Shav Racing

Villit ravit 27.9.2018 -- tulokset

Info

- Kilpailupäivä: 27.9.2018
- VIP: 26.9.2018

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä, vaikka ravit eivät ole VRER alaiset.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin otetaan max. 12 valjakkoa.
- Lähtöihin 1, 2, 5 ja 7 (lv) 1 hevonen + 1 varahevonen samalta omistajalta.
- Lähtöihin 3, 4, 6 ja 8 (p) 2 hevosta + 2 varahevosta samalta omistajalta.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav Syyskuu".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
vara:
2v t Millern / Iida (NaSe) 20,3 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Tulokset

Lähtö 1: Young's Race (2yo), Ryhmäajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1500ve - 800ve - 400ve - 200ve - 100ve

1. 2v o Demonite RC / (ARO) ilm kl -- 01.19,1aly x
2. 2v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.18,1aly -- 01.19,1aly
3. 2v o Jorah Duán / (ARO) ilm kl -- 01.19,2aly x
4. 2v t Wild Candy Princess / Eero (Team Lily) ei enn. -- 01.20,3aly
5. 2v t Rjazán Penelope / (Koivula) ei enn. -- 01.20,3aly x
6. 2v o Midnight Brave / Henri (Team Lily) ei enn. -- 01.20,5aly


Lähtö 2: Young's Race (3yo), Ryhmäajo 3v lämminverisille 1600m
P: 2500ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 250ve

1. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.18,0aly
2. 3v t Smiley Shav / Salli (NaSe) 18,2ke -- 01.18,1aly
3. 3v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 17,3aly -- 01.18,1aly
4. 3v t Silver Coin Shav / Ellu (Salta) 18,2aly -- 01.18,2aly xx
5. 3v o Impala Ach / (ARO) 19,1a -- 01.18,3aly
6. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 18,4a -- 01.18,4aly
7. 3v t Rosebud Shav / Iina (NaSe) 19,5ke -- 01.18,5aly
8. 3v t Märtha / Leo (Team Lily) ei enn. -- 01.18,5aly
9. 3v t Golden April Jewel / Tuukka (Team Lily) ei enn. -- 01.18,6aly
10. 3v o Smoky Shav / Amelie (Salta) 19,3aly -- 01.19,1aly
11. 3v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 18,2a -- 01.19,6aly


Lähtö 3: Young's Pace (2yo), Ryhmäajo 2v peitsareille 1600m
P: 1500ve - 800ve - 400ve - 200ve - 100ve

1. 2v o Ian Duán / (ARO) ilm kl -- 01.17,7aly x
2. 2v t Saltas Marjoram / Amelie (Salta) ilm.kl. -- 01.17,9aly x
3. 2v o Hipsterbrunch / Hilla (NaSe) p17,5a -- 01.18,0aly
4. 2v o Fixedit / Ville (NaSe) p17,1a -- 01.18,1aly
5. 2v t Horrendous Duán / (ARO) ilm kl -- 01.18,2aly
6. 2v o Cyberion / Silja (NaSe) ei enn. -- 01.18,3aly
7. 2v t Saltas Nasty / Ellu (Salta) ilm.kl. -- 01.18,3aly xx


Lähtö 4: Young's Pace (3yo), Ryhmäajo 3v peitsareille 1600m
P: 2500ve - 1200ve - 800ve - 400ve - 250ve

1. 3v o Mr Wonder Black / Viveka (Team Lily) ei enn. -- 01.14,3aly
2. 3v o Destroyer Ach / (ARO) p12,2a - 01.14,3aly
3. 3v o Saltas Tarragon / Ellu (Salta) p.16,3aly -- 01.14,7aly x
4. 3v t Eris Ach / (ARO) p13,4a -- 01.15,4aly x
5. 3v t Glitz Duán / Kaarlo (GT) p.16,1aly -- 01.15,4aly
6. 3v o Mythical Brave Boy / Veikko (Team Lily) ei enn. -- 01.15,5aly
7. 3v o Saltas Pain / Amelie (Salta) p.15,3aly -- 01.15,6aly x
8. 3v o Springsong / Juha (Team Lily) ei enn. -- 01.15,8aly
9. 3v o Red Devil Reckoning / (ARO) p16,3a -- 01.16,3aly xx
3v t Conqueress Ach / (ARO) p14,4a -- - hml2


Lähtö 5: Lady Of September, Ryhmäajo 15,0 aikaisille ja nopeammille lv-tammoille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 6v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 12,6aly -- 01.13,2aly
2. 6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- 01.13,2aly
3. 7v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 14,8a -- 01.13,3aly x
4. 8v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 11,7aly -- 01.13,3aly
5. 5v t Horror Pomp / (ARO) 13,6a -- 01.13,3aly
6. 7v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,5aly
7. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 14,4a -- 01.13,5aly xx
8. 6v t Electra Snilli / Henri (Team Lily) 14,2a -- 01.13,6aly
9. 6v t Maroth Gue / Mari (NaSe) 13,4 -- 01.14,4aly
10. 5v t My Winter of Love / Emilia (Team Lily) 14,3a -- 01.14,4aly
6v t Heaven's Fire / Henna (NaSe) 13,3a -- - hpl


Lähtö 6: Lady Of September, Ryhmäajo 12,0 aikaisille ja nopeammille peitsaritammoilleille 1600m
P: 4000ve - 2000ve - 1000ve - 600ve - 400ve

1. 9v t Saltas Shun / Amelie (Salta) p.09,1aly -- 01.08,7aly
2. 5v t Can't Avoid This / Alli (NaSe) p09,2a -- 01.08,8aly x
3. 6v t Selket Ach / (RuKo) p09,1a -- 01.08,8aly
4. 8v t Devilslittlesister / (ARO) p09,2a -- 01.08,9aly xx
5. 6v t Flying High / Harri (NaSe) p09,5a -- 01.09,0aly
6. 5v t Golden Gems Queen / Eero (Team Lily) p.09,3a -- 01.09,1aly
7. 9v t Saltas Unless / Ellu (Salta) p.09,1aly -- 01.09,1aly
8. 5v t Swashbuckler Stain / (ARO) p09,5a -- 01.09,2aly x
9. 7v t Saltas Unfair / Eve (Salta) p.09,1aly -- 01.09,3aly x
10. 5v t Hide And Seek / Senja (NaSe) p09,3a -- 01.09,9aly
6v t Lilyofthevalley / Leo (Team Lily) p.09,3a -- - hyl
6v t Dagna Ach / (ARO) p08,7a -- - hyl

Karsitut:
5v t No Roots / Noora (NaSe) p09,2a --
8v t Tempest Ach / (ARO) p08,6a --
7v t Saltas Vicious Mistress / Markus (Salta) p.09,2aly --


Lähtö 7: Autumn Mile, Ryhmäajo 11,0-13,0 aikaisille lämminverisille 1600m
P: 10 00ve - 8 500ve - 4 400ve - 2 200ve - 1 000ve

1. 10v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,0aly -- 01.11,2aly
2. 8v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 11,1a -- 01.11,3aly x
3. 10v o He's My Hero / Harri (NaSe) 11,1aly -- 01.11,4aly
4. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a -- 01.11,4aly
5. 9v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.11,5aly
6. 6v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,3aly -- 01.11,5aly x
7. 6vv t Black Day Magician / Mikko (GT) 11,6aly -- 01.11,6aly x
8. 9v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.12,2aly
9. 10v o He Talks To Me / Henni (NaSe) 12,0aly -- 01.12,6aly
12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- - hml3


Lähtö 8: Autumn Mile Pace, Ryhmäajo p11,0-13,0 aikaisille peitsareille 1600m
P: 10 00ve - 8 500ve - 4 400ve - 2 200ve - 1 000ve

1. 5v o Infiltrator Stain / (ARO) p12,2a -- 01.12,2aly x
2. 5v o Black Cash / (RuKo) p.12,5a -- 01.12,4aly x
3. 4v t Uniquity Duán / (ARO) p12,2a -- 01.12,5aly
4. 4v o Dexter Ach / (RuKo) p.11,4a – 01.12,5aly
5. 5v t Krysia Icatha / (RuKo) p.12,1aly – 01.12,5aly
6. 5v t Reaver Stain / (ARO) p12,4a -- 01.13,1aly x
7. 7v o Wyvern Stain / (ARO) p11,1a -- 01.13,6aly


Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick