Narrilaivan

Narrilaivan syyskuun villien ravien sarja 1.

Tervetuloa villien ravien sarjaan 3.9., 10.9. ja 17.9.!

Tulokset julkaistu 18.9.2017.

- Ravipäivät ovat 3.9., 10.9. ja 17.9.
- Tulokset tulevat 17.9. jälkeen. Osallistumisaikaa siis 17.9. asti!
- Kaikkien ravien tulokset tulevat samalle sivulle, selvästi otsikoituna.

Säännöt & osallistuminen

- Osallistumisaikaa on 17.9.2017 asti.
- Tulokset tulevat 17.9.2017 jälkeen tälle sivulle.
- Hevonen/ poni voi osallistua vain lähtöön, PAITSI jos se on 5v tai vanhempi ja sen raviura kattaa vähintään 20 hyväksyttyä ravilähtöä, eli: hevonen/ poni saa osallistua sekä kärry- että montélähtöön :)
- Yhdeltä omistajalta rajattomasti hevosia/ poneja/ lähtöön.
- Lähtöihin otetaan rajattomasti osallistujia. Lähdöt jaetaan ajan ja iän perusteella ryhmiin.
- Ikärajat: lv 2-12v, kv 3-15v, ponit 3-18v. - Osallistuminen sähköpostilla narrilaivan@gmail.com otsikolla "Syyskuun 1. sarja".
- Myös ei ennätykselliset hevoset/ ponit saavat osallistua (ikäluokkalähtöihin (2v lv, 3v kv ja 3-4v ponit ja esim. 2.30,0 ja hit." <-- näihin")
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) hevosen ikä hevosen sukupuoli hevosen nimi / ohjastajan nimi (tallin tai seuran nimi) ponin ennätys --
- Esimerkki:
Lähtö 3
17v o Firefighter / Pekka (NaSe) 2.46,7a --
- Samaan lähtöön tulevat saman lähtöotsikon alle!
- JÄRJESTÄ HEVOSET HITAIMMASTA NOPEIMPAAN!!


LÄHTÖ 1: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2v -- TULOKSET 3.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 2v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) ei enn. -- 23,0 + 500ve
2. 2v t Cheetarine / Senja (NaSe) ei enn. -- 23,1 + 250ve
3. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- 23,2 + 125ve
4. 2v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) ei enn. -- 23,5 + 75ve
5. 2v t Rosalyn / Ronja (NaSe) ei enn. -- 23,6 + 25ve
6. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 23,7 + 25ve
7. 2v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) ei enn. -- 23,8 + 25ve
8. 2v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) ei enn. -- 24,0x + 25ve
9. 2v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) ei enn. -- 24,1
10. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- 24,4
11. 2v o He's My Hero / Harri (NaSe) ei enn. -- 24,8x
12. 2v t Smoking Hot / Molli (NaSe) ei enn. -- 25,0x
13. 2v o Big Time Prayer / Pekka (NaSe) ei enn. -- 25,2x
2v t Better Than Expected / Ella (NaSe) ei enn. -- HPL
2v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) ei enn. -- HPL
2v o Radawind / Rene (NaSe) ei enn. -- HML3

1. 2v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (Ruuti) 01.26,3aly -- 22,0 + 500ve
2. 2v t Cassandra Snilli / (SnRa) 21,5a -- 22,1 + 250ve
3. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 22,2x + 125ve
4. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- 22,3 + 75ve
5. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 22,5 + 25ve
6. 2v t Ivonne Snilli / (SnRa) 22,2a -- 22,7x
7. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 22,8x
2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- HPL
2v t Dead Capricorn Pomp / Matti (Ruuti) 01.25,4aly -- HML2

LÄHTÖ 1: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2v -- TULOKSET 10.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 2v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) ei enn. -- 22,0 + 500ve
2. 2v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) ei enn. -- 22,1 + 250ve
3. 2v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) ei enn. -- 22,2 + 125ve
4. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 22,4 + 75ve
5. 2v o He's My Hero / Harri (NaSe) ei enn. -- 22,5 + 25ve
6. 2v o Radawind / Rene (NaSe) ei enn. -- 22,6 + 25ve
7. 2v t Smoking Hot / Molli (NaSe) ei enn. -- 22,7x + 25ve
8. 2v t Better Than Expected / Ella (NaSe) ei enn. -- 22,9x + 25ve
9. 2v o Big Time Prayer / Pekka (NaSe) ei enn. -- 23,0x
10. 2v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) ei enn. -- 23,1
11. 2v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) ei enn. -- 23,3x
12. 2v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) ei enn. -- 23,8x
2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- HLL
2v t Cheetarine / Senja (NaSe) ei enn. -- HLL
2v t Rosalyn / Ronja (NaSe) ei enn. -- HPL
2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- HKÄ

1. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 19,8 + 500ve
2. 2v t Ivonne Snilli / (SnRa) 22,2a -- 20,2 + 250ve
3. 2v t Dead Capricorn Pomp / Matti (Ruuti) 01.25,4aly -- 20,3 + 125ve
4. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- 20,7x + 75ve
5. 2v t Cassandra Snilli / (SnRa) 21,5a -- 21,0 + 25ve
6. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 21,1x
7. 2v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (Ruuti) 01.26,3aly -- 21,8x
2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- HPL
2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- HLL

LÄHTÖ 1: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 2v -- TULOKSET 17.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 2v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) ei enn. -- 20,8 + 500ve
2. 2v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) ei enn. -- 20,9 + 250ve
3. 2v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) ei enn. -- 21,0 + 125ve
4. 2v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) ei enn. -- 21,3x + 75ve
5. 2v t Rosalyn / Ronja (NaSe) ei enn. -- 21,7 + 25ve
6. 2v t Cheetarine / Senja (NaSe) ei enn. -- 21,8 + 25ve
7. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) ei enn -- 21,9x + 25ve
8. 2v o Big Time Prayer / Pekka (NaSe) ei enn. -- 22,0x + 25ve
9. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) ei enn -- 22,1
10. 2v o Radawind / Rene (NaSe) ei enn. -- 22,3
11. 2v t Better Than Expected / Ella (NaSe) ei enn. -- 22,7x
12. 2v t Smoking Hot / Molli (NaSe) ei enn. -- 23,0x
13. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) ei enn -- 23,1x
2v o He's My Hero / Harri (NaSe) ei enn. -- HPL
2v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) ei enn. -- HLL
2v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) ei enn. -- HLL

1. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 19,8 + 500ve
2. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 24,6ke -- 19,9 + 250ve
3. 2v t Ivonne Snilli / (SnRa) 22,2a -- 20,0 + 125ve
4. 2v t Dead Capricorn Pomp / Matti (Ruuti) 01.25,4aly -- 20,3x + 75ve
5. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- 20,4x + 25ve
6. 2v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (Ruuti) 01.26,3aly -- 21,0
7. 2v t Cassandra Snilli / (SnRa) 21,5a -- 21,1
8. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 21,3x
9. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 22,0x


LÄHTÖ 2: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 18,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 3.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 18,0 + 700ve
2. 3v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) ei enn. -- 18,8 + 400ve
3. 4v t My Caramel / Jemiina (Koo) 18,4ke -- 18,9x + 250ve
4. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 19,0 + 120ve
5. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- 19,1
6. 3v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 18,3ake -- 19,3x
7. 7v t Zephyrine Luned / Shavo (NaSe) 18,9a -- 19,7
8. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 20,0x

LÄHTÖ 2: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 18,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 10.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 3v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 18,3ake -- 17,7 + 700ve
2. 3v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) ei enn. -- 18,1 + 400ve
3. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 18,2 + 250ve
4. 4v t My Caramel / Jemiina (Koo) 18,4ke -- 18,3 + 120ve
5. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 18,4
6. 7v t Zephyrine Luned / Shavo (NaSe) 18,9a -- 18,5
7. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 18,8x
3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- HLL

LÄHTÖ 2: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 18,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 17.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 3v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 18,3ake -- 17,5 + 700v
2. 3v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 18,2a -- 17,6 + 400ve
3. 3v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) ei enn. -- 17,7 + 250ve
4. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 18,2ake -- 17,8 + 120ve
5. 7v t Zephyrine Luned / Shavo (NaSe) 18,9a -- 17,9
6. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 19,1aly -- 18,0
7. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,1a -- 18,1x
4v t My Caramel / Jemiina (Koo) 18,4ke -- HPL


LÄHTÖ 3: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 16,0-17,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- 16,5 + 1000ve
2. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,3a -- 16,6 + 500ve
3. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- 16,7 + 270ve
4. 7v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 16,1 -- 16,8 + 150ve
5. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- 16,9
6. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- 17,0
7. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a -- 17,1x 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a -- HPL

LÄHTÖ 3: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 16,0-17,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a -- 16,3 + 1000ve
2. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,3a -- 16,4 + 500ve
3. 7v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 16,1 -- 16,5 + 270ve
4. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- 16,6 + 150ve
5. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- 16,7
6. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- 16,9
7. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a --17,0x
4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- HML1

LÄHTÖ 3: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 16,0-17,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 16,3a -- 15,5 + 1000ve
2. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 16,5a -- 15,6 + 500ve
3. 7v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 16,1 -- 15,7 + 270ve
4. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 17,3a -- 16,0 + 150ve
5. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,2a -- 16,1
6. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 17,9a -- 16,2
7. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 17,1a -- 16,3
4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 17,1a -- HPL


LÄHTÖ 4: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 14,0-15,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 6v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 14,2a -- 14,0 + 1700ve
2. 4v o Lancelot Snilli / (SnRa) 14,3a -- 14,1 + 820ve
3. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,4a -- 14,4 + 420ve
4. 4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.14,2ke -- 14,5 + 220ve
5. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 14,4 -- 14,6 + 170ve
6. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 14,7 + 170ve
7. 4v o I'm Perfect Rus / Eve (Salta) 14,1ake -- 14,8x + 170ve
8. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a -- 14,9 + 170ve
9. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 15,0
10. 4v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.15,2ke -- 15,1
11. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 15,2
12. 10v t Leonora Trollskog / Leena (NaSe) 15,0a -- 15,3x
6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- HPL
4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a -- HPL
5v t Jubilee / Mira (MRA) 15,3ake -- HML2

1. 4v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 14,5ake -- 14,1 + 1700ve
2. 5v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 15,1ake -- 14,2 + 820ve
3. 8v t Get Better Ace / Elias (Koo) 14,5ake -- 14,3 + 420ve
4. 5v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 15,1ake -- 14,4 + 220ve
5. 3v o Extraordinary / Sanni (MRA) 15,4ake -- 14,5 + 170ve
6. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 14,6 + 170ve
7. 3v t By Your Side / Petra (MRA) 15,3ake -- 14,8 + 170ve
8. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 14,9x
9. 3v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 15,2aly -- 15,0
10. 6v t Wayfaerer 'If / Markus (Koo) 14,2ke -- 15,1
11. 5v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) 14,3ake -- 15,2
12. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 15,3
5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- HPL
6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- HLL

LÄHTÖ 4: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 14,0-15,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 5v t Jubilee / Mira (MRA) 15,3ake -- 14,5 + 1700ve
2. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 14,4 -- 14,5x + 820ve
3. 4v o I'm Perfect Rus / Eve (Salta) 14,1ake -- 14,5 + 420ve
4. 4v o Lancelot Snilli / (SnRa) 14,3a -- 14,6 + 220ve
5. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a -- 14,6 + 170ve
6. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,4a -- 14,7 + 170ve
7. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 14,8 + 170ve
8. 6v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 14,2a -- 14,8 + 170ve
9. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a -- 14,9
10. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 14,9
11. 10v t Leonora Trollskog / Leena (NaSe) 15,0a -- 15,0
12. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 15,1x
13. 4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.14,2ke -- 15,3x
4v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.15,2ke -- HPL
10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- HLL

1. 4v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 14,5ake -- 14,1 + 1700ve
2. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 14,1 + 820ve
3. 3v t By Your Side / Petra (MRA) 15,3ake -- 14,2 + 420ve
4. 3v o Extraordinary / Sanni (MRA) 15,4ake -- 14,2 + 220ve
5. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 14,3 + 170ve
6. 5v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 15,1ake -- 14,3x + 170ve
7. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 14,4 + 170ve
8. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- 14,5
9. 5v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 15,1ake -- 14,6
10. 8v t Get Better Ace / Elias (Koo) 14,5ake -- 14,8
11. 5v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) 14,3ake -- 14,9x
3v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 15,2aly -- HPL
6v t Wayfaerer 'If / Markus (Koo) 14,2ke -- HML3
6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- HML7

LÄHTÖ 4: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 14,0-15,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 15,1ake -- 14,5 + 1700ve
2. 5v t Jubilee / Mira (MRA) 15,3ake -- 14,5 + + 820ve
3. 4v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.15,2ke -- 14,6 + 420ve
4. 3v o Kickman Snilli / (SnRa) 15,4a -- 14,6 + 220ve
5. 4v o Lancelot Snilli / (SnRa) 14,3a -- 14,6 + 170ve
6. 10v t Leonora Trollskog / Leena (NaSe) 15,0a -- 14,7x + 170ve
7. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a -- 14,7 + 170ve
8. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 15,2a -- 14,9 + 170ve
9. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 15,2a -- 14,9
10. 4v o I'm Perfect Rus / Eve (Salta) 14,1ake -- 15,0x
11. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 14,4 -- 15,1
12. 6v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 14,2a -- 15,2x
10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- HML1
4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.14,2ke -- HPL
6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- HPL

1. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 15,1a -- 14,2 + 1700ve
2. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 14,2 + 820ve
3. 3v t By Your Side / Petra (MRA) 15,3ake -- 14,4 + 420ve
4. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 15,0a -- 14,4 + 220ve
5. 5v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) 14,3ake -- 14,4 + 170ve
6. 3v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 15,2aly -- 14,5 + 170ve
7. 8v t Get Better Ace / Elias (Koo) 14,5ake -- 14,5x + 170ve
8. 5v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 15,1ake -- 14,6
9. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,8a -- 14,8
10. 5v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 15,1ake -- 14,9x
11. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 15,0x
6v t Wayfaerer 'If / Markus (Koo) 14,2ke -- HML3
4v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 14,5ake -- HML2
3v o Extraordinary / Sanni (MRA) 15,4ake -- HLL


LÄHTÖ 5: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 12,0-13,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 12,3 + 2100ve
2. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 12,9 + 900ve
3. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 13,0 + 500ve
4. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,3a -- 13,1 + 300ve
5. 8v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,2ke -- 13,2 + 210ve
6. 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- 13,3x + 210ve
7. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 13,4
8. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 13,5
9. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- 13,8x
10. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a --13,9
12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- HPL

1. 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- 12,5 + 2100ve
2. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake -- 12,6 + 900ve
3. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,5a -- 12,7 + 500ve
4. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 12,7 + 300ve
5. 9v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a -- 12,8 + 210ve
6. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- 12,9 + 210ve
7. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 13,0x
8. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 12,5a -- 13,1
9. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 13,3x
5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- HPL
5v t My Scarlet O'Hara / Petri (MRA) 13,5ake -- HLL

LÄHTÖ 5: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 12,0-13,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 12,8 + 2100ve
2. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 12,8 + 900ve
3. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,3a -- 12,8 + 500ve
4. 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- 12,9 + 300ve
5. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 12,9 + 210ve
6. 8v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,2ke -- 13,0 + 210ve
7. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 13,1
8. 7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 13,1
9. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 13,3x
12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- HML2
11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- HLL

1. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake -- 12,2 + 2100ve
2. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 12,3 + 900ve
3. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 12,5a -- 12,3 + 500ve
4. 9v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a -- 12,4 + 300ve
5. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,5a -- 12,6 + 210ve
6. 5v t My Scarlet O'Hara / Petri (MRA) 13,5ake -- 12,9 + 210ve
7. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- 13,0x
8. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 13,1
9. 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- 13,3x
5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- HPL
11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- HLL

LÄHTÖ 5: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 12,0-13,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 7v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- 12,2 + 2100ve
2. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 13,3ake -- 12,8 + 900ve
3. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 12,8 + 500ve
4. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 13,5 -- 12,9 + 300ve
5. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 12,9 + 210ve
6. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,3a -- 13,0x + 210ve
7. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- 13,0
8. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 13,1
9. 6v t Greninja Snilli / (SnRa) 12,5a -- 13,2x
8v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,2ke -- 13,9x
7v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 13,9x

1. 8v o Practical Snilli / (SnRa) 12,4a -- 12,4 + 2100ve
2. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 12,5a - 12,8 + 900ve
3. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a -- 12,8 + 500ve
4. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,5a -- 12,9 + 300ve
5. 9v o Seafarer Snilli / (SnRa) 12,9a -- 13,0 + 210ve
6. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 13,1 + 210ve
7. 5v t My Scarlet O'Hara / Petri (MRA) 13,5ake -- 13,3
8. 4v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 13,7a -- 13,4x
9. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake -- 13,8x
10. 5v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- 13,9x
11. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 -- 13,9


LÄHTÖ 6: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 11,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 3.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 11v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 11,7a -- 11,9 + 2800ve
2. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 11,9 + 1200ve
3. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 12,0 + 700ve
4. 10v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,0 + 400ve
5. 11v t One Of Us / Karla (MRA) 10,2aly -- 12,1 + 280ve
6. 11v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 11,9a -- 12,2x
7. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,6a -- 12,3x
8. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly -- 12,9
7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- HLO4

1. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 11,2 + 2800ve
2. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a -- 11,8 + 1200ve
3. 12v t My Broadway Show / Petra (MRA) 10,5aly -- 11,8x + 700ve
4. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake -- 11,9 + 400ve
5. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 11,4aly -- 11,9 + 280ve
6. 8v t Chocoline Snilli / (SnRa) 11,1a -- 11,9
7. 9v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,3aly -- 12,0x
8. 8v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,1
10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a -- HPL

LÄHTÖ 6: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 11,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 10.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 11v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 11,9a -- 11,9 + 2800ve
2. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly -- 11,9 + 1200ve
3. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 12,0x + 700e
4. 10v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,0x + 400ve
5. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 12,1 + 280ve
6. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 12,1
7. 11v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 11,7a -- 12,3
8. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,6a -- 12,4
11v t One Of Us / Karla (MRA) 10,2aly -- HML2

1. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 11,8 + 2800ve
2. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 11,4aly -- 11,8 + 1200ve
3. 9v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,3aly -- 11,9 + 700ve
4. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake -- 11,9x + 400ve
5. 8v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,0 + 280ve
6. 12v t My Broadway Show / Petra (MRA) 10,5aly -- 12,0
7. 8v t Chocoline Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,1
8. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a -- 12,2x
10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a -- HPL

LÄHTÖ 6: Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 11,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 17.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- 11,9 + 2800ve
2. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly -- 11,9 + 1200ve
3. 11v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 11,7a -- 12,0x + 700ve
4. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 12,0 + 400ve
5. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,6a -- 12,0 + 280ve
6. 11v t One Of Us / Karla (MRA) 10,2aly -- 12,1
7. 10v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,2x
8. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 12,5x
11v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 11,9a -- HPL

1. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,9a -- 11,8 + 2800ve
2. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 11,4aly -- 11,8 + 1200ve
3. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake -- 11,9 + 700ve
4. 9v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,3aly -- 11,9 + 400ve
5. 12v t My Broadway Show / Petra (MRA) 10,5aly -- 11,9 + 280ve
6. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 12,0x
7. 10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a -- 12,1x
8. 8v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 11,1a -- 12,2x
8v t Chocoline Snilli / (SnRa) 11,1a -- HML3


LÄHTÖ 7: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3v -- TULOKSET 3.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 32,1 + 500ve
2. 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.37,0ke -- 32,3 + 250ve
3. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 33,0 + 125ve
4. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 38,7 + 75ve
5. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 36,2aly -- 38,8x + 25ve
6. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 38,9 + 25ve
7. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 39,0x + 25ve
8. 3v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ake -- 39,1 + 25ve

9. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 39,3x
10. 3v t Saltan Tuikea / (SnRa) 38,4 -- 39,4x
3v t Snillin Topaasi / (SnRa) 38,3 -- HLL
3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.38,8ke -- HLL
3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- HLL
3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- HPL
3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- HML3

LÄHTÖ 7: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3v -- TULOKSET 10.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 32,3 + 500ve
2. 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.37,0ke -- 33,0 + 250ve
3. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 33,2x + 125ve
4. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 33,8 + 75ve
5. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 34,0x + 25ve
6. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 34,8 + 25ve
7. 3v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ake -- 35,0x + 25ve
8. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 35,3x + 25ve
9. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 36,2aly -- 35,7x
10. 3v t Saltan Tuikea / (SnRa) 38,4 -- 36,0x
11. 3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.38,8ke -- 36,1x
12. 3v t Snillin Topaasi / (SnRa) 38,3 -- 36,7x
3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- HPL
3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- HKÄ
3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- K

LÄHTÖ 7: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 3v -- TULOKSET 17.9.
P: 500ve - 250ve - 125ve - 75ve - 25ve

1. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 32,1 + 500ve
2. 3v t Snillin Topaasi / (SnRa) 38,3 -- 32,8 + 250ve
3. 3v t Saltan Tuikea / (SnRa) 38,4 -- 33,4 + 125ve
4. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 36,2aly -- 33,7 + 75ve
5. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 33,8x + 25ve
6. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 34,0x + 25ve
7. 3v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 34,1ake -- 34,1x + 25ve
8. 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.37,0ke -- 34,4 + 25ve
9. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 34,8
10. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 35,0
11. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 35,1
12. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 35,7x
3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.38,8ke -- HLL
3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- HLL
3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- HLO5


LÄHTÖ 8: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 29,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 3.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 4v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly -- 28,8 + 700ve
2. 4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 29,1a -- 28,9 + 400ve
3. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 29,3 + 250ve
4. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 30,5ke -- 29,7 + 120ve
5. 4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- 29,7x + 60ve
6. 4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- 29,8x
7. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 30,7
8. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,3a -- 31,0x
9. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 31,5a -- 31,1
4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 -- HPL

1. 9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- 29,0 + 700ve
2. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MRA) 29,1ake -- 29,0 + 400ve
3. 8v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 29,1 + 250ve
4. 6v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Koo) 29,2ake -- 29,2 + 120ve
5. 7v t AH Chione / (ARO) 29,3a -- 29,1
6. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 29,2
6v t AH Tulikuu / (ARO) 29,1a -- HPL

LÄHTÖ 8: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 29,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 10.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 30,5ke -- 29,1 + 700ve
2. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 29,7 + 400ve
3. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 31,5a -- 29,9 + 250ve
4. 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 -- 30,0 + 120ve
5. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 30,1x + 60ve
6. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,3a -- 30,1
7. 4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 29,1a -- 30,3
8. 4v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly -- 30,7x
9. 4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- 30,8x
4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- HPL

1. 6v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Koo) 29,2ake -- 28,0 + 700ve
2. 8v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 28,1 + 400ve
3. 7v t AH Chione / (ARO) 29,3a -- 28,2 + 250ve
4. 6v t AH Tulikuu / (ARO) 29,1a -- 28,3 + 120ve
5. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 28,5x
6. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MRA) 29,1ake -- 28,7
9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- HPL

LÄHTÖ 8: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 29,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 17.9.
P: 700ve - 400ve - 250ve - 120ve - 60ve

1. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 29,2 + 700ve
2. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 29,3 + 400ve
3. 4v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 30,5ke -- 29,5 + 250ve
4. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 32,3a -- 29,7 + 120ve
5. 4v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly -- 29,9x + 60ve
6. 4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- 30,0x
7. 4v o Snillin Iivari / (SnRa) 30,9 -- 30,1
8. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 31,5a -- 30,3
9. 4v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 29,1a -- 30,7x
4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- HPL

1. 7v t AH Chione / (ARO) 29,3a -- 28,0 + 700ve
2. 8v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 28,1 + 400ve
3. 6v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Koo) 29,2ake -- 28,2 + 250ve
4. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MRA) 29,1ake -- 28,3 + 120ve
5. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 28,8
6. 6v t AH Tulikuu / (ARO) 29,1a -- 28,9x
9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- HPL


LÄHTÖ 9: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 27,0-28,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 9v o Narrilaivan Pennitön / Leila (NaSe) 28,9a -- 28,0 + 1000ve
2. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 28,0 + 500ve
3. 7v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 28,8a -- 28,1 + 270ve
4. 10v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 27,0 -- 28,2x + 150ve
5. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 27,6a -- 28,3 + 70ve
6. 9v o Narrilaivan Palalaikka / Kiia (NaSe) 27,4a -- 28,4 + 70ve
7. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- 28,5 + 70ve
8. 9v t Narrilaivan Nipottaja / Tiia (NaSe) 28,2a -- 28,5x
9. 6v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 27,1ly -- 28,8
10. 9v t Narrilaivan Hikipinko / Henna (NaSe) 28,3a -- 28,9x
11. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 29,0x
5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 28,2ake -- HPL
4v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly -- HLL

1. 9v o Narrilaivan Camoon / Kalle (NaSe) 28,9a -- 28,0 + 1000ve
2. 9v o Narrilaivan Tuskantuoja / Turo (NaSe) 27,0 -- 28,0 + 500ve
3. 9v o Narrilaivan Jesper / Jasper (NaSe) 28,2a -- 28,1 + 270ve
4. 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke -- 28,2 + 150ve
5. 9v t Narrilaivan Nila / Ninni (NaSe) 28,4a -- 28,3 + 70ve
6. 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake -- 28,3 + 70ve
7. 9v t Narrilaivan Palkkakuitti / Piia (NaSe) 28,7a -- 28,4 + 70ce
8. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 28,5x
9. 12v t AH Salamatar / (ARO) 27,7a -- 28,8
10. 6v o Roudari I.F. / Merja (MRA) 27,2ke -- 28,9x
11. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,6ake -- 29,0x
6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- HPL
6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- HLL

LÄHTÖ 9: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 27,0-28,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 9v t Narrilaivan Nipottaja / Tiia (NaSe) 28,2a -- 27,2 + 1000ve
2. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 28,2ake -- 27,2 + 500ve
3. 9v o Narrilaivan Pennitön / Leila (NaSe) 28,9a -- 27,3 + 270ve
4. 6v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 27,1ly -- 27,3 + 150ve
5. 7v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 28,8a -- 27,4 + 70ve
6. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- 27,4 + 70ve
7. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 27,5 + 70ve
8. 4v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly -- 27,5
9. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 27,6
10. 9v o Narrilaivan Palalaikka / Kiia (NaSe) 27,4a -- 27,7x
11. 10v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 27,0 -- 27,8x
8v o AH Vildvittra / (SnRa) 27,6a -- HPL
9v t Narrilaivan Hikipinko / Henna (NaSe) 28,3a -- HLL

1. 6v o Roudari I.F. / Merja (MRA) 27,2ke -- 26,7 + 1000ve
2. 9v o Narrilaivan Tuskantuoja / Turo (NaSe) 27,0 -- 26,7 + 500ve
3. 9v o Narrilaivan Jesper / Jasper (NaSe) 28,2a -- 27,2 + 270ve
4. 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke -- 27,3 + 150ve
5. 12v t AH Salamatar / (ARO) 27,7a -- 27,3 + 70ve
6. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,6ake -- 27,4 + 70ve
7. 9v t Narrilaivan Palkkakuitti / Piia (NaSe) 28,7a -- 27,5x + 79ve
8. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- 27,7
9. 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake -- 27,8x
10. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 28,0x
11. 9v o Narrilaivan Camoon / Kalle (NaSe) 28,9a -- 28,1x
9v t Narrilaivan Nila / Ninni (NaSe) 28,4a -- HPL
6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- HML3

LÄHTÖ 9: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 27,0-28,9 aikaiset -- TULOKSET 12.9.
P: 1000ve - 500ve - 270ve - 150ve - 70ve

1. 10v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 27,0 -- 26,5 + 1000ve
2. 7v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 28,8a -- 26,9 + 500ve
3. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- 27,0 + 270ve
4. 4v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly -- 27,1 + 150ve
5. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,4 -- 27,1 + 70ve
6. 9v t Narrilaivan Hikipinko / Henna (NaSe) 28,3a -- 27,2 + 70ve
7. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 28,2ake -- 27,2 + 70ve
8. 9v t Narrilaivan Nipottaja / Tiia (NaSe) 28,2a -- 27,3
9. 6v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 27,1ly -- 27,4x
10. 8v o AH Vildvittra / (SnRa) 27,6a -- 27,5
11. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 27,5x
9v o Narrilaivan Palalaikka / Kiia (NaSe) 27,4a -- HPL
9v o Narrilaivan Pennitön / Leila (NaSe) 28,9a -- HML3

1. 9v o Narrilaivan Tuskantuoja / Turo (NaSe) 27,0 -- 26,5 + 1000ve
2. 9v t Narrilaivan Palkkakuitti / Piia (NaSe) 28,7a -- 26,8 + 500ve
3. 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke -- 26,8 + 270ve
4. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,6ake -- 27,0 + 150ve
5. 9v o Narrilaivan Jesper / Jasper (NaSe) 28,2a -- 27,1 + 70ve
6. 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake -- 27,2 + 70ve
7. 9v t Narrilaivan Nila / Ninni (NaSe) 28,4a -- 27,2 + 70ve
8. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- 27,3x
9. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 27,4
10. 12v t AH Salamatar / (ARO) 27,7a -- 27,5
11. 6v o Roudari I.F. / Merja (MRA) 27,2ke -- 27,7x
6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- HPL


LÄHTÖ 10: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 25,0-26,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 25,2aly -- 24,9 + 1700ve
2. 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- 25,0 + 820ve
3. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- 25,0 + 420ve
4. 7v o Saltan Vääristymä / Amlelie (Salta) 25,3ly -- 25,1 + 220ve
5. 5v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- 25,2 + 170ve
6. 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 25,3 + 170ve
7. 13v o AH Kronos / (ARO) 25,1a -- 25,3 + 170ve
8. 5v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake -- 25,4x
9. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly -- 25,5
10. 7v t Saltan Hahtuva / Ellu (Salta) 26,3aly -- 25,8
11. 6v t Sadunsointu / Micke (MRA) 25,8ake -- 25,8
12. 5v t Tuulenpesän Noitaleski (TeKo) 26,3ake -- 25,9x
6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly -- HPL
5v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 26,2ake -- HML3

1. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 26,8aly -- 25,8 + 1700ve
2. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly -- 25,8 + 820ve
3. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- 25,9 + 420ve
4. 7v t AH Höstblom / Eve (Salta) 25,2ly -- 25,9 + 220ve
5. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 26,0 + 170ve
6. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 26,0 -- 26,0 + 170ve
7. 10v t Kriden Synti / Krista (NaSe) 26,0 -- 26,1 + 170ve
8. 9v t Narrilaivan Kantele / Kati (NaSe) 26,3 -- 26,2
9. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 26,4
10. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 25,6a -- 26,5
11. 5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake -- 26,7x
6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a -- HML3
7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- HML5

LÄHTÖ 10: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 25,0-26,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 25,0 + 1700ve 2. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- 25,0 + 820ve
3. 7v o Saltan Vääristymä / Amlelie (Salta) 25,3ly -- 25,1 + 420ve
4. 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- 25,1 + 220ve
5. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly -- 25,3 + 170ve
6. 7v t Saltan Hahtuva / Ellu (Salta) 26,3aly -- 25,4 + 170ve
7. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly -- 25,5 + 170ve
8. 5v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake -- 25,5
9. 5v t Tuulenpesän Noitaleski (TeKo) 26,3ake -- 25,7x
10. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 25,2aly -- 25,9
11. 5v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 26,2ake -- 26,0
12. 6v t Sadunsointu / Micke (MRA) 25,8ake -- 26,1x
5v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- HPL
13v o AH Kronos / (ARO) 25,1a -- HML3

1. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 25,6a -- 25,1 + 1700ve
2. 7v t AH Höstblom / Eve (Salta) 25,2ly -- 25,1 + 820ve
3. 10v t Kriden Synti / Krista (NaSe) 26,0 -- 25,2 + 420ve
4. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- 25,2 + 220ve
5. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 26,0 -- 25,3 + 170ve
6. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 26,8aly -- 25,3 + 170ve
7. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a -- 25,4 + 170ve
8. 9v t Narrilaivan Kantele / Kati (NaSe) 26,3 -- 25,5
9. 5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake -- 25,7x
10. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 25,9
11. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly -- 26,0x
7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- HPL
7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- HML3

LÄHTÖ 10: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 25,0-26,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 1700ve - 820ve - 420ve - 220ve - 170ve

1. 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 25,0 + 1700ve
2. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly -- 25,1 + 820ve
3. 7v o Saltan Vääristymä / Amlelie (Salta) 25,3ly -- 25,1 + 420ve
4. 5v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- 25,2 + 220ve
5. 5v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake -- 25,2 + 170ve
6. 5v t Tuulenpesän Noitaleski (TeKo) 26,3ake -- 25,3 + 170ve
7. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 25,2aly -- 25,3 + 170ve
8. 7v t Saltan Hahtuva / Ellu (Salta) 26,3aly -- 25,4x
9. 6v t Sadunsointu / Micke (MRA) 25,8ake -- 25,5
10. 6v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 25,2 -- 25,5
11. 13v o AH Kronos / (ARO) 25,1a -- 25,6x
12. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly -- 25,7x
5v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 26,2ake -- HPL
5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- K

1. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 26,0 -- 25,4 + 1700ve
2. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 25,6a -- 25,4 + 820ve
3. 9v t Narrilaivan Kantele / Kati (NaSe) 26,3 -- 25,5 + 420ve
4. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 25,5 + 220ve
5. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- 25,5 + 170ve
6. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a -- 25,6 + 170ve
7. 10v t Kriden Synti / Krista (NaSe) 26,0 -- 25,6 + 170ve
8. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 25,7x
9. 5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake -- 25,8x
10. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly -- 25,9
11. 7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 26,0x
7v t AH Höstblom / Eve (Salta) 25,2ly -- HPL
6v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 26,8aly -- HLL


LÄHTÖ 11: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 23,0-24,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 7v o Tulihurma I.F. / Ville (Salta) 23,2aly -- 23,2 + 2100ve
2. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 23,3 + 900ve
3. 9v t O.R. Vokkeriakki / Ari (NaSe) 23,0a -- 23,3 + 500ve
4. 10v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 24,7a -- 23,4 + 300ve
5. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 23,5 + 210ve
6. 5v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly -- 23,8 + 210ve
7. 7v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 24,3ly -- 24,0
8. 8v t Saltan Sumuverho / Markus (Salta) 23,3ake -- 24,1
9. 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.24,5ke -- 24,2x
7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- HPL
10v t Savun Noidanvarjo / Shavo (NaSe) 24,7a -- HML2

1. 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 24,5 + 2100ve
2. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- 24,5 + 900ve
3. 11v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 23,3aly -- 24,6 + 500ve
4. 7v t O.R. Wihutar / Eve (Salta) 24,3ake -- 24,6 + 300ve
5. 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 24,7 + 210ve
6. 5v o PII Savustus / Ellu (Salta) 24,6ake -- 24,7x + 210ve
7. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 -- 24,8x
8. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a -- 24,9
9. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 25,0x
9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- HPL
11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- HML3

LÄHTÖ 11: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 23,0-24,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- 24,3 + 2100ve
2. 5v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly -- 24,3 + 900ve
3. 9v t O.R. Vokkeriakki / Ari (NaSe) 23,0a -- 24,5 + 500ve
4. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 24,5 + 300ve
5. 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.24,5ke -- 24,5 + 210ve
6. 10v t Savun Noidanvarjo / Shavo (NaSe) 24,7a -- 24,6 + 210ve
7. 10v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 24,7a -- 24,7
8. 7v o Tulihurma I.F. / Ville (Salta) 23,2aly -- 24,8
9. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 24,9x
7v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 24,3ly -- HPL
8v t Saltan Sumuverho / Markus (Salta) 23,3ake -- HLL

1. 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- 23,3 + 2100ve
2. 5v o PII Savustus / Ellu (Salta) 24,6ake -- 24,6 + 900ve
3. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a -- 24,6 + 500ve
4. 11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- 24,6 + 300ve
5. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 -- 24,7x + 210ve
6. 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 24,7 + 210ve
7. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 24,8x
8. 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 24,8
9. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- 24,9
11v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 23,3aly -- HLL
7v t O.R. Wihutar / Eve (Salta) 24,3ake -- K

LÄHTÖ 11: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 23,0-24,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 2100ve - 900ve - 500ve - 300ve - 210ve

1. 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.24,5ke -- 24,3 + 2100ve
2. 5v o Nopsajalka / Rony (KADO) 1.24,3aly -- 24,4 + 900ve
3. 10v t Savun Noidanvarjo / Shavo (NaSe) 24,7a -- 24,4 + 500ve
4. 7v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 24,3ly -- 24,4 + 300ve
5. 10v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 24,7a -- 24,5 + 210ve
6. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 24,5 + 210ve
7. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- 24,5x
8. 9v t O.R. Vokkeriakki / Ari (NaSe) 23,0a -- 24,6x
9. 7v o Tulihurma I.F. / Ville (Salta) 23,2aly -- 24,7x
8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- HPL
8v t Saltan Sumuverho / Markus (Salta) 23,3ake -- HLL

1. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,1 -- 23,1 + 2100ve
2. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- 23,7 + 900ve
3. 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 23,7 + 500ve
4. 7v t O.R. Wihutar / Eve (Salta) 24,3ake -- 23,8 + 300ve
5. 9v o Snillin Coutsi / (SnRa) 23,4a -- 24,0x + 210ve
6. 11v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 23,3aly -- 24,0 + 210ve
7. 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a -- 24,1
8. 6v t Alfhilda Snilli / (SnRa) 24,4a -- 24,2
9. 11v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a -- 24,3x
6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- HPL
5v o PII Savustus / Ellu (Salta) 24,6ake -- HML7


LÄHTÖ 12: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 22,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 3.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 21,1 + 2800ve
2. 9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 22,0 + 1200ve
3. 14v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 20,4ake -- 22,2 + 700ve
4. 13v o Huliwili I.F. / Merja (MRA) 20,3ake -- 22,2x + 400ve
5. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 22,9a -- 22,3 + 280ve
6. 10v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 22,4 + 280ve
7. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,1a -- 22,5
8. 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,4a -- 22,6
9. 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 22,8x
11v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- HPL
6v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- HLL

1. 11v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 20,7ake -- 21,0 + 2800ve
2. 8v t Saltan Lankeemus / Amelie (Salta) 22,6aly -- 22,5 + 1200ve
3. 9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 22,6 + 700ve
4. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 22,7 + 400ve
5. 10v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a -- 22,8 + 280ve
6. 10v t Repolan Huurre / Eve (Salta) 21,4aly -- 22,9
7. 12v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 22,9a -- 22,9
8. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 23,0x
9. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,9 -- 23,1x
8v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 21,1a -- HPL

LÄHTÖ 12: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 22,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 10.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 10v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 21,7 + 2800ve
2. 14v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 20,4ake -- 21,7 + 1200ve
3. 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 22,0 + 700ve
4. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,1a -- 22,1 + 400ve
5. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 22,9a -- 22,5 + 280ve
6. 11v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 22,6 + 280ve
7. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 22,7
8. 6v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- 22,8
9. 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,4a -- 22,9x
10. 13v o Huliwili I.F. / Merja (MRA) 20,3ake -- 23,0x
9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- HML2

1. 8v t Saltan Lankeemus / Amelie (Salta) 22,6aly -- 22,4 + 2800ve
2. 10v t Repolan Huurre / Eve (Salta) 21,4aly -- 22,4 + 1200ve
3. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 22,5 + 700ve
4. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,9 -- 22,5 + 400ve
5. 8v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 21,1a -- 22,6 + 280ve
6. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 22,6
7. 10v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a -- 22,7
8. 12v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 22,9a -- 22,8
9. 11v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 20,7ake -- 22,9x
9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- HPL

LÄHTÖ 12: Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 22,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 17.9.
P: 2800ve - 1200ve - 700ve - 400ve - 280ve

1. 11v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 21,0 + 2800ve
2. 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 21,6 + 1200ve
3. 9v o Aamori I.F. / (SnRa) 22,9a -- 21,7 + 700ve
4. 13v o Huliwili I.F. / Merja (MRA) 20,3ake -- 21,8 + 400ve
5. 14v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 20,4ake -- 21,9 + 280ve
6. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,1a -- 22,0 + 280ve
7. 9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 22,1
8. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 22,2
9. 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,4a -- 22,3
10. 10v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 22,8x
6v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a --- HPL

1. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,9 -- 22,4 + 2800ve
2. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 22,4 + 1200ve
3. 8v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 21,1a -- 22,4 + 700ve
4. 10v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a -- 22,5 + 400ve
5. 9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 22,6 + 280ve
6. 10v t Repolan Huurre / Eve (Salta) 21,4aly -- 22,8x
7. 12v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 22,9a -- 22,9
8. 11v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 20,7ake -- 23,0x
9. 8v t Saltan Lankeemus / Amelie (Salta) 22,6aly -- 23,1x
12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- HPL


LÄHTÖ 13: Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin -- TULOKSET 3.9.

1. 2v o Saltas Erroneous / Ellu (Salta) p.18,1aly -- p17,3a + 500ve
2. 2v o Saltas Reversal / Eve (Salta) p.16,2aly -- p 17,4a + 250ve
3. 2v t Saltas Unless / Amelie (Salta) p.17,2aly -- p17,5a + 125ve
4. 2v t Saltas Shun / Markus (Salta) p.16,2aly -- p17,7a + 75ve
5. 2v t Saltas Love To Destroy / Shavo (NaSe) p. 18,2a -- p17,8a

1. 3v o Lunatic Tears / Maija (Salta) p.15,3aly -- p15,0a + 500ve
2. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.13,2a -- p15,1a + 250ve
3. 3v t Saltas Nothing To Love / Paula (Salta) p.15,3aly -- p15,2a + 125ve
4. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.14,5a -- p15,3a + 75ve
5. 3v o Saltas Upbraid / Ville (Salta) p.15,6aly -- p15,4a

1. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p12,7a + 1000ve
2. 6v t Saffron Blossom / Aku (Salta) p.10,2aly -- p12,8a + 500ve
3. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p12,9a + 270ve
4. 4v o Saltas Uneasy / Sara (Salta) p.09,5aly -- p13,0a + 150ve
5. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p13,1a
6. 6v o Innoxious Arrow / Kai (Salta) p.08,1aly -- p13,2a
7. 5v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p13,3a

LÄHTÖ 13: Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin -- TULOKSET 10.9.

1. 2v t Saltas Love To Destroy / Shavo (NaSe) p. 18,2a -- p17,3a + 500ve
2. 2v o Saltas Reversal / Eve (Salta) p.16,2aly -- p17,3a + 250ve
3. 2v t Saltas Shun / Markus (Salta) p.16,2aly -- p17,4a + 125ve
4. 2v o Saltas Erroneous / Ellu (Salta) p.18,1aly -- p17,5a + 75ve
5. 2v t Saltas Unless / Amelie (Salta) p.17,2aly -- p17,6a

1. 3v o Saltas Upbraid / Ville (Salta) p.15,6aly -- p14,4a + 500ve
2. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.13,2a -- p14,5a + 250ve
3. 3v t Saltas Nothing To Love / Paula (Salta) p.15,3aly -- p14,6a + 125ve
4. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.14,5a -- p14,7a + 75ve
5. 3v o Lunatic Tears / Maija (Salta) p.15,3aly -- p14,8a

1. 6v t Saffron Blossom / Aku (Salta) p.10,2aly -- p10,1a + 1000ve
2. 4v o Saltas Uneasy / Sara (Salta) p.09,5aly -- p10,1a + 500ve
3. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p12,0a + 270ve
4. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p12,1a + 150ve
5. 5v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p12,3a
6. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p12,4a
7. 6v o Innoxious Arrow / Kai (Salta) p.08,1aly -- p12,5a

LÄHTÖ 13: Ryhmäajo peitsareille 1609m, avoin -- TULOKSET 17.9.

1. 2v o Saltas Erroneous / Ellu (Salta) p.18,1aly -- p17,2a + 500ve
2. 2v o Saltas Reversal / Eve (Salta) p.16,2aly -- p17,3a + 250ve
3. 2v t Saltas Love To Destroy / Shavo (NaSe) p. 18,2a -- p17,4a + 125ve
4. 2v t Saltas Shun / Markus (Salta) p.16,2aly -- p17,5a + 75ve
5. 2v t Saltas Unless / Amelie (Salta) p.17,2aly -- p17,6a

1. 3v o Lunatic Tears / Maija (Salta) p.15,3aly -- p14,1a + 500ve
2. 3v t Saltas Nothing To Love / Paula (Salta) p.15,3aly -- p14,3a + 250ve
3. 3v o Flaming Snilli / (SnRa) p.13,2a -- p14,5a + 125ve
4. 3v o Saltas Upbraid / Ville (Salta) p.15,6aly -- p14,5a + 75ve
5. 3v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.14,5a -- p14,6a

1. 6v o Innoxious Arrow / Kai (Salta) p.08,1aly -- p08,8a + 1000ve
2. 4v o Saltas Uneasy / Sara (Salta) p.09,5aly -- p09,4a + 500ve
3. 6v t Saffron Blossom / Aku (Salta) p.10,2aly -- p09,9a + 270ve
4. 6v t Moray Ach / (SnRa) p.12,5a -- p11,8a + 150ve
5. 6v t Magearna Snilli / (SnRa) p.08,3a -- p11,9a
6. 5v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p12,0a
7. 5v o Charon Ach / (SnRa) p.13,1a -- p12,3a


LÄHTÖ 14: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 3-4v sekä 3.00,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 3.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 3v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) ei enn. -- 3.31,0 + 80ve
2. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 -- 3.31,0x + 40ve
3. 3v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) ei enn. -- 3.31,2x + 20ve
4. 3v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) ei enn. -- 3.31,3x + 15ve
5. 3v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) ei enn. -- 3.31,8x + 5ve
6. 3v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) ei enn. -- 3.32,0x + 5ve
7. 4v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 3.11,3 -- 3.32,8x + 5ve
8. 3v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) ei enn. -- 3.32,9x
9. 3v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) ei enn. -- 3.33,0x
10. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- 3.33,1x
3v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) ei enn. -- HLL
3v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) ei enn. -- HLL
3v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) ei enn. -- HKÄ

LÄHTÖ 14: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 3-4v sekä 3.00,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 10.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 3v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) ei enn. -- 3.26,7 + 80ve
2. 3v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) ei enn. -- 3.27,0x + 40ve
3. 3v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) ei enn. -- 3.27,3x + 20ve
4. 3v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) ei enn. -- 3.27,5 + 15ve
5. 3v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) ei enn. -- 3.27,7x + 5ve
6. 4v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 3.11,3 -- 3.27,9x + 5ve
7. 3v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) ei enn. -- 3.28,0x + 5ve
8. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 -- 3.28,8x
9. 3v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) ei enn. -- 3.29,0x
10. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- 3.29,0x
3v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) ei enn. -- HLL
3v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) ei enn. -- HLL
3v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) ei enn. -- HLL

LÄHTÖ 14: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 3-4v sekä 3.00,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 17.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 3v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) ei enn. -- 3.23,1 + 80ve
2. 3v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) ei enn. -- 3.23,3x + 40ve
3. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- 3.23,4x + 20ve
4. 3v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) ei enn. -- 3.23,8 + 15ve
5. 3v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) ei enn. -- 3.24,0x + 5ve
6. 3v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) ei enn. -- 3.24,4x + 5ve
7. 3v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) ei enn. -- 3.25,0x + 5ve
8. 3v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) ei enn. -- 3.25,4x
9. 4v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 3.11,3 -- 3.25,6x
10. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 -- 3.26,0x
3v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) ei enn. -- HLL
3v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) ei enn. -- HKÄ
3v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) ei enn. -- HML3


LÄHTÖ 15: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.47,0-2.59,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 2.50,8 + 100ve
2. 6v t Serendipity / misery. (MRA) 2.48,3ly -- 2.50,9x + 50ve
3. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- 2.55,3 + 30ve
4. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.56,3 -- 2.55,7x + 20ve
5. 6v t Toy's Cathrine / Jaana (MRA) 2.48,3aly -- 2.55,8x + 10ve
5v o Chewbacca / Karla (MRA) 2.55,3aly -- HLL

LÄHTÖ 15: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.47,0-2.59,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.56,3 -- 2.53,0x + 100ve
2. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- 2.53,8 + 50ve
3. 6v t Serendipity / misery. (MRA) 2.48,3ly -- 2.54,0x + 30ve
4. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 2.54,1 + 20ve
5. 6v t Toy's Cathrine / Jaana (MRA) 2.48,3aly -- 2.54,4x
5v o Chewbacca / Karla (MRA) 2.55,3aly -- HLL

LÄHTÖ 15: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.47,0-2.59,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 5v o Chewbacca / Karla (MRA) 2.55,3aly -- 2.50,0 + 100ve
2. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.56,3 -- 2.50,1 + 50ve
3. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.55,0 -- 2.50,3 + 30ve
4. 6v t Toy's Cathrine / Jaana (MRA) 2.48,3aly -- 2.50,4 + 20ve
5. 6v t Serendipity / misery. (MRA) 2.48,3ly -- 2.50,4x
10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.58,7 -- HLL


LÄHTÖ 16: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.32,0-2.46,0 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 6v t Why Not / Petra (MRA) 2.44,1aly -- 2.42,0 + 120ve
2. 6v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.33,2aly -- 2.42,1 + 60ve
3. 7v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.40,6a -- 2.43,0 + 35ve
4. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 2.43,2x + 25ve
5. 7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 -- 2.43,3x
6. 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- 2.44,8x
7v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.33,3aly -- HLL

LÄHTÖ 16: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.32,0-2.46,0 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 7v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.33,3aly -- 2.30,8 + 120ve
2. 7v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.40,6a -- 2.39,1 + 60ve
3. 6v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.33,2aly -- 2.39,2x + 35ve
4. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 2.39,9 + 25ve
5. 6v t Why Not / Petra (MRA) 2.44,1aly -- 2.40,0x
6. 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- 2.40,3x
7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 -- HLL

LÄHTÖ 16: Tasoitusajo A-poneille 1100m, 2.32,0-2.46,0 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 7v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.35,5 -- 2.33,8 + 120ve
2. 7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.34,6a -- 2.33,9 + 60ve
3. 7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.35,0 -- 2.34,3x + 35ve
4. 6v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.33,2aly -- 2.34,7x + 25ve
5. 7v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.40,6a -- 2.38,9
6. 7v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.33,3aly -- 2.39,0x
6v t Why Not / Petra (MRA) 2.44,1aly -- HLL


LÄHTÖ 17: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.22,0-2.31,0 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 -- 2.28,1 + 150ve
2. 11v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.23,0a -- 2.28,2x + 100ve
3. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a -- 2.28,3x + 50ve
4. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MRA) 2.30,1aly -- 2.28,8 + 30ve
5. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- 2.28,9x + 20ve
6. 9v t Toy’s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 2.29,0x + 20ve
7. 13v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.23,5a -- 2.29,1x
8. 14v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.23,3a -- 2.29,3x
9. 14v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.24,4a -- 2.29,9x
10. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- 2.30,0x
11v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.25,0a -- HLL
11v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.22,5a -- HLL

LÄHTÖ 17: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.22,0-2.31,0 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a -- 2.26,1 + 150ve
2. 9v t Toy’s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 2.26,2x + 100ve
3. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- 2.26,3x + 50ve
4. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MRA) 2.30,1aly -- 2.26,7 + 30ve
5. 11v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.22,5a -- 2.26,9x + 20ve
6. 14v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.23,3a -- 2.27,0x + 20ve
7. 11v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.25,0a -- 2.27,1x
8. 13v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.23,5a -- 2.27,2
9. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 -- 2.27,3x
10. 14v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.24,4a -- 2.27,7x
11v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.23,0a -- HLL
9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- HLL

LÄHTÖ 17: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.22,0-2.31,0 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 6v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.30,7 -- 2.26,4 + 150ve
2. 11v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.25,0a -- 2.26,5x + 100ve
3. 11v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.22,5a -- 2.26,7x + 50ve
4. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.27,3 -- 2.26,8 + 30ve
5. 9v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.28,4a -- 2.27,0 + 20ve
6. 13v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.23,5a -- 2.27,0x + 20ve
7. 9v t Toy’s Peggy / (SnRa) 2.22,1a -- 2.27,7x
8. 14v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.23,3a -- 2.27,8x
9. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MRA) 2.30,1aly -- 2.28,0x
10. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,5a -- 2.28,3x
11v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.23,0a -- HLL
14v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.24,4a -- HLL


LÄHTÖ 18: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.21,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 3.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 11v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.16,2a -- 2.15,9 + 200ve
2. 14v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.21,4a -- 2.19,3 + 150ve
3. 11v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.17,1a -- 2.19,4x + 100ve
4. 11v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.15,8a -- 2.19,9x + 50ve
5. 12v o Toy's Värne / (SnRa) 2.17,8a -- 2.20,0x + 30ve
6. 14v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.21,2a -- 2.20,3 + 30ve
7. 11v o Toy’s Gullgosse / (SnRa) 2.17,1a -- 2.20,4x
8. 16v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.15,7a -- 2.20,7
9. 16v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.15,4a -- 2.21,0 16v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.14,5a -- HLL
16v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.15,2a -- HLL

1. 12v t Toy's Chrissy / (SnRa) 2.11,2a -- 2.10,1 + 200ve
2. 11v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.14,5 -- 2.12,8 + 150ve
3. 11v o North Hemp / (SnRa) 2.14,2a -- 2.13,0 + 100ve
4. 12v t Viktoria / (SnRa) 2.11,4 -- 2.13,1x + 50ve
5. 12v o Toy's Hägvid / (SnRa) 2.12,1a -- 2.13,2x + 30ve
6. 12v o Toy’s Sigfinn / (SnRa) 2.10,2a -- 2.13,3x + 30ve
7. 11v o Fredrikson Duán / (SnRa) 2.13,4a -- 2.13,4
8. 12v t Pompeji Melody / (SnRa) 2.11,3a -- 2.13,5
9. 14v o Fall Islet / (SnRa) 2.10,3a -- 2.14,8x 10v t Margarita I.F. / Janna (Salta) 2.10,3aly -- HLL
11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- HLL

LÄHTÖ 18: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.21,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 10.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 11v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.17,1a -- 2.15,1 + 200ve
2. 16v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.15,2a -- 2.15,2 + 150ve
3. 16v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.14,5a -- 2.15,3x + 100ve
4. 11v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.16,2a -- 2.15,5 + 50ve
5. 14v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.21,4a -- 2.18,9 + 30ve
6. 11v o Toy’s Gullgosse / (SnRa) 2.17,1a -- 2.18,0x + 30ve
7. 14v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.21,2a -- 2.19,7
8. 16v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.15,7a -- 2.19,9x
9. 16v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.15,4a -- 2.20,0x
10. 11v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.15,8a -- 2.20,3x
12v o Toy's Värne / (SnRa) 2.17,8a -- HLL

1. 12v t Viktoria / (SnRa) 2.11,4 -- 2.09,1 + 200ve
2. 11v o Fredrikson Duán / (SnRa) 2.13,4a -- 2.10,7 + 150ve
3. 12v o Toy's Hägvid / (SnRa) 2.12,1a -- 2.11,8 + 100ve
4. 14v o Fall Islet / (SnRa) 2.10,3a -- 2.11,9x + 50ve
5. 12v o Toy’s Sigfinn / (SnRa) 2.10,2a -- 2.12,0x + 30ve
6. 12v t Pompeji Melody / (SnRa) 2.11,3a -- 2.12,1x + 30ve
7. 12v t Toy's Chrissy / (SnRa) 2.11,2a -- 2.12,3x
8. 11v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.14,5 -- 2.13,8x
9. 10v t Margarita I.F. / Janna (Salta) 2.10,3aly -- 2.13,9x
10. 11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 2.14,0x
11v o North Hemp / (SnRa) 2.14,2a -- HLL

LÄHTÖ 18: Tasoitusajo A-poneille 1600m, 2.21,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 17.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 16v o Narrilaivan Wompatti / Matti (NaSe) 2.14,5a -- 2.13,2 + 200ve
2. 16v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.15,4a -- 2.13,9 + 150ve
3. 16v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.15,2a -- 2.14,0 + 100ve
4. 11v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.17,1a -- 2.14,8 + 50ve
5. 11v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.16,2a -- 2.15,0 + 30ve
6. 11v t Toy's KisKis / (SnRa) 2.15,8a -- 2.15,1 + 30ve
7. 16v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.15,7a -- 2.15,2x
8. 14v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.21,4a -- 2.19,8x
9. 14v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.21,2a -- 2.19,9x
10. 11v o Toy’s Gullgosse / (SnRa) 2.17,1a -- 2.20,0x
12v o Toy's Värne / (SnRa) 2.17,8a -- HLL

1. 11v o North Hemp / (SnRa) 2.14,2a -- 2.12,0 + 200ve
2. 12v t Pompeji Melody / (SnRa) 2.11,3a -- 2.12,0 + 150ve
3. 11v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.14,5 -- 2.12,0x + 100ve
4. 12v o Toy's Hägvid / (SnRa) 2.12,1a -- 2.12,1 + 50ve
5. 11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 2.12,2x + 30ve
6. 12v t Viktoria / (SnRa) 2.11,4 -- 2.12,3 + 30ve
7. 11v o Fredrikson Duán / (SnRa) 2.13,4a -- 2.12,7
8. 10v t Margarita I.F. / Janna (Salta) 2.10,3aly -- 2.12,8x
9. 14v o Fall Islet / (SnRa) 2.10,3a -- 2.12,9x
10. 12v t Toy's Chrissy / (SnRa) 2.11,2a -- 2.13,0x
12v o Toy’s Sigfinn / (SnRa) 2.10,2a -- HLL


LÄHTÖ 14: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 3-4v sekä 2.17,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 3.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 4v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.23,8a -- 2.21,8 + 80ve
2. 3v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) ei enn. -- 2.28,8x + 40ve
3. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 2.28,9x + 20ve
4. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 2.29,0x + 15ve
5. 4v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 2.20,8a -- 2.29,3x + 5ve
6. 4v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 2.20,2a -- 2.30,0x + 5ve
7. 3v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) ei enn. -- 2.30,8x
8. 4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a -- 2.31,0x
3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- HLL
4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- HLL
4v t Miftare Go / Milla (NaSe) 2.24,4a -- HLL
3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- HKÄ

LÄHTÖ 14: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 3-4v sekä 2.17,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 10.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 4v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.23,8a -- 2.22,0 + 80ve
2. 3v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) ei enn. -- 2.26,7 + 40ve
3. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 2.27,3x + 20ve
4. 4v t Miftare Go / Milla (NaSe) 2.24,4a -- 2.28,0x + 15ve
5. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- 2.28,3x + 5ve
6. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 2.29,1x + 5ve
7. 3v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) ei enn. -- 2.29,3x
8. 4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- 2.29,9x
9. 4v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 2.20,8a -- 2.30,0x
3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- HLL
4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a -- HLL
4v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 2.20,2a -- HLL

LÄHTÖ 14: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 3-4v sekä 2.17,0 aikaiset ja hitaammat -- TULOKSET 17.9.
P: 80ve - 40ve - 20ve - 15ve - 5ve

1. 3v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 2.21,0 + 80ve
2. 4v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.23,8a -- 2.21,8 + 40ve
3. 4v t Miftare Go / Milla (NaSe) 2.24,4a -- 2.22,8 + 20ve
4. 3v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) ei enn. -- 2.26,7 + 15ve
5. 4v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 2.20,8a -- 2.27,0x + 5ve
6. 4v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 2.20,2a -- 2.27,1x + 5ve
7. 3v t Toy's Fantazia / (SnRa) ei enn. -- 2.27,7x
8. 3v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 2.28,0x
9. 3v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- 2.28,3x
4v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- HLL
3v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) ei enn. -- HLL
4v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.17,6a -- HKÄ


LÄHTÖ 15: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 2.05,0-2.16,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 6v o Elfengård Sid / Alaska (Ruuti) 02.12,5aly -- 2.08,1 + 100ve
2. 6v t Elfengård Cessa / Maija (Ruuti) 02.13,2aly -- 2.08,2 + 50ve
3. 5v t Drilla NRL / Janna (Salta) 2.11,0ake -- 2.08,8x + 30ve
4. 6v t Chachacha I.F. / misery. (MRA) 2.07,3aly -- 2.08,9x + 20ve
5. 5v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 02.14,3aly -- 2.09,0 + 10ve
6. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 2.09,3x + 10ve
7. 7v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 2.06,0a -- 2.09,7x + 10ve
8. 7v o Bramble I.F. / Petri (MRA) 2.10,2aly -- 2.09,9x
9. 7v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 2.05,7a -- 2.10,0x
10. 8v t Celeste I.F. / Merja (MRA) 2.10,2aly -- 2.10,1
11. 6v t Avasha G / Micke (MRA) 2.05,1aly -- 2.10,2x
7v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 2.06,8a -- HLL
10v t Tosca I.F. / Veera (MRA) 2.10,8aly -- HLL

LÄHTÖ 15: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 2.05,0-2.16,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 10v t Tosca I.F. / Veera (MRA) 2.10,8aly -- 2.05,6 + 100ve
2. 8v t Celeste I.F. / Merja (MRA) 2.10,2aly -- 2.06,0 + 50ve
3. 5v t Drilla NRL / Janna (Salta) 2.11,0ake -- 2.06,3x + 30ve
4. 6v t Elfengård Cessa / Maija (Ruuti) 02.13,2aly -- 2.06,8x + 20ve
5. 7v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 2.05,7a -- 2.07,0x + 10ve
6. 5v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 02.14,3aly -- 2.07,7x + 10ve
7. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 2.08,9 + 10ve
8. 7v o Bramble I.F. / Petri (MRA) 2.10,2aly -- 2.09,0x
9. 6v o Elfengård Sid / Alaska (Ruuti) 02.12,5aly -- 2.09,9
10. 7v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 2.06,0a -- 2.10,0x
11. 7v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 2.06,8a -- 2.10,7x
6v t Chachacha I.F. / misery. (MRA) 2.07,3aly -- HLL
6v t Avasha G / Micke (MRA) 2.05,1aly -- HLL

LÄHTÖ 15: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 2.05,0-2.16,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 7v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 2.06,0a -- 2.03,1 + 100ve
2. 10v t Tosca I.F. / Veera (MRA) 2.10,8aly -- 2.04,1 + 50ve
3. 5v t Drilla NRL / Janna (Salta) 2.11,0ake -- 2.04,7 + 30ve
4. 5v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 02.14,3aly -- 2.05,0x + 20ve
5. 7v o Bramble I.F. / Petri (MRA) 2.10,2aly -- 2.05,3x + 10ve
6. 6v t Elfengård Cessa / Maija (Ruuti) 02.13,2aly -- 2.07,3x + 10ve
7. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.14,7a -- 2.08,4 + 10ve

8. 6v t Chachacha I.F. / misery. (MRA) 2.07,3aly -- 2.08,8x
9. 6v o Elfengård Sid / Alaska (Ruuti) 02.12,5aly -- 2.09,0x
10. 7v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 2.06,8a -- 2.09,1x
11. 6v t Avasha G / Micke (MRA) 2.05,1aly -- 2.09,7x
7v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 2.05,7a -- HLL
8v t Celeste I.F. / Merja (MRA) 2.10,2aly -- HLL


LÄHTÖ 16: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 1.58,0-2.04,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 6v t Stengårds Fia SWE / Jemiina (Koo) 2.00,4aly -- 58,8 + 120ve
2. 8v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 2.00,8a -- 58,9 + 60ve
3. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- 59,0x + 35ve
4. 7v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 2.04,8a -- 59,9 + 25ve
5. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- 2.00,0x + 15ve
6. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- 2.00,3 + 15ve
7. 7v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 2.00,5aly -- 2.00,4 + 15ve
8. 6v o Ostergard Bosse / Alaska (Ruuti) 01.59,5ly -- 2.00,5x
9. 7v o Neutron B / Nero (NaSe) 2.00,7a -- 2.00,7
10. 8v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.02,1a -- 2.01,0x
11. 8v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 2.03,0a -- 2.01,8x
17v o Gunnar Jarl / Jasu (NaSe) 1.59,7a -- HPL
8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 58,2aly -- HLL
6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- HML2

LÄHTÖ 16: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 1.58,0-2.04,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 17v o Gunnar Jarl / Jasu (NaSe) 1.59,7a -- 56,7 + 120ve
2. 7v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 2.00,5aly -- 56,8 + 60ve
3. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- 57,3 + 35ve
4. 8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 58,2aly -- 57,4x + 25ve
5. 6v t Stengårds Fia SWE / Jemiina (Koo) 2.00,4aly -- 58,7x + 15ve
6. 8v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.02,1a -- 59,2 + 15ve
7. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- 59,3x + 15ve
8. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- 59,4x
9. 6v o Ostergard Bosse / Alaska (Ruuti) 01.59,5ly -- 59,5x
10. 7v o Neutron B / Nero (NaSe) 2.00,7a -- 59,8x
11. 8v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 2.00,8a -- 2.00,0x
8v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 2.03,0a -- HLL
7v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 2.04,8a -- HLL
6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- HLL

LÄHTÖ 16: Tasoitusajo B-poneille 1600m, 1.58,0-2.04,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 15ve

1. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 58,5a -- 56,0 + 120ve
2. 6v t Stengårds Fia SWE / Jemiina (Koo) 2.00,4aly -- 57,0 + 60ve
3. 8v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.02,1a -- 57,3 + 35ve
4. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 2.02,8 -- 57,4x + 25ve
5. 6v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 58,3 -- 57,7x + 15ve
6. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 58,3a -- 58,0x + 15ve
7. 7v o Neutron B / Nero (NaSe) 2.00,7a -- 58,1 + 15ve
8. 7v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 2.00,5aly -- 58,8
9. 17v o Gunnar Jarl / Jasu (NaSe) 1.59,7a -- 59,0x
10. 8v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 2.03,0a -- 59,1
11. 8v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 2.00,8a -- 59,3x
12. 6v o Ostergard Bosse / Alaska (Ruuti) 01.59,5ly -- 59,4x
7v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 2.04,8a -- HLL
8v t Elds Chidori / Petra (MRA) 58,2aly -- HLL


LÄHTÖ 17: Tasoitusajo B-poneille 2100m, 1.50,0-1.57,9 aikaiset -- TULOKSET 3.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 16v t Friida Narr / Riia (NaSe) 51,2 -- 50,1 + 150ve
2. 7v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 53,1aly -- 50,3 + 100ve
3. 14v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 51,3a -- 50,4 + 50ve
4. 9v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 55,9aly -- 52,7x + 30ve
5. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 52,8x + 20ve
6. 14v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 54,3a -- 53,0x + 20ve
7. 9v t Toy’s Duva / (SnRa) 50,4a -- 53,1x + 20ve
8. 9v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 51,2 -- 53,4x + 20ve
9. 15v o Freyr Odin / Freyja (NaSe) 55,4a -- 53,8x
10. 11v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 50,0a -- 54,0
11. 14v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 54,2a -- 54,1
12. 14v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 51,7a -- 54,4x
14v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 55,4a -- HLL
9v o Stjärnfall B / Jaana (MRA) 56,2aly -- HLL
9v o Casanova I.F. / Laura (MRA) 57,3aly -- HPL
14v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 52,3a -- HML4

LÄHTÖ 17: Tasoitusajo B-poneille 2100m, 1.50,0-1.57,9 aikaiset -- TULOKSET 10.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 14v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 51,3a -- 50,2 + 150ve
2. 16v t Friida Narr / Riia (NaSe) 51,2 -- 50,3 + 100ve
3. 15v o Freyr Odin / Freyja (NaSe) 55,4a -- 53,0 + 50ve
4. 14v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 54,3a -- 53,1x + 30ve
5. 9v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 51,2 -- 53,4x + 20ve
6. 14v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 51,7a -- 54,0 + 20ve
7. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 54,4x + 20ve
8. 14v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 52,3a -- 54,8x + 20ve
9. 9v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 55,9aly -- 55,0
10. 14v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 55,4a -- 55,1x
11. 11v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 50,0a -- 55,2
12. 9v o Casanova I.F. / Laura (MRA) 57,3aly -- 55,4x
13. 14v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 54,2a -- 55,8x
7v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 53,1aly -- HLL
9v t Toy’s Duva / (SnRa) 50,4a -- HPL
9v o Stjärnfall B / Jaana (MRA) 56,2aly -- HML2

LÄHTÖ 17: Tasoitusajo B-poneille 2100m, 1.50,0-1.57,9 aikaiset -- TULOKSET 17.9.
P: 150ve - 100ve - 50ve - 30ve - 20ve

1. 11v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 50,0a -- 49,1 + 150ve
2. 14v t Ønsk Dagrun / Taija (NaSe) 52,3a -- 50,0 + 100ve
3. 14v o Ønsk Morten / Mortti (NaSe) 51,3a -- 50,8x + 50ve
4. 7v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 53,1aly -- 51,1 + 30ve
5. 15v o Freyr Odin / Freyja (NaSe) 55,4a -- 52,8x + 20ve
6. 14v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 55,4a -- 53,3x + 20ve
7. 14v t Ønsk Tillit / (SnRa) 51,2 -- 53,4x + 20ve
8. 16v t Friida Narr / Riia (NaSe) 51,2 -- 53,5x + 20ve
9. 9v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 55,9aly -- 53,8
10. 9v o Casanova I.F. / Laura (MRA) 57,3aly -- 54,8
11. 14v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 54,3a -- 55,0x
12. 9v o Stjärnfall B / Jaana (MRA) 56,2aly -- 55,1x
13. 9v t Toy’s Duva / (SnRa) 50,4a -- 55,5x
14v t Mirella NRL / Milla (NaSe) 51,7a -- HLL
9v o Jamming NRL / Shavo (NaSe) 51,2 -- HLL
14v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 54,2a -- HPL


LÄHTÖ 18: Tasoitusajo B-poneille 210m, 1.49,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 3.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 16v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 47,8a -- 46,1 + 200ve
2. 16v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 48,1a -- 46,3x + 150ve
3. 14v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 47,5a -- 46,8 + 100ve
4. 14v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 48,3a -- 47,1 + 50ve
5. 17v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 48,5 -- 47,3 + 30ve
6. 11v t Toy's Majlis / (SnRa) 46,5a -- 47,7x + 30ve
7. 7v t Norgaard Eva-Lotta / Alaska (Ruuti) 01.48,3aly -- 48,1x + 30ve
8. 16v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 45,5a -- 48,3x +30ve
9. 9v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 47,3a -- 48,8
10. 7v o Toy's Herting / (SnRa) 49,6a -- 49,1
11. 14v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 46,4a -- 49,3x
12. 14v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 46,2a -- 49,8x
14v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 47,4a -- HLL
11v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 47,2a -- HLL
10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,2a -- HPL
12v t Kvinna / (SnRa) 49,3a -- HML3

1. 14v o Svante Snilli / (SnRa) 40,9a -- 40,2 + 200ve
2. 16v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 44,5a -- 44,0 + 150ve
3. 11v o Helmer Gull / (SnRa) 41,6a -- 44,0x + 100ve
4. 17v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 42,3a -- 44,1x + 50ve
5. 16v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 45,1 -- 44,2x + 30ve
6. 12v t Toy's Elvira / (SnRa) 40,8a -- 44,4 + 30ve
7. 12v t Toy’s Britta / (SnRa) 42,7a -- 44,4 + 30ve
8. 16v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 40,4a -- 44,8x + 30ve
9. 12v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 41,2 -- 45,0x
10. 15v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 44,4a -- 45,1
11. 12v t Anyway I.F. / Karla (MRA) 44,3aly -- 45,5x
12. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 43,2aly -- 46,0x
13v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,4a -- HLL
10v o Toy’s Magnus / (SnRa) 41,5a -- HLL
11v t Furigers Løftet / (SnRa) 41,3a -- HPL
14v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 44,1a -- HPL

LÄHTÖ 18: Tasoitusajo B-poneille 210m, 1.49,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 10.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 7v t Norgaard Eva-Lotta / Alaska (Ruuti) 01.48,3aly -- 46,7 + 200ve
2. 16v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 47,8a -- 46,7 + 150ve
3. 14v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 48,3a -- 46,8x + 100ve
4. 14v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 46,2a -- 46,9 + 50ve
5. 10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,2a -- 47,0x + 30ve
6. 16v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 45,5a -- 47,1 + 30ve
7. 17v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 48,5 -- 47,2 + 30ve
8. 11v t Toy's Majlis / (SnRa) 46,5a -- 47,8x + 30ve

9. 11v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 47,2a -- 48,0x
10. 14v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 46,4a -- 48,1
11. 14v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 47,4a -- 48,8x
12. 9v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 47,3a -- 49,0x
13. 14v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 47,5a -- 49,3x
14. 7v o Toy's Herting / (SnRa) 49,6a -- 49,4
16v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 48,1a -- HLL
12v t Kvinna / (SnRa) 49,3a -- HLL

1. 16v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 45,1 -- 43,1 + 200ve
2. 15v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 44,4a -- 43,2x + 150ve
3. 12v t Toy's Elvira / (SnRa) 40,8a -- 43,4x + 100ve
4. 16v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 44,5a -- 43,6x + 50ve
5. 12v t Toy’s Britta / (SnRa) 42,7a -- 43,7 + 30ve
6. 12v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 41,2 -- 43,8x + 30ve
7. 14v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 44,1a -- 44,0x + 30ve
8. 12v t Anyway I.F. / Karla (MRA) 44,3aly -- 44,1 + 30ve
9. 13v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,4a -- 44,2
10. 16v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 40,4a -- 44,3x
11. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 43,2aly -- 44,5x
12. 14v o Svante Snilli / (SnRa) 40,9a -- 44,8
13. 10v o Toy’s Magnus / (SnRa) 41,5a -- 45,0x
17v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 42,3a -- HLL
11v t Furigers Løftet / (SnRa) 41,3a -- HLL
11v o Helmer Gull / (SnRa) 41,6a -- HPL

LÄHTÖ 18: Tasoitusajo B-poneille 210m, 1.49,9 aikaiset ja nopeammat -- TULOKSET 17.9.
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 30ve

1. 16v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 48,1a -- 46,2 + 200ve
2. 17v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 48,5 -- 46,3x + 150ve
3. 7v t Norgaard Eva-Lotta / Alaska (Ruuti) 01.48,3aly -- 46,6 + 100ve
4. 7v o Toy's Herting / (SnRa) 49,6a -- 47,3x + 50ve
5. 11v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 47,2a -- 47,4x + 30ve
6. 14v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 46,2a -- 47,6 + 30ve
7. 9v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 47,3a -- 47,7x + 30ve
8. 11v t Toy's Majlis / (SnRa) 46,5a -- 47,8x + 30ve
9. 14v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 47,5a -- 48,0x
10. 14v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 48,3a -- 48,1
11. 14v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 46,4a -- 48,4
12. 14v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 47,4a -- 48,9x
13. 16v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 47,8a -- 49,3x
16v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 45,5a -- HPL
12v t Kvinna / (SnRa) 49,3a -- HLL
10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,2a -- HLL

1. 15v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 44,4a -- 43,0 + 200ve
2. 14v o Svante Snilli / (SnRa) 40,9a -- 43,0 + 150ve
3. 17v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 42,3a -- 43,1x + 100ve
4. 16v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 40,4a -- 43,3x + 50ve
5. 11v t Furigers Løftet / (SnRa) 41,3a -- 43,7x + 30ve
6. 13v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,4a -- 44,0x + 30ve
7. 16v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 45,1 -- 44,1 + 30ve
8. 12v t Anyway I.F. / Karla (MRA) 44,3aly -- 44,4x + 30ve
9. 12v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 41,2 -- 44,5
10. 14v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 44,1a -- 44,9x
11. 10v o Toy’s Magnus / (SnRa) 41,5a -- 45,0x
12. 11v o Helmer Gull / (SnRa) 41,6a -- 45,5
16v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 44,5a -- HLL
13v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 43,2aly -- HPL
12v t Toy's Elvira / (SnRa) 40,8a -- HML3
12v t Toy’s Britta / (SnRa) 42,7a -- HML7

© Shavo / Narrilaivan 2004-2017. All rights reserved.
Ulkoasu © M Layouts, muokkaukset Shavo. Taustakuvasta kiitos All Free Backgrounds.
Virtuaalitalli - a SIM game stable