- 02.40,1aly
6v o Envis Bråk / (PoRa) 2.40,5ly -- - hll
7v o Unian Revenge / (Unia) 2.19,4a -- - hll

Karsitut:
4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 2.49,3ly --
8v t Radical Eclipse / (Unia) 2.33,2a --


Lähtö 3 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet (P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 10v o Narrilaivan Mörkö / Leo (NaSe) 2.32,4aly -- 02.28,3aly x
2. 7v t Toy's Vivian / (SnRa) 2.32,4a -- 02.28,5aly
3. 7v o Al Capony / (Unia) 2.38,3a -- 02.29,4aly
4. 6v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.32,4aly -- 02.30,2aly
5. 10v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.27,4aly -- 02.30,2aly
6. 11v o Paintthetownred / (Unia) 2.14,2a -- 02.30,4aly
7. 8v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.21,4ly -- 02.30,5aly
8. 16v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.20,3a -- 02.31,4aly
9. 8v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.19,2a -- 02.32,6aly
10. 8v o Narrilaivan Viggo / Ville (NaSe) 2.27,2aly -- 02.35,4aly
10v t Narrilaivan Minttuinen / Shavo (NaSe) 2.37,2aly -- - hpl
14v o Rásmus SWE / (Unia) 2.14,2a -- - hml4

Karsitut:
8v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.32,3aly --
10v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.12,1 --


Lähtö 4 Ryhmäajo 1600m A-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet (P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 10v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.19,3aly -- 02.15,3aly
2. 13v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.17,3a -- 02.15,3aly
3. 11v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.16,1a -- 02.15,6aly
4. 11v o Maestro Go / (Unia) 2.13,2a -- 02.16,4aly
5. 11v t Medo Metal / (Unia) 2.13,6a -- 02.17,1aly
6. 17v t Twinky I.F. / Keijo (RDT) 2.11,2aly -- 02.17,2aly
7. 17v o I't Coming Soon / Petteri (RDT) 2.14,2ly -- 02.19,5aly x
8. 10v t Narrilaivan Lilith / (Unia) 2.19,2a -- 02.21,3aly x
9. 15v t Neiming Girl / Seppo (RDT) 2.19,2ly -- 02.21,6aly
10. 13v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.17,3a -- 02.22,2aly x
11. 13v o Narrilaivan Dynamit / Leo (NaSe) 2.22,2aly -- 02.22,3aly xx
12. 11v t Narrilaivan Reetta / Shavo (NaSe) 2.19,1aly -- 02.22,5aly

Karsitut:
11v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.16,1a --



Lähtö 5 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Unranked-division-karsinta, enintään 900ve tienanneet (P: 200ve - 100ve - 50ve - 25ve - 12ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 4v t Thrud NRL / Ulla (NaSe) 2.16,4aly -- 02.16,2aly
2. 7v t Roseau / (Unia) 2.23,3a -- 02.16,4aly
3. 4v o Enoc Magnum / (Unia) 2.19,2a -- 02.18,3aly
4. 4v o Unian Crusader / (Unia) 2.18,4a -- 02.19,6aly
5. 3v t Aken Arya / Annika (RDT) 2.24,2ly -- 02.21,2aly
6. 3v t Aken Hieta / Tinni (RDT) 2.21,1aly -- 02.22,1aly
7. 4v o Yggdrasil NRL / Jere (NaSe) 2.12,3aly -- 02.22,3aly
8. 4v o Toy’s Aramis / (SnRa) 2.18,4a -- 02.23,2aly
9. 4v o Unian Magnemite / (Unia) 2.18,2a -- 02.23,2aly
10. 4v o Herjoturr NRL / Iida (NaSe) 2.19,2aly -- 02.23,2aly
11. 4v t Hrist Mist NRL / Leo (NaSe) 2.11,4aly -- 02.23,3aly


Lähtö 6 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Platinum-division-karsinta, enintään 2999ve tienanneet (P: 300ve - 150ve - 90ve - 45ve - 20ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 8v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 1.51,4aly -- 01.58,1aly
2. 5v t Flora I.F. / (SnRa) 2.14,1a -- 01.58,4aly
3. 9v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 52,2a -- 01.58,4aly
4. 5v o Dragonair / Janne (RDT) 2.02,5aly -- 01.59,6aly x
5. 10v o Nasrin Jamaya / Iiro (NaSe) 49,3aly -- 01.59,6aly
6. 6v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.01,3ly -- 02.00,1aly
7. 8v o Liten Lösning / (Unia) 2.05,1a -- 02.01,4aly xx
8. 6v o Acid Plum / (Unia) 2.15,3a -- 02.01,5aly xx
9. 12v t Betty Blue RC / (Unia) 41,5a -- 02.02,5aly
10. 6v t Bertas Isle / (PoRa) 59,2ly -- 02.03,2aly
11. 5v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.10,1ly -- 02.03,4aly
9v t Nasrin Dvalan / Shavo (NaSe) 56,1ake -- - hll

Karsitut:
5v o Toy’s Konrad / (SnRa) 2.15,3a --
5v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.11,5ly --
17v t Toy's Nancy / (Unia) 41,3a --
5v t Toy's Estelle / (SnRa) 2.14,6a --


Lähtö 7 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Diamond-division-karsinta, vähintään 3000ve tienanneet (P: 400ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 11v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.47,3ly -- 01.54,3aly
2. 7v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 1.57,3aly -- 01.54,4aly
3. 10v o Toy's Rudolf / (SnRa) 45,4a -- 01.54,5aly xx
4. 8v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.01,2a -- 01.57,5aly
5. 8v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.51,5aly -- 01.58,1aly
6. 8v t Ellinoora NRL / Shavo (NaSe) 50,4aly -- 01.58,2aly x
7. 9v o William Duán / (PoRa) 48,4ly -- 01.58,3aly
8. 8v t Toy's Teresa / (SnRa) 51,4 -- 01.58,4aly xx
9. 12v o Samuraj NRL / Iida (NaSe) 46,5aly -- 01.59,2aly
10. 7v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.01,4a -- 01.59,2aly
11. 8v t Malena NRL / Milla (NaSe) 59,1aly -- 01.59,3aly
12. 8v o Valdemar NRL / Leo (NaSe) 54,2aly -- 01.59,5aly xx


Lähtö 8 Ryhmäajo 1600m B-poneille, Master-division-karsinta, vähintään 5000ve tienanneet (P: 450ve - 250ve - 120ve - 60ve - 30ve), 0/12 osallistujaa + 0 varaponia

1. 14v t Kalypso Duán / Iida (NaSe) 41,3aly -- 01.40,4aly xx
2. 12v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 01.41,2aly
3. 10v o Tyr B / Oona (RDT) 1.47,3ly -- 01.43,3aly x
4. 14v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.44,3aly -- 01.45,6aly
5. 13v o Nappula Speed / (SnRa) 40,5a -- 01.45,6aly x
6. 15v t Shamandalie SWE / Panu (RDT) 1.44,5aly -- 01.45,6aly x
7. 13v o Toy's Bjarte / (SnRa) 38,5 -- 01.47,4aly
8. 12v o Radical Grimmer / Anton (RDT) 1.45,2ly -- 01.47,5aly
9. 10v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 43,2a -- 01.47,5aly
12v o Sjötroll Duán / (SnRa) 40,3a -- - hll


© Shavo / Narrilaivan 2004-2018. All rights reserved.
Ulkoasu © M Layouts, muokkaukset Shavo. Kuvasta kiitos All Free Backgrounds.
Virtuaalitalli - a SIM game stable