Narrilaivan

Narrilaivan suurponiravit 29.-30.6.2018 -- TULOKSET

SUURLÄHTÖJEN TULOKSET, ONNITTELUT VOITTAJILLE JA SIJOITTUNEILLE!
Narrilaivan Töpöttäjäkuningas: Narrilaivan Metsänpeikko (2. Narrilaivan Dynamit, 2. Juniper I.F.)
Narrilaivan Töpöttäjäkuningatar: Sølv's Elsparkle (2. Sølv's Shocked, 3. Narrilaivan Larissa)
Narrilaivan Poniruhtinas: PP's Rattles And Tattles (2. Toy's Magnus, 3. Kotopolun Picasso)
Narrilaivan Poniruhtinatar: Vehkakorven Berit (2. Kelypso Duán, 3. Miftare Go)

Ravipäivät: 29-30.6.2018
Kutsu julkaistu 28.5.2018
Tulokset tulee arvioidusti 28-30.6.2018.
Ilmoittautumisaikaa 24.6. klo 23:30 asti!


Säännöt & ilmoittautuminen

Kilpailupäivät ovat 29-30.6.2018.
Viimeinen osallistumispäivä on 24.6.2018.

Ravit järjestää Shavo (VRL-0007), Narrilaivan
Sähköposti: narrilaivan@gmail.com
Paikka: Narrilaivan virtuaalinen ravirata

Lähtöihin 1-8 otetaan rajattomasti poneja samaan lähtöön. Lähdöt jaetaan ennätysten ja iän perusteella sopiviin ryhmiin.
Lähtöihin 9-12 omat osallistumisohjeet ja rajoitukset, niissä ohjeet alempaa tätä sivua.
Yhdeltä omistajalta rajattomasti poneja lähtöihin 1-8.
Ikärajat: ponit 3-18v. Montéen osallistuvan 5-18v.

Osallistumiset lähtöihin 1-8 sähköpostilla osoitteeseen narrilaivan@gmail.com otsikolla "Kesäkuun suurponiravit".
Lähtöihin 1-8 osallistuessa samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!
Osallistumismuoto on lähdöissä 1-8 seuraava: lähdön nro (rivinvaihto) hevosen ikä hevosen sukupuoli hevosen nimi / ohjastajan nimi (seura/ tallin nimi) ennätys --
Esimerkki:
Lähtö 1
12v o Brtune / Shavo (NaSe) 22,3 --
13v t Sveeja / Minni (NaSe) 23,4 --
Ei br-tageja. Laita lähtöihin hevoset ja ponit järjestykseen ennätyksen mukaan, hitaimmasta nopeimpaan! Kiitos. (Eli hitain ja ei enn. ylimmäiseksi, ja nopein alimmaiseksi.)
Mikäli lähtöön osallistuvat hevoset/ ponit eivät ole aikajärjestyksessä hitaimmasta nopeimpaan, KOKO ilmoittautuminen hylätään!

LÄHTÖIHIN 9-12 osallistutaan erikseen omalla sähköpostilla!
Osallistuminen tapahtuu sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "töpöttäjät"
Yhdeltä omistajalta max. 1 poni + 1 varaponia yhteen sarjaan (eli lähtöön.)
Osallistumismuoto on: lähdön numero (rivinvaihto)
ikä skp ponin nimi / ohjastaja (seura) ennätys, voittosumma(rivinvaihto)
kasv. kasvattaja, om. omistaja
VARAPONI
ikä skp <*a href="ponin http:// alkuinen sivujen osoite">ponin nimi<*/a> / ohjastaja (seura) ennätys, voittosumma(rivinvaihto)
kasv. kasvattaja, om. omistaja
- poista tähdet!
Merkitse varaponi selvästi!
Mukaan otetaan jokaiselta omistajalta 1 poni. Mikäli mukaan tulee yli 12 omistajan poneja, poneista valitaan parhaimmat mukaan voittoprosentin perusteella.
Voittoprosentit tarkistetaan ponien sivuilta 25.6. päivän aikana, eli ponin sen hetkinen (25.6.) ponin omalla sivuilla esiintyvä voittoprosentti määrittää, pääseekö poni mukaan. Jos kahdella ponilla on sama voittoprosentti, katsotaan totoprosenttia. Ja jos totoprosenttikin on sama, voittosumman suuruus määrää (suuremman voittosumman omaava pääsee mukaan). Seuraavaksi sitten ennätys, ja lopuksi vielä arpomalla, mutta näin pitkälle tuskin mennään :)
Mikäli varaponeja otetaan mukaan, varaponeista valitaan samalla taktiikalla suurimman voittoprosentin omaava mukaan jne.
Lähtöihin 9-12 osallistujalistaa pyritään päivittämään tälle sivulle sitä mukaan alareunaan, kun osallistumisia tulee.

Lähtöjen 9-12 koostavat osakilpailut, joissa ratkotaan N. Töpöttäjäkuningas, N. Töpöttäjäkuningatar, N. Poniruhtinas ja N. Poniruhtinatar. N- kirjain lähdön edessä kertoo, että kyseessä on Narrilaivan järjestämät kuningas- ja ruhtinaskilpailut poneille.
VRER ei ainakaan toistaiseksi aja poneille kuninkuuskilpailuja, mutta Narrilaiva haluaa silti erottaa selkeästi että kyseessä eivät ole viralliset Virtuaaliset Ponikuninkuusravit, vaan Narrilaivan omat suurponiravit :)
Kokonaiskilpailun paremmuus ratkeaa ponien kohdalla kahden osamatkan kokonaisaikojen perusteella. Parhaimman kokonaisajan saavuttanut poni voittaa tittelin, voittorahat ja palkinnot.
Jos kahdella ponilla on sama kokonaisaika, ratkaisee paremmuuden näiden ponien keskinen tulojärjestys pidemmällä (2100m) matkalla.
Hylätty tai keskeyttänyt poni ei voi kilpailla kokonaiskilpailun palkinnoista, mutta voi kilpailla kuitenkin molemman päivän lähdön palkinnoista.
Kokonaiskilpailuissa jaetaan 1., 2. ja 3. palkinnot osakilpailuiden voittajille.
Osakilpailun voittajavat saavat rahapalkintoina: 500ve - 300ve - 150ve.
1. palkinto: voittoloimi, seppele, pokaali, ruusuke, kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle.
2. palkinto: pokaali, ruusuke, kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle.
3. palkinto: kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle.


Tulokset, 1. päivä 29.6.2018

Lähtö 1: Tasoitusajo 3-4v A-poneille 1100m

P: 120ve - 60ve - 32ve - 22ve - 12ve

1. 3v t Mooncloud’s Blanca / Elisa (SS) 3.25,1ly -- 03.17,5aly
2. 4v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 3.04,4ly -- 03.17,5aly x
3. 4v t Saltan Sitruunalime / Sara (Salta) 3.02,5ly -- 03.18,4aly xx
4. 3v o Saltan Asterix / Janna (Salta) 3.07,6aly -- 03.19,5aly
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 03.21,1aly
6. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.21,5aly x


Lähtö 2: Tasoitusajo 3-4v B-poneille 1600m

P: 120ve - 60ve - 32ve - 22ve - 12ve

Peruttu. Ei tarpeeksi osallistujia.

3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 4v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.11,5aly --


Lähtö 3: MONTÈ, Ryhmäajo 2.25,1-2.35,0 aikaiset A-ponit 1100m

P: 220ve - 110ve - 80ve - 42ve - 22ve

1. 10v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.30,1ly -- m02.36,4aly x
2. 10v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.26,3aly -- m02.38,2aly
3. 10v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.25,3ly -- m02.38,5aly xx
4. 6v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 2.32,3ly -- m02.39,3aly
5. 10v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.25,6aly -- m02.39,4aly xx
6. 9v o Dragon Infanta / Aino (SS) 2.30,4ly -- m02.39,4aly
7. 10v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- m02.40,5aly x
8. 8v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.33,2ly -- m02.41,2aly
9. 8v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.31,5ly -- m02.41,2aly xx
10. 10v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.30,4ly -- m02.43,3aly


Lähtö 4: MONTÈ, Ryhmäajo 1.55,1-2.05,0 aikaiset B-ponit 1600m

P: 220ve - 110ve - 80ve - 42ve - 22ve

1. 8v o Nasrin Opal / Miriam (NaSe) 59,3ly -- m02.11,5aly
2. 6v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 59,3ly -- m02.11,6aly
3. 7v t Unian Rouslite / Kia (NaSe) 59,2aly -- m02.13,2aly x
4. 8v o Nasrin Jamaya / Jasu (NaSe) 58,3aly -- m02.13,6aly
5. 6v o Valdemar NRL / Vallu (NaSe) 58,2ly -- m02.14,6aly x
6. 8v t Nasrin Dvalan / Ellu (NaSe) 56,1ake -- m02.15,3aly x
7. 8v t Nasrin Kaleesi / Satu (NaSe) 59,5aly -- m02.16,2aly xx
8. 8v o Nasrin Royan / Ronja (NaSe) 55,4ake --m 02.18,4aly
6v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 58,7ly -- - hll


Lähtö 5: Tasoitusajo 2.35,1-2.45,0 aikaiset A-ponit 1600m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 8v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.42,3aly -- 02.38,1ly
2. 8v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.40,5aly -- 02.38,1ly
3. 9v t Meridianin Mella / Elisa (SS) 2.43,2ly -- 02.38,2ly x
4. 6v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 2.40,1aly -- 02.40,3ly
5. 6v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.40,5aly -- 02.40,6ly x
6. 8v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.42,3aly -- 02.41,2ly
7. 6v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 2.38,1aly -- 02.42,4ly xx
8. 6v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 2.44,4aly -- 02.43,4ly
9. 8v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.41,2aly -- 02.43,5ly
10. 8v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.43,5ly -- 02.44,4ly
11. 8v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.41,4aly -- 02.45,5ly
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- - hll


Lähtö 6: Tasoitusajo 2.05,1-2.12,0 aikaiset B-ponit 1600m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

Peruttu. Ei tarpeeksi osallistujia.

5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 8v o Travette NRL / Janna (Salta) 2.07,5ly --


Lähtö 7: Tasoitusajo 2.45,1 aikaiset ja hitaammat A-ponit 1100m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 8v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.45,5aly -- 02.49,2ly x
2. 6v o Patulin Patriootti / Jussi (SS) 3.25,1ly -- 02.59,4ly xx
3. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 03.01,2ly
4. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.02,5ly
8v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.45,1a -- - hll


Lähtö 8: Tasoitusajo 2.12,1 aikaiset ja hitaammat B-ponit 1600m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.17,5ly
2. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.17,9ly
3. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.18,4ly
4. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.20,3ly
5. 8v t Rioller NRL / Jenni (Salta) 2.12,4aly -- 02.20,4ly
6. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.23,5ly x
7. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.24,1ly
6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- - hll
13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- - hll
8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- - hpl


Lähtö 9: Narrilaivan Töpöttäjäkuningas 2018, 1. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 2.25,0 aikaisille ja nopeammille A-ponioreille- ja ruunille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 18v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.14,1 -- 02.13,2aly
2. 11v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.23,5ly -- 02.19,6aly xx
3. 15v o Narrilaivan Matias / Iida (NaSe) 2.18,3a -- 02.20,1aly xx
4. 9v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.19,6a -- 02.21,2aly x
5. 12v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.12,3aly -- 02.22,0aly
6. 10v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.22,5ly -- 02.22,2aly
13v o Toy's Franklin / (SnRa) 2.12,1aly -- - hll


Lähtö 10: Narrilaivan Töpöttäjäkuningatar 2018, 1. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 2.25,0 aikaisille ja nopeammille A-ponitammoille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 11v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) 2.22,3aly -- 02.21,3aly
2. 9v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.16,4aly -- 02.21,3aly
3. 13v t Narrilaivan Larissa / Shavo (NaSe) 2.18,5a -- 02.21,6aly
4. 11v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.22,5aly
10v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.15,3aly -- - hpl
13v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.10,4aly -- - hll


Lähtö 11: Narrilaivan Poniruhtinas 2018, 1. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 1.55,0 aikaisille ja nopeammille B-ponioreille- ja ruunille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 12v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 41,1aly -- 01.40,4aly
2. 12v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 41,1ly -- 01.40,6aly xx
3. 12v o Toy's Magnus / (SnRa) 40,1aly -- 01.41,3aly xx
4. 16v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 42,5a -- 01.42,4aly
5. 11v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 44,4ake -- 01.42,5aly
6. 10v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 01.43,3aly
7. 18v o Aken Agmundr / (ARO) 42,5a -- 01.43,5aly x
15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- - hll


Lähtö 12: Narrilaivan Poniruhtinatar 2018, 1. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 1.55,0 aikaisille ja nopeammille B-ponitammoille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,2aly -- 01.45,5aly x
2. 10v t Drilla NRL / Jenni (Salta) 46,2ly -- 01.46,2aly
3. 13v t Kalypso Duán / Shavo (NaSe) 49,1a -- 01.46,5aly xx
4. 10v t Miftare Go / Wilma (NaSe) 40,3aly -- 01.46,3aly
5. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 50,3ake -- - 01.46,7aly


Tulokset, 2. päivä 30.6.2018

Lähtö 1: Tasoitusajo 3-4v A-poneille 1100m

P: 120ve - 60ve - 32ve - 22ve - 12ve

1. 4v t Saltan Sitruunalime / Sara (Salta) 3.02,5ly -- 03.00,2aly
2. 4v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 3.04,4ly -- 03.02,5aly
3. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 03.04,2aly x
4. 3v t Mooncloud’s Blanca / Elisa (SS) 3.25,1ly -- 03.06,4aly
5. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) 3.00,4 -- 03.11,5aly
3v o Saltan Asterix / Janna (Salta) 3.07,6aly -- - hll


Lähtö 2: Tasoitusajo 3-4v B-poneille 1600m

P: 120ve - 60ve - 32ve - 22ve - 12ve

Peruttu. Ei tarpeeksi osallistujia.

3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 4v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.11,5aly --


Lähtö 3: Ryhmäajo 2.25,1-2.35,0 aikaiset A-ponit 1100m

P: 220ve - 110ve - 80ve - 42ve - 22ve

1. 8v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.31,5ly -- 02.27,5aly
2. 10v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.30,4ly -- 02.28,2aly
3. 10v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.28,2a -- 02.28,5aly x
4. 10v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.25,3ly -- 02.29,2aly
5. 10v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.25,6aly -- 02.29,2aly x
6. 9v o Dragon Infanta / Aino (SS) 2.30,4ly -- 02.29,3aly x
7. 6v t Fool's Cutie Like Me / Minna (NaSe) 2.32,3ly -- 02.30,6aly xx
8. 10v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.30,1ly -- 02.31,4aly x
9. 10v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.26,3aly -- 02.31,4aly
8v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.33,2ly -- - hll


Lähtö 4: Ryhmäajo 1.55,1-2.05,0 aikaiset B-ponit 2100m

P: 220ve - 110ve - 80ve - 42ve - 22ve

1. 6v o Valdemar NRL / Vallu (NaSe) 58,2ly -- 01.56,1aly
2. 8v o Nasrin Jamaya / Jasu (NaSe) 58,3aly -- 01.56,4aly x
3. 7v t Unian Rouslite / Kia (NaSe) 59,2aly -- 01.57,5aly
4. 6v t Yanetron NRL / Nella (NaSe) 59,3ly -- 01.58,1aly
5. 8v t Nasrin Kaleesi / Satu (NaSe) 59,5aly -- 01.58,5aly
6. 8v o Nasrin Opal / Miriam (NaSe) 59,3ly -- 01.59,4aly
7. 8v o Nasrin Royan / Ronja (NaSe) 55,4ake -- 01.59,4aly
8. 8v t Nasrin Dvalan / Ellu (NaSe) 56,1ake -- 02.01,4aly xx
6v t Ellinoora NRL / Elli (NaSe) 58,7ly -- - hll


Lähtö 5: Ryhmäajo 2.35,1-2.45,0 aikaiset A-ponit 2100m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 8v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.42,3aly -- 02.37,1aly
2. 6v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.40,5aly -- 02.37,1aly
3. 6v o Narrilaivan Viggo / Olga (NaSe) 2.38,1aly -- 02.37,2aly
4. 8v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.41,2aly -- 02.38,3aly x
5. 9v t Meridianin Mella / Elisa (SS) 2.43,2ly -- 02.39,2aly
6. 8v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.40,5aly -- 02.39,4aly
7. 6v t Narrilaivan Maderna / Iida (NaSe) 2.44,4aly -- 02.40,3aly
8. 8v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.41,4aly -- 02.40,5aly
9. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.42,1aly
10. 6v t Narrilaivan Amidala / Shavo (NaSe) 2.40,1aly -- 02.42,6aly
8v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.43,5ly -- - hll
8v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.42,3aly -- - hll


Lähtö 6: Ryhmäajo 2.05,1-2.12,0 aikaiset B-ponit 2100m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

Peruttu. Ei tarpeeksi osallistujia.

5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 8v o Travette NRL / Janna (Salta) 2.07,5ly --


Lähtö 7: MONTÉ, Ryhmäajo 2.45,1 aikaiset ja hitaammat A-ponit 1100m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- m03.04,3aly
2. 6v o Patulin Patriootti / Jussi (SS) 3.25,1ly -- m03.05,3aly
3. 8v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.45,1a -- m03.08,3aly
4. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- m03.08,4aly
5. 8v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.45,5aly -- m03.11,2aly


Lähtö 8: MONTÉ, Ryhmäajo 2.12,1 aikaiset ja hitaammat B-ponit 1600m

P: 150ve - 90ve - 50ve - 30ve - 15ve

1. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- m02.22,3aly
2. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- m02.22,3aly xx
3. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- m02.23,4aly
4. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- m02.24,1aly
5. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- m02.24,4aly
6. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- m02.26,1aly xx
7. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- m02.26,5aly
8. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- m02.27,1aly
9. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- m02.27,3aly
10. 8v t Rioller NRL / Jenni (Salta) 2.12,4aly -- m02.27,5aly


Lähtö 9: Narrilaivan Töpöttäjäkuningas 2018, 2. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 2.25,0 aikaisille ja nopeammille A-ponioreille & ruunille
Osallistujat erillisellä ilmoittautumisella ja osallistumisista tehtävällä karsiutumisella.

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 18v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.14,1 -- 02.17,3aly
2. 12v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.12,3aly -- 02.17,3aly xx
3. 10v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.22,5ly -- 02.17,8aly x
4. 13v o Toy's Franklin / (SnRa) 2.12,1aly -- 02.17,5aly
5. 9v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.19,6a -- 02.18,3aly
6. 11v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.23,5ly -- - 02.19,3aly
15v o Narrilaivan Matias / Iida (NaSe) 2.18,3a -- - hll


Lähtö 10: Narrilaivan Töpöttäjäkuningatar 2018, 2. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 2.25,0 aikaisille ja nopeammille A-ponitammoille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 9v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.16,4aly -- 02.15,2aly
2. 11v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.15,5aly
3. 13v t Narrilaivan Larissa / Shavo (NaSe) 2.18,5a -- 02.16,5aly
4. 11v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) 2.22,3aly -- 02.17,2aly
5. 10v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.15,3aly -- - 02.17,4aly
13v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.10,4aly -- - hll


Lähtö 11: Narrilaivan Poniruhtinas 2018, 2. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 1.55,0 aikaisille ja nopeammille B-ponioreille- ja ruunille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 11v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 44,4ake -- 01.41,1aly
2. 16v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) 42,5a -- 01.41,5aly x
3. 12v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 41,1ly -- 01.41,5aly
4. 12v o Toy's Magnus / (SnRa) 40,1aly -- 01.41,8aly
5. 18v o Aken Agmundr / (ARO) 42,5a -- 01.42,1aly
6. 10v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) 42,2aly -- 01.42,5aly
7. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.43,4aly
8. 12v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 41,1aly -- 01.43,7aly


Lähtö 12: Narrilaivan Poniruhtinatar 2018, 2. osakilpailu, Ryhmäajo 1600m 1.55,0 aikaisille ja nopeammille B-ponitammoille

P: 300 - 200ve - 100ve - 70ve - 40ve

1. 13v t Kalypso Duán / Shavo (NaSe) 49,1a -- 01.45,2aly
2. 10v t Miftare Go / Wilma (NaSe) 40,3aly -- 01.45,5aly
3. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 50,3ake -- 01.45,8aly
4. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,2aly -- 01.46,1aly
5. 10v t Drilla NRL / Jenni (Salta) 46,2ly -- 01.46,6aly x


Kokonaiskilpailuiden tulokset:

Kokonaiskilpailuissa jaetaan 1., 2. ja 3. palkinnot osakilpailuiden voittajille. Osakilpailun voittajavat saavat rahapalkintoina: 500ve - 300ve - 150ve. 1. palkinto: voittoloimi, seppele, pokaali, ruusuke, kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle. 2. palkinto: pokaali, ruusuke, kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle. 3. palkinto: kunniakirjat sekä kukkakimput ponin ohjastajalle, valmentajalle, hoitajalle, kasvattajalle ja omistajalle.

NARRILAIVAN TÖPÖTTÄJÄKUNINGAS 2018 KILPAILU
1. 18v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) kokonaisaika: 4.30,5 + 500ve
2. 11v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.19,6 + 2.19,3 = 4.38,9 + 300ve
3. 12v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.22,0 + 2.17,3 = 4.39,3 + 150ve
4. 9v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) kokonaisaika: 2.21,2 + 2.18,3 = 4.39,5
5. 10v o Toy's Jimmy / (SnRa) kokonaisaika: 2.22,2 + 2.17,8 = 4.40,0
15v o Narrilaivan Matias / Iida (NaSe) hylätty toisella osamatkalla
13v o Toy's Franklin / (SnRa) hylätty toisella osamatkalla

NARRILAIVAN TÖPÖTTÄJÄKUNINGATAR 2018 KILPAILU
1. 9v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) kokonaisaika: 2.21,3 + 2.15,2 = 4.36,5 + 500ve
2. 11v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) kokonaisaika: 2.22,5 + 2.15,5 = 4.38,0 + 300ve
3. 13v t Narrilaivan Larissa / Shavo (NaSe) kokonaisaika: 2.21,6 + 2.16,5 = 4.38,1 + 150ve
4. 11v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) kokonaisaika: 2.21,3 + 2.17,2 = 4.38,5
10v t Narrilaivan Charmadonna (NaSe) hylätty toisella osamatkalla
13v t Toy's KisKis / (SnRa) hylätty molemmilla osamatkoilla

NARRILAIVAN PONIRUHTINAS 2018 KILPAILU
1. 12v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) kokonaisaika: 1.40,6 + 1.41,5 = 3.22,1 + 500ve
2. 12v o Toy's Magnus / (SnRa) kokonaisaika: 1.41,3 + 1.41,8 = 3.23,1 + 300ve
3. 11v o Kotopolun Picasso / (SnRa) kokonaisaika: 1.42,5 + 1.41,1 = 3.23,6 + 150ve
4. 16v o Valrus NRL / Shavo (NaSe) kokonaisaika: 1.42,4 + 1.41,5 = 3.23,9
5. 12v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) kokonaisaika: 1.40,4 + 1.43,7 = 3.24,1
6. 18v o Aken Agmundr / (ARO) kokonaisaika: 1.43,5 + 1.42,1 = 3.25,6
7. 10v o Thydor NRL / Emilia (NaSe) kokonaisaika: 1.43,3 + 3.42,5 = 3.25,8
8. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) kokonaisaika: 1.44,3 + 1.43,4 = 3.27,7

NARRILAIVAN PONIRUHTINATAR 2018 KILPAILU
1. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) kokonaisaika: 1.46,1 + 1.45,5 = 3.31,6 + 500ve
2. 13v t Kalypso Duán / Shavo (NaSe) kokonaisaika: 1.45,2 + 1.46,5 = 3.31,7 + 300ve
3. 10v t Miftare Go / Wilma (NaSe) kokoniasaika: 1.45,5 + 1.46,3 = 3.31,8 + 150ve
4. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) kokoniasaika: 1.45,8 + 1.46,7 = 3.32,5
5. 10v t Drilla NRL / Jenni (Salta) kokoniasaika: 1.46,6 + 1.46,2 = 3.32,8

© Shavo / Narrilaivan 2004-2017. All rights reserved.
Ulkoasu © M Layouts, muokkaukset Shavo. Taustakuvasta kiitos All Free Backgrounds.
Virtuaalitalli - a SIM game stable