Shav Racing

Villit ravit 20.11.2018 -- tulokset

Info

- Kilpailupäivä: 20.11.2018 -- tulokset julkaistu 9.11.2018
- VIP: 15.11.2018

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä, vaikka ravit eivät ole VRER alaiset.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin otetaan max. 12 valjakkoa.
- Lähtöihin 1, 2, 5 ja 7 (lv) 1 hevonen + 1 varahevonen samalta omistajalta.
- Lähtöihin 3, 4, 6 ja 8 (p) 2 hevosta + 2 varahevosta samalta omistajalta.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav Marraskuu".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
vara:
2v t Millern / Iida (NaSe) 20,3 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Tulokset

Lähtö 1: Young's Race (2yo), Ryhmäajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1500ve - 800ve - 400ve - 200ve - 100ve

1. 2v t Bittersweet Pomp / (Anti) 19,5ke -- 01.19,3aly
2. 2v o Hurricane Shav / Harri (NaSe) ei enn. -- 01.20,2aly xx
3. 2v o Fidelity Pomp / (Anti) 19,3ke -- 01.20,3aly x
4. 2v t Gooseberry MacLily / (ARO) ei enn -- 01.20,4aly
5. 2v t Nighthyper RC / Minna (RDT) 27,3ke -- 01.20,5aly
6. 2v t L'espoir Fait Vivre / (RuKo) 22,5ake -- 01.21,2aly
7. 2v o Lucratif Scénariste / (RuKo) 23,5ake -- 01.21,4aly
8. 2v t Hornet Shav / Henna (NaSe) ei enn. -- 01.21,4aly


Lähtö 2: Young's Race (3yo), Ryhmäajo 3v lämminverisille 1600m
P: 2500ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 250ve

1. 3v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 16,4aly -- 01.18,1aly
2. 3v o Jorah Duán / (ARO) 18,1a -- 01.18,5aly
3. 3v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 17,2ake -- 01.19,6aly
4. 3v o Demonite RC / (ARO) 19,1a -- 01.20,1aly


Lähtö 3: Young's Pace (2yo), Ryhmäajo 2v peitsareille 1600m
P: 1500ve - 800ve - 400ve - 200ve - 100ve

Peruttu vähäisen osallistujamäärän takia.

2v t Second Shav / Senja (NaSe) ei enn. --
2v o Dreamer Flowery / (ARO) ei enn --


Lähtö 4: Young's Pace (3yo), Ryhmäajo 3v peitsareille 1600m
P: 2500ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 250ve

1. 3v o Fixedit / Ville (NaSe) p17,1a -- 01.16,1aly
2. 3v t Horrendous Duán / (ARO) p18,2a -- 01.16,3aly
3. 3v o Cyberion / Silja (NaSe) p16,4a -- 01.18,3aly xx
4. 3v o Hipsterbrunch / Hilla (NaSe) p17,5a -- 01.18,4aly
5. 3v o Ian Duán / (ARO) p17,7a -- 01.18,6aly xx


Lähtö 5: Lady Of November, Ryhmäajo 15,0 aikaisille ja nopeammille lv-tammoille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 13,5a -- 01.13,3aly
2. 6v t Blackbird Speed / (RuKo) 13,2aly -- 01.13,5aly x
3. 6v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 12,6aly -- 01.13,6aly
4. 8v t Radical Like No Other / Anna (RDT) 12,0aly -- 01.14,3aly
5. 6v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 12,2aly -- 01.14,4aly
6. 7v t Joscelyne Burn / (RuKo) 14,1ake -- 01.14,4aly
7. 5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- 01.15,5aly
8v t Rjazán Morana / (ARO) 13,4a -- - hll


Lähtö 6: Lady Of November, Ryhmäajo 12,0 aikaisille ja nopeammille peitsaritammoilleille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 8v t Wingless Stain / (ARO) p08,6a -- 01.09,2aly xx
2. 9v t Tempest Ach / (ARO) p08,6a -- 01.09,3aly
3. 9v t Flippetyflap Ach / (ARO) p10,5a -- 01.09,4aly xx
4. 9v t Devilslittlesister / (ARO) p08,9a -- 01.10,5aly


Lähtö 7: Shav Grand Prix- karsinnat (finaalit 30.11.2018), Ryhmäajo lämminverisille 1600m
- 36 ennätykseltään nopeinta ilmoitettua pääsee mukaan. Kolmesta karsinnasta neljä parasta pääsevät finaaliin kilpailemaan 40 000ve ykkösestä finaaleihin automaattisesti.
P: 10 00ve - 8 500ve - 4 400ve - 2 200ve - 1 000ve

Osallistujien vähyydestä johtuen karsintoja ajettiin kaksi. Molemmista karsinnoista neljä parasta pääsee mukaan finaaliin.

1. karsinta
1. 9v o Battlemage Ach / (ARO) 11,2a -- 01.11,6aly + 10 000ve finaaliin
2. 8v o Radical Riddler / (ARO) 11,5a -- 01.11,7aly + 8500ve finaaliin
3. 11v o Constantine Ach / (ARO) 10,4a -- 01.11,9aly x + 4 400ve finaaliin
4. 8v o Wayward Ach / Jessica (Adina) 13,4aly -- 01.12,8aly x + 2 200ve finaaliin
5. 4v o Tickle Wiggles P18 / (Anti) 14,2aly -- 01.14,4aly x
6. 8v o Less Is More RC / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.14,5aly x
7. 7v o In Roy's Name I Run / Roni (NaSe) 10,5aly-- 01.14,8aly x
4v o Tip Toeing to Success / (Anti) 14,1aly -- - hll

2. karsinta
1. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,2ake -- 01.12,2aly x + 10 000ve finaaliin
2. 8v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- 01.12,3aly + 8 500ve finaaliin
3. 9v o Extreme Blue / (RuKo) 10,4aly -- 01.13,3aly + 4 400ve finaaliin
4. 6v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 15,2aly -- 01.14,1aly + 2 200ve finaaliin
5. 10v t Amelia Ach / (ARO) 10,3a -- 01.14,5aly x
6. 9v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 12,3a -- 01.14,8aly
7. 10v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly -- 01.15,1aly
8. 7v o Ratchet Rus / (RuKo) 11,2aly -- 01.15,4aly


Lähtö 8: Shav Grand Prix- karsinnat (finaalit 30.11.2018), Ryhmäajo peitsareille 1600m
- 36 ennätykseltään nopeinta ilmoitettua pääsee mukaan. Kolmesta karsinnasta neljä parasta pääsevät finaaliin kilpailemaan 40 000ve ykkösestä finaaleihin automaattisesti.
P: 10 00ve - 8 500ve - 4 400ve - 2 200ve - 1 000ve

Kaikki lähdön 8 hevoset pääsevät automaattisesti mukaan myös finaaliin osallistujamäärän ollessa vähäninen.

1. 10v t Devana Ach / (ARO) p08,1a -- 01.09,3aly + 10 000ve
2. 7v t Selket Ach / (RuKo) p08,8a -- 01.09,3aly + 8 500ve
3. 10v o Sandman Snilli / (ARO) p08,1a -- 01.10,4aly x + 4 400ve
4. 5v t Flying High / Harri (NaSe) p09,0a -- 01.10,5aly + 2 200ve
5. 7v t Dagna Ach / (ARO) p08,7a -- 01.10,5aly xx + 1000ve
6. 5v t No Roots / Noora (NaSe) p09,2a -- 01.10,5aly
7. 5v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) p08,8a -- 01.11,3aly
8. 11v o D'aragon Duán / (ARO) p08,8a -- 01.11,3aly x
9. 7v t Double Trouble Duán / Sonja (NaSe) p09,1a -- 01.11,4aly x


Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick