Shav Racing

Villit ravit 28.2.2019 -- tulokset

Info

- Kilpailupäivä: 28.2.2019
- VIP: 27.2.2019

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä, vaikka ravit eivät ole VRER alaiset.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin rajattomasti hevosia / omistaja.
- 2-3 vuotiaat hevoset vain niille suunnattuihin lähtöihin.
- Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön.

- Arctic Race osallistujat tulevat suoraan karsinnoista, eli Arctic Race- finaaleihin ei osallistumista.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav Helmikuu kaksi".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
2v t Millern / Iida (NaSe) 20,3 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Lähtötarjonta

Lähtö 1: Tasoitusajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - 100ve

Lähtö 2: Tasoitusajo 3v lämminverisille 1600m
P: 1200ve - 700ve - 400ve - 200ve - 120ve

Lähtö 3: Tasoitusajo 15,0 aikaisille ja hitaammille lämminverisille 1600m
P: 1500ve - 750ve - 450ve - 250ve - 150ve

Lähtö 4: Tasoitusajo 12,0-14,9 aikaisille ja hitaammille lämminverisille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 280ve - 200ve

Lähtö 5: Tasoitusajo 11,9 aikaisille ja nopeammille lämminverisille 3100m
P: 4000ve - 2000ve - 1500ve - 800ve - 400ve

Lähtö 6: Tasoitusajo 2v peitsareille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - 100ve

Lähtö 7: Tasoitusajo 3v peitsareille 1600m
P: 1200ve - 700ve - 400ve - 200ve - 120ve

Lähtö 8: Tasoitusajo p13,0 aikaisille ja hitaammille peitsareille 1600m
P: 1500ve - 750ve - 450ve - 250ve - 150ve

Lähtö 9: Tasoitusajo p10,0-12,9 aikaisille ja hitaammille peitsareille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 280ve - 200ve

Lähtö 10: Tasoitusajo p09,9 aikaisille ja nopeammille peitsareille 2100m
P: 4000ve - 2000ve - 1500ve - 800ve - 400ve

Lähtö 11: Arctic Race finaali, Ryhmäajo 2100m
P: 8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

Lähtö 12: Arctic Race finaali, Ryhmäajo 2100m
P: 8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve


Tulokset

Lähtö 1: Tasoitusajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - 100ve

1. 2v o Surprising MacLily / Juha (Team Lily) ei enn -- 01.19,3ly xx
2. 2v t Alexia Duán / Veikko (Team Lily) ei enn -- 01.19,5ly
3. 2v t Glowing MacLily / Emilia (Team Lily) ei enn -- 01.20,1ly
4. 2v o Northern Chord Pomp / (Team Lily) ei enn -- 01.20,4ly
5. 2v t Better Shav / (NaSe) ei enn. -- 01.20,6ly
6. 2v o Gerhard Duán / Tuukka (Team Lily) ei enn -- 01.21,1ly
7. 2v t Wonder Shav / (NaSe) ei enn. -- 01.22,2ly
8. 2v o Moon Eclipse / Leo (Team Lily) ei enn -- 01.22,2ly
9. 2v o Goldstar MacLily / Eero (Team Lily) ei enn -- 01.22,2ly xx
10. 2v o Sunburned Shav / (NaSe) ei enn. -- 01.22,5ly x
2v t Joyful Shav / (NaSe) ei enn. -- - hpl


Lähtö 2: Tasoitusajo 3v lämminverisille 1600m
P: 1200ve - 700ve - 400ve - 200ve - 120ve

1. 3v t Hornet Shav / Henna (NaSe) 18,3aly -- 01.17,3ly
2. 3v t Chillbattle Snilli / Decne (DeVi) 15,5aly -- 01.17,3ly xx
3. 3v t Cheerie Shav / Senja (NaSe) 19,2aly -- 01.17,4ly
4. 3v t Rjazán Blue Freesia / Henri (Team Lily) 20,4a -- 01.17,5ly
5. 3v o Arkher Shav / Alfred (NaSe) 20,2ly -- 01.18,4ly xx
6. 3v o Mixture Shav / Thomas Toll (DeVi) 22,2aly -- 01.19,2ly x
7. 3v t Dancemoves Shav / Tanja (NaSe) 18,2aly -- 01.19,2ly
8. 3v t Cheeta Shav / Reetta (NaSe) 18,6aly -- 01.20,4ly x
3v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) 18,6aly -- - hll


Lähtö 3: Tasoitusajo 15,0 aikaisille ja hitaammille lämminverisille 1600m
P: 1500ve - 750ve - 450ve - 250ve - 150ve

1. 4v o Cheerful MacLily / Henri (Team Lily) 15,5 -- 01.14,2ly x
2. 6v t Tall Tale / Helga (Team Ninitra) 15,3a -- 01.14,2ly
3. 8v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,2ly
4. 8v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 15,3 -- 01.14,4ly
5. 5v t Smiley Shav / Salli (NaSe) 16,2aly -- 01.14,5ly
6. 5v t Rosebud Shav / Iina (NaSe) 15,5aly -- 01.15,3ly xx
7. 6v o Spring Gold Shav / (Team Lily) 15,3a -- 01.16,3ly x
8. 6v t Mythic Win / Urmas (Team Ninitra) 15,2a -- 01.17,4ly
9. 9v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 15,3a -- 01.17,5ly
10. 5v t Somewhere Shav / Shavo (NaSe) 16,0ke -- 01.17,5ly
6v o Barnaby Snilli / Veikko (Team Lily) 16,2a -- - hll
4v t Nightwish MacLily / Leo (Team Lily) 15,4 -- - hll


Lähtö 4: Tasoitusajo 12,0-14,9 aikaisille ja hitaammille lämminverisille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 280ve - 200ve

1. 8v t My Winter of Love / Veikko (Team Lily) 13,1 -- 01.12,1ly x
2. 5v t Wild Candy Princess / Eero (Team Lily) 13,5a -- 01.12,3ly
3. 6v t Sølv's Talkin' Sweetly / Emilia (Team Lily) 13,6 -- 01.12,5ly x
4. 7v t Meadowmiss / Tuukka (Team Lily) 13,3a -- 01.13,1ly
5. 5v t Dazzling Lady / Viveka (Team Lily) 14,3 -- 01.13,6ly
6. 6v t Månsken / Leo (Team Lily) 12,9a -- 01.14,1ly
7. 6v t Märtha / Emilia (Team Lily) 13,1a -- 01.14,2ly xx


Lähtö 5: Tasoitusajo 11,9 aikaisille ja nopeammille lämminverisille 3100m
P: 4000ve - 2000ve - 1500ve - 800ve - 400ve

1. 9v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,1aly -- 01.11,5ly xx
2. 13v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 10,5a -- 01.11,6ly
3. 11v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly -- 01.12,2ly
4. 8v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 11,2aly -- 01.13,2ly
5. 9v o Grand Abs / Atte (NaSe) 11,1aly -- 01.13,4ly
6. 11v t Electra Snilli / Leo (Team Lily) 11,1a -- 01.13,5ly
8v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 11,3aly -- - hpl
9v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,5aly -- - hpl


Lähtö 6: Tasoitusajo 2v peitsareille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 200ve - 100ve

Yhdistetty lähdön 7 kanssa.


Lähtö 7: Tasoitusajo 3v peitsareille 1600m
P: 1200ve - 700ve - 400ve - 200ve - 120ve

Yhdistetty lähdön 6 kanssa.

1. 3v t Girlyoulookawesome / Decne (DeVi) p.16,1aly -- p.01.16,2ly xx
2. 2v t Shannon Shav / Iida (NaSe) i. Aznavour Duán, p18,8aly -- p.01.16,4ly
3. 2v t Unicorns N Glitter / Decne (DeVi) p.16,6aly -- p.01.17,1ly
4. 3v t Second Shav / Senja (NaSe) i. Seth Ach, p15,6aly -- p.01.17,4ly x
5. 2v o Tarantula Dawn / Tiia (NaSe) i. Araknofobia Dawn, ei enn. -- p.01.18,6ly


Lähtö 8: Tasoitusajo p13,0 aikaisille ja hitaammille peitsareille 1600m
P: 1500ve - 750ve - 450ve - 250ve - 150ve

Yhdistetty lähdön 9 kanssa.


Lähtö 9: Tasoitusajo p10,0-12,9 aikaisille ja hitaammille peitsareille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 500ve - 280ve - 200ve

Yhdistetty lähdön 8 kanssa.

1. 7v o Royal Gem / Henri (Team Lily) p.11,5a -- p.01.13,2ly
2. 4v o Cyberion / Silja (NaSe) i. evm, p14,5aly -- p.01.13,3ly
3. 4v o Fixedit / Ville (NaSe) i. evm, p12,1aly -- p.01.13,5ly x
4. 5v t Sweetheart / Shavo (NaSe) i. evm, p12,2aly -- p.01.14,3ly
5. 4v t Queenie Flowery / Viveka (Team Lily) p.16,1a -- p.01.15,3ly x
6. 4v o Hipsterbrunch / Hilla (NaSe) i. evm, p15,2aly -- p.01.16,3ly
7. 7v o Lord Black Gem / Eero (Team Lily) p.10,5a -- p.01.16,3ly
8. 9v o Magnifico Snilli / Tuukka (Team Lily) p.11,2a -- p.01.16,6ly


Lähtö 10: Tasoitusajo p09,9 aikaisille ja nopeammille peitsareille 2100m
P: 4000ve - 2000ve - 1500ve - 800ve - 400ve

1. 6v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) i. Voidreaver, p08,8a -- p.01.09,2ly x
2. 6v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) i. Dascha Ach, p08,8aly -- p.01.09,5ly x
3. 6v t Flying High / Harri (NaSe) i. evm, p09,0a -- p.01.09,5ly x
4. 8v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.09,1a -- p.01.10,6ly
5. 6v t No Roots / Noora (NaSe) i. evm, p09,2a -- p.01.11,2ly
6. 6v t Hide And Seek / Senja (NaSe) i. evm, p09,3a -- p.01.11,5ly
8v t Golden Gems Queen / Henri (Team Lily) p.09,1a -- - hpl
10v t Lilyofthevalley / Eero (Team Lily) p.08,8a -- - hpl
8v t Salta's Love To Destroy / Ira (NaSe) i. Destroy Destiny, p09,4aly -- - hml3


Lähtö 11: Arctic Race finaali, Ryhmäajo 2100m
P: 8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

1. 5v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.12,2ake x
2. 10v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 13,2a -- 01.12,4ake
3. 9v t Mascarade Unia / (ARO) 12,3a -- 01.12,4ake
4. 7v o Bluestar Icaros / (SnRa) 13,2a -- 01.12,4ake
5. 13v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a -- 01.12,5ake xx
6. 7v o Kickman Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.13,1ake
7. 7v o Saltas Brutal Rich / (RuKo) 13,4aly -- 01.13,2ake xx
8. 7v t Meadowmiss / Tuukka (Team Lily) 13,3a -- 01.13,2ake x
9. 6v t Sølv's Talkin' Sweetly / Emilia (Team Lily) 13,6 -- 01.13,4ake
10. 11v o He Talks To Me / Henni (NaSe) 12,0aly -- 01.13,4ake
12v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,1aly -- - hll
5v t Cobra Lily Ach / (ARO) 13,4a -- - hpl


Lähtö 12: Arctic Race finaali, Ryhmäajo 2100m
P: 8000ve - 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

1. 6v t Uniquity Duán / (ARO) p10,3a -- p.01.10,2ake
2. 4v o Legendary Looks (DP) p.10,3aly -- p.01.10,2ake xx
3. 8v o Deygan Ach / (ARO) p10,1a -- p.01.10,3ake
4. 7v o Royal Gem / Henri (Team Lily) p.11,5a -- p.01.10,5ake
5. 5v t Eris Ach / (ARO) p10,6a -- p.01.11,2ake xx
6. 5v t Vicious Princeza (DP) p.10,5aly -- p.01.11,5ake
7. 6v o Dexter Ach / (RuKo) p.10,3a -- p.01.11,5ake
5v o Duque (DP) p.11,6aly -- - hpl



Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick