Shav Racing

Villit ravit 20.1.2019 -- tulokset

Info

- Kilpailupäivä: 20.1.2019
- VIP: 19.1.2019

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä, vaikka ravit eivät ole VRER alaiset.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin otetaan max. 12 valjakkoa.
- Lähtöihin max. 1 hevonen + 3 varahevosta yhdeltä omistajalta. (kannattaa ilmoittaa varahevosetkin! :))
- 2-3 vuotiaat hevoset vain niille suunnattuihin lähtöihin.
- Hevonen voi osallistua vain yhteen lähtöön.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav Tammikuu".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
vara:
2v t Millern / Iida (NaSe) 20,3 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Lähtötarjonta

Lähtö 1: Young's Race (2yo), Ryhmäajo 2v lämminverisille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

Lähtö 2: Young's Race (3yo), Ryhmäajo 3v lämminverisille 1600m
P: 3000ve - 1800ve - 1200ve - 600ve - 300ve

Lähtö 3: Young's Pace (2yo), Ryhmäajo 2v peitsareille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

Lähtö 4: Young's Pace (3yo), Ryhmäajo 3v peitsareille 1600m
P: 3000ve - 1800ve - 1200ve - 600ve - 300ve

Lähtö 5: Lady Of December, Ryhmäajo 15,0 aikaisille ja nopeammille lv-tammoille 1600m
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

Lähtö 6: Lady Of December, Ryhmäajo 12,0 aikaisille ja nopeammille peitsaritammoilleille 1600m
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

Lähtö 7: Monté, Tasoitusajo lämminverisille 1600m, avoin
P: 2 00ve - 1 000ve - 500ve - 250ve - 100ve

Lähtö 8: Tasoitusajo peitsareille 1609m, avoin
P: 2 00ve - 1 000ve - 500ve - 250ve - 100ve


Tulokset

Lähtö 1: Young's Race (2yo), Ryhmäajo 2v lämminverisille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

1. 2v o Mixture Shav / Thomas Toll (DeVi) ei enn -- 01.20,2aly
2. 2v t Rjazán Blue Freesia / Henri (Team Lily) ei enn -- 01.20,4aly
3. 2v o Fadewalker Ach / (ARO) ei enn -- 01.20,5aly x
4. 2v t Deathstrike Ach / (ARO) ei enn -- 01.21,5aly
5. 2v o Evil Disco / (ARO) ei enn -- 01.22,1aly


Lähtö 2: Young's Race (3yo), Ryhmäajo 3v lämminverisille 1600m
P: 3000ve - 1800ve - 1200ve - 600ve - 300ve

1. 3v t Chillbattle Snilli / Decne (DeVi) 17,1aly -- 16,7aly + 3000ve
2. 3v t Nightwish MacLily / Eero (Team Lily) 15,4 -- 16,8aly x + 1800ve
3. 3v t Cheerie Shav / Senja (NaSe) 19,2aly -- 17,0aly + 1200ve
4. 3v t Just For Fun RC / (SnRa) 15,4 -- 17,1aly x + 600ve
5. 3v t Raven Snilli / (SnRa) 16,2a -- 17,2aly + 300ve
6. 3v t Better Than It / Iita (NaSe) 19,4aly -- 17,4aly + 300ve
7. 3v o Rjazán Stirling / (ARO) 17,3a -- 17,5aly
8. 3v t Hornet Shav / Henna (NaSe) 18,3aly -- 17,8aly
9. 3v t Northwind MacLily / (ARO) 19,5a -- 18,3aly
10. 3v o Goldfinger MacLily / (ARO) 16,6a -- 18,4aly xx
3v t Gooseberry MacLily / (ARO) 18,1a -- hpl
3vv o Cheerful MacLily / Leo (Team Lily) 15,5 -- hll


Lähtö 3: Young's Pace (2yo), Ryhmäajo 2v peitsareille 1600m
P: 2000ve - 1000ve - 600ve - 300ve - 150ve

1. 2v t Windsong Spirit / (SnRa) ei enn. -- p.01.17,4aly
2. 2v t Unicorns N Glitter / Decne (DeVi) ei enn -- p.01.17,4aly
3. 2v o Tarantula Duán / Shavo (NaSe) ei enn. -- p.01.18,1aly
4. 2v o Deimos Ach / (ARO) ei enn -- p.01.18,4aly
5. 2v t Shannon Shav / Iida (NaSe) p18,8aly -- p.01.18,6aly
6. 2v t Deverra Ach / (ARO) ei enn -- p.01.18,8aly


Lähtö 4: Young's Pace (3yo), Ryhmäajo 3v peitsareille 1600m
P: 3000ve - 1800ve - 1200ve - 600ve - 300ve

1. 3v o Raiju Ach / (ARO) p16,3a -- p.01.15,3aly
2. 3v t Girlyoulookawesome / Decne (DeVi) p.16,2aly -- p.01.16,2aly
3. 3v t Queenie Flowery / Viveka (Team Lily) p.16,1a -- p.01.16,3aly
4. 3v t Red Moon / (ARO) p16,1a -- p.01.17,2aly
5. 3v t Second Shav / Senja (NaSe) p15,6aly -- p.01.17,3aly
6. 3v o Dreamer Flowery / (ARO) p16,2a -- p.01.17,3aly
7. 3v t Lucky Love Dawn / (RuKo) p16,3a -- p.01.17,3aly
8. 3v o Nelson Snilli / (SnRa) p.17,6a -- p.01.17,6aly
9. 3v t Dhampir Ach / (ARO) p16,2a -- - p.01.17,9aly


Lähtö 5: Lady Of December, Ryhmäajo 15,0 aikaisille ja nopeammille lv-tammoille 1600m
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

1. 11v t Quite Jaded / (Unia) 10,3 -- p.01.12,4aly xx
2. 7v t Imperial Elite / (SnRa) 12,3a -- p.01.12,4aly
3. 8v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 11,2aly -- p.01.12,4aly
4. 7v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 12,7a -- p.01.12,5aly
5. 9v t Ginger Soupir / Pirita (NaSe) 11,1aly -- p.01.12,5aly x
6. 11v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- p.01.13,1aly
7. 11v t Pridezilla II / (Unia) 11,1 -- p.01.13,3aly
8. 9v t Rjazán Morana / (ARO) 12,3a -- p.01.14,2aly
9. 4v t Dazzling Lady / Juha (Team Lily) 14,3 -- p.01.14,3aly
10. 8v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,5a -- p.01.14,3aly
11. 5v t Enchanted MacLily / Tuukka (Team Lily) 14,3a -- p.01.14,3aly xx
12. 7v t Horror Pomp / (ARO) 12,1a -- p.01.14,5aly

Karsitut:
5v t Northpearl MacLily / Leo (Team Lily) 14,2a --
6v t Shakethatbrass / (ARO) 11,5a --
8v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 11,3aly --
7v t Ivonne Snilli / (SnRa) 12,1a --
11v t Monique Smoke / (Unia) 11,2a --
5v t Sølv's Talkin' Sweetly / Emilia (Team Lily) 13,6 --
8v t Veilfire Ach / (ARO) 11,5a --
8v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a --


Lähtö 6: Lady Of December, Ryhmäajo p12,0 aikaisille ja nopeammille peitsaritammoilleille 1600m
P: 5000ve - 3000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve

1. 6v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p08,8aly -- p.01.09,2aly
2. 9v t Lilyofthevalley / Eero (Team Lily) p.08,8a -- p.01.09,5aly
3. 6v t Cutie Snilli / (SnRa) p.09,1a -- p.01.09,6aly
4. 6v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a -- p.01.10,3aly
5. 7v t Golden Gems Queen / Henri (Team Lily) p.09,1a -- p.01.10,5aly
6. 6v t Flying High / Harri (NaSe) p09,0a -- p.01.10,6aly
7. 7v t Krysia Icatha / (RuKo) p.10,2a -- p.01.11,2aly
8. 8v t Dagna Ach / (ARO) p08,5a -- p.01.11,5aly
9. 7v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.08,4a -- p.01.11,5aly
10. 4v t Horrendous Duán / (ARO) p10,2a -- p.01.11,7aly
11. 5v t Conqueress Ach / (ARO) p11,3a -- p.01.12,0aly
12. 8v t Selket Ach / (RuKo) p08,2a -- p.01.12,1aly

Karsitut:
10v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a --
7v t Swashbuckler Stain / (ARO) p08,2a --
6v t No Roots / Noora (NaSe) p09,2a --
8v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.08,1a --


Lähtö 7: Monté, Tasoitusajo lämminverisille 1600m, avoin
P: 2 00ve - 1 000ve - 500ve - 250ve - 100ve

1. 7v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) m20,2 -- m01.18,1ly
2. 9v o Grand Abs / Atte (NaSe) 11,1aly -- m01.18,3ly xx
3. 5v o Stjärnasvart / Emilia (Team Lily) 16,4a (m01.19,1a) -- m01.18,3ly
4. 11v o He Talks To Me / Henni (NaSe) 12,0aly -- m01.18,4ly
5. 11v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly -- m01.18,8ly
6. 8v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) m18,4 -- m01.19,2ly x
9v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,5aly -- - hll
12v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) m18,6 -- - hml3


Lähtö 8: Tasoitusajo peitsareille 1609m, avoin
P: 2 000ve - 1 000ve - 500ve - 250ve - 100ve

1. 9v o Blockhead Snilli / (SnRa) p.08,1a -- p.01.10,2ly
2. 6v o Lord Black Gem / Eero (Team Lily) p.10,5a -- p.01.10,2ly
3. 5v t Sweetheart / Shavo (NaSe) p12,2aly -- p.01.10,2ly
4. 4v t Lovely Shav / Salli (NaSe) p11,6aly -- p.01.10,4ly
5. 6v o Royal Gem / Henri (Team Lily) p.11,5a -- p.01.10,4ly
6. 6v t Hide And Seek / Senja (NaSe) p09,3a -- p.01.11,1ly
7. 9v o Charon Ach / (SnRa) p.08,1a -- p.01.11,3ly
8. 5v t Sweet Maniac / (SnRa) p.09,3a -- p.01.11,5ly
9. 8v o Flaming Snilli / (SnRa) p.08,4a -- p.01.11,6ly
10. 8v o Magnifico Snilli / Tuukka (Team Lily) p.11,2a -- p.01.12,5ly
11. 8v t Salta's Love To Destroy / Ira (NaSe) p09,4aly -- - p.01.12,6ly


Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick