Shav Racing

Villit ravit 25.4.2018 -- tulokset

Info

- Tulokset julkaistu 2.5. Pahoittelemme viivästymistä!

- Kilpailupäivä: 25.4.2018
- VIP: 24.4.2018
- Tulosten arvioitu valmistumispäivä: 25-26.4.2018

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin samalta omistajalta korkeintaan 4 hevosta/ ponia.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav 5".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Tulokset

Lähtö 1: Tasoitusajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

Lähtö 2: Tasoitusajo 16,0 ja hitaammat lämminveriset 2100m
P: 1700ve - 1100ve - 700ve - 350ve - 150ve

1. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,2a -- 01.17,5ke
2. 5v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 16,5 -- 01.17,5ke
3. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 17,2a -- 01.17,5ke
4. 3v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.17,5ke x
5. 3v o Cyborg Snilli / (SnRa) 16,3a -- 01.18,5ke
6. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,2akex -- 01.18,5ke
7. 3v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 16,2ake -- 01.19,2ke x
8. 6v o Grand Abs / Atte (NaSe) 16,2 -- 01.19,6ke
9. 3v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 17,6a -- 01.19,6ke
10. 3v t Heptagonia / Tony (GT) 16,3akex -- 01.20,2ke
11. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 17,3a -- 01.20,3ke x
12. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 17,2a -- 01.20,5ke
5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- - hml6

Lähtö 3: Ryhmäajo 14,0-15,9 aikaiset lämminveriset 1600m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,2ake -- 01.14,1aly x
2. 6v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 14,3a -- 01.14,5aly
3. 3v o Hazman / Annina (GT) 14,8ake -- 01.14,6aly
4. 5v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.14,6aly
5. 6v o Skinipig / Arto (GT) 15,1aly -- 01.15,5aly xx
6. 6v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 15,4 -- 01.15,6aly
7. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,2aly xx
8. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 14,9ake -- 01.16,2aly
9. 5v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 14,5a -- 01.16,4aly
5v t Prestige Elite / (SnRa) 14,3a -- - hpl
4v o Power Snilli / (SnRa) 14,3a -- - hml3

Lähtö 4: Ryhmäajo 12,0-13,9 aikaiset lämminveriset 1600m
P: 2500ve - 1900ve - 1200ve - 600ve - 250ve

1. 5v t Ivonne Snilli / (SnRa) 13,4a -- 01.12,3aly
2. 10v o Practical Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.12,5aly
3. 6v t Monday / Tero (GT) 12,8aly -- 01.13,3aly
4. 9v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 12,5 -- 01.13,5aly
5. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,4aly -- 01.13,5aly
6. 6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 13,4ake -- 01.13,5aly xx
7. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 12,3ake -- 01.14,1aly
8. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 12,2a -- 01.14,1aly
9. 9v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,2 -- 01.14,1aly
10. 9v o He's My Hero / Harri (NaSe) 13,3 -- 01.14,2aly xx
11. 5v o Kickman Snilli / (SnRa) 13,1a -- 01.14,6aly
5v o Lancelot Snilli / (SnRa) 12,2a -- - hml3

Lähtö 5: Ryhmäajo 11,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset 1600m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 6v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.11,1aly
2. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,0a -- 01.11,4aly
3. 9v o Blackhawk Snilli / (SnRa) 10,1a -- 01.11,4aly
4. 6v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 01.11,5aly x
5. 6v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.12,2aly
6. 6v t Fineday Careful / Johanna (GT) 11,5alyx -- 01.12,3aly xx
7. 10v t Chocoline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.12,4aly
8. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 11,4a -- 01.12,5aly x
9. 8v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 11,0a -- 01.12,5aly
9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- - hpl

Lähtö 6: Tasoitusajo 3v kylmäverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

1. 3v o Torfinn Snilli / (SnRa) ei enn. -- 01.39,3ly
2. 3v o Freedrikki / Kaj (GT) 39,9ake -- 01.39,3ly xx
3. 3v o Titonius / Soile (GT) 45,6ke -- 01.39,3ly x
4. 3v o NRL Tuskane / Tero (NaSe) 37,4 -- 01.40,6ly
5. 3v t NRL Keijusalama / Kalle (NaSe) 37,3 -- 01.41,6ly
6. 3v o NRL Uinuva / Urho (NaSe) 39,1 -- 01.42,1ly
7. 3v t Jasmiina / Pasi (GT) 40,2ake -- 01.42,3ly x
8. 3v t Snillin Hattara / (SnRa) 42,4a -- 01.43,3ly
3v t Damina / Kaarlo (GT) 41,4ake -- - hll

Lähtö 7: Tasoitusajo 27,0 ja hitaammat kylmäveriset 2100m
P: 1700ve - 1100ve - 700ve - 350ve - 150ve

1. 4v t Snillin Ariella / (SnRa) 29,2 -- 01.28,4ke x
2. 5v t Snillin Kaarina / (SnRa) 28,5a -- 01.29,2ke x
3. 4v o Unian Viikinki / (SnRa) 30,3a -- 01.29,5ke
4. 4v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 30,4ake -- 01.29,5ke
5. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 32,8 -- 01.29,5ke x
6. 4v o Feenix / Aapo (GT) 32,4ake -- 01.29,5ke xx
7. 7v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 27,1 -- 01.30,4ke xx
8. 7v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 28,1 -- 01.31,1ke
9. 4v t Topakan Rakkauspakkaus / Sofia (HCT) 31,2ke -- 01.31,1ke x
10. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 28,6akex -- 01.31,5ke
11. 5v o Tankkaus / Tony (GT) 32,5ake -- 01.32,4ke x
12. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 28,7ake -- 01.33,2ke x
13. 4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 30,4ly -- 01.33,3ke
14. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 30,3a -- 01.33,3ke
4v o Styrbjörn / Johan (HCT) 30,2ake -- - hpl
7v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 27,3 -- - hll

Lähtö 8: Ryhmäajo 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset 1600m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 7v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 25,2 -- 01.24,7aly xx
2. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.24,9aly
3. 9v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,1 -- 01.25,0aly xx
4. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.25,1aly
5. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 26,2a -- 01.25,3aly xx
6. 4v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 26,6ake -- 01.26,6aly
7. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 28,7ke -- 01.26,7aly

1. 13v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 25,2 -- 01.24,8aly
2. 6v t Vienomieli / Olli (GT) 26,3ly -- 01.25,2aly
3. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2al -- 01.25,4aly
4. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 25,1a -- 01.25,5aly
5. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 26,2ake -- 01.25,8aly
6. 7v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 25,4 -- 01.25,9alyx
4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 26,2aly -- - hpl

Lähtö 9: Ryhmäajo 23,0-24,9 aikaiset kylmäveriset 1600m
P: 2500ve - 1900ve - 1200ve - 600ve - 250ve

1. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 23,8akexx -- 01.23,4aly x
2. 5v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 24,9akex -- 01.23,4aly
3. 11v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 24,8a -- 01.24,2aly
4. 13v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.24,3aly x
5. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 23,2a -- 01.24,3aly
6. 8v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 23,1a -- 01.25,2aly
7. 6v t Saltan Tuikea / (SnRa) 24,7a -- 01.25,2aly
8. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.25,2aly
9. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a -- 01.25,3aly
6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 24,8 -- - hml4
10v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,2a -- - hpl

Lähtö 10: Ryhmäajo 22,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset 1600m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 8v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 22,9aly -- 01.21,3aly
2. 14v o Valtarian Humare / (SnRa) 21,1a -- 01.21,5aly
3. 8v o Snillin Aamos / (SnRa) 21,1a -- 01.21,5aly x
4. 8v o Lakimies / Joni (GT) 22,0aly -- 01.21,5aly x
5. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 22,7aly -- 01.23,5aly
6. 10v t Guen Armonisku / Marko (GT) 22,1ke -- 01.23,5aly
7. 13v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 21,9a -- 01.23,5aly
7v t Duanin Jessiina / (SnRa) 22,2a -- - hpl
11v o Fini Kokoro / (SnRa) 21,2a -- - hml4

Lähtö 11: Ryhmäajo 2v peitsareille 1609m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

Lähtö 12: Ryhmäajo p13,0 aikaisille ja hitaammille peitsareille, 3v+ 1609m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 3v t Sweetheart / Seppo (NaSe) p17,1a -- 01.17,5aly
2. 3v t Cutie Snilli / (SnRa) p.13,3a -- 01.17,6aly x
3. 2v t Lovely Shav / Inni (NaSe) ilm kl -- 01.19,2aly
4v t No Roots / Hessu (NaSe) 15,2a -- - hml4

Lähtö 13: Ryhmäajo p12,9 aikaisille ja nopeammille peitsareille, 3v+ 1609m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 4v o Captain Snilli / (SnRa) p.09,2a -- 01.11,2aly
2. 4v t Flying High / Hilkka (NaSe) 12,4a -- 01.11,3aly
3. 4v t Double Trouble Duán / Iida (NaSe) p12,1a -- 01.11,3aly
4. 7v t Moray Ach / (SnRa) p.08,2a -- 01.11,5aly
5. 5v t Saltas Harmless Love / (SnRa) p.08,1a -- 01.11,5aly
6. 4v t Sølv's Ugly Call / (SnRa) p.09,2a -- 01.11,5aly
7. 4v t Can't Avoid This / Shavo (NaSe) p10,4a -- 01.12,6aly
4v t Hide And Seek / Sinna (NaSe) 11,2a -- - hll

Lähtö 14: Ryhmäajo 3-4v A-poneille 1100m
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 3v o Toy’s Alexander / (SnRa) ei enn. -- 03.00,2aly x
2. 4v t Toy’s Danine / (SnRa) 3.00,3 -- 03.00,2aly x
3. 4v t Toy’s Vivian / (SnRa) 3.03,3a – 03.01,1aly
4. 4v o Unian Charlie / (SnRa) 3.13,4a – 03.01,2aly xx
5. 4v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.57,6aly -- 03.01,4aly xx

Lähtö 15: Ryhmäajo 2.50,0 aikaiset ja hitaammat A-ponit 1100m
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 12ve

1. kerta 1. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 02.46,4aly
2. 8v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.54,3 -- 02.47,2aly
3. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 02.50,1aly
4. 8v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.54,4 -- 02.50,2aly
5. 5v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 3.00,5ly -- 02.50,2aly
6. 8v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.52,5 -- 02.55,3aly
7. 6v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.53,2 -- 02.55,5aly x

Lähtö 16: Ryhmäajo 2.38,0-2.49,9 aikaiset A-ponit 1100m
P: 150ve - 70ve - 40ve - 30ve - 15ve

1. 10v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.38,6a -- 02.36,2aly
2. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.36,5aly
3. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.45,3aly -- 02.37,6aly x
4. 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.46,3ly -- 02.38,2aly xx
5. 10v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.39,2 -- 02.38,4aly
6. 8v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.39,1 -- 02.40,2aly
7. 8v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.45,2 -- 02.42,5aly
5v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.43,1a -- - hll

Lähtö 17: Ryhmäajo 2.26,0-2.37,9 aikaiset A-ponit 1100m
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 20ve

1. 10v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.37,4a -- 02.28,3aly xx
2. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.26,5ly -- 02.28,4aly x
3. 10v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.32,1 -- 02.29,1aly
4. 6v t Nessia Duán / (SnRa) 2.36,4a -- 02.29,2aly
5. 10v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.30,3 -- 02.29,6aly
6. 8v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.31,5a -- 02.31,1aly
7. 10v o Wild Wizard / (SnRa) 2.30,6a -- 02.31,6aly
8. 10v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.31,2 -- 02.32,3aly
14v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.33,2a -- - hpl

Lähtö 18: Ryhmäajo 2.25,9 aikaiset ja nopeammat A-ponit 1600m
P: 250ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

1. 11v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.18,1a -- 02.17,2aly
2. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.25,3ly -- 02.17,4aly xx
3. 11v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.15,1 -- 02.18,2aly
4. 13v o North Hemp / (SnRa) 2.10,3a -- 02.18,6aly
5. 10v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.25,5 -- 02.19,3aly
6. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.19,6aly
7. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.20,6aly
8. 11v o Toy’s Hemming / (SnRa) 2.10,1a -- 02.21,2aly
9. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.21,2aly
10. 10v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.19,3 -- 02.21,6aly

Lähtö 19: Ryhmäajo 3-4v B-poneille 1600m
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

1. 3v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.21,3a -- 02.19,2aly
2. 4v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.17,3a -- 02.19,4aly
3. 3v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.18,9a -- 02.20,2aly
4v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.17,2 -- - hml2

Lähtö 20: Ryhmäajo 2.13,0 aikaiset ja hitaammat B-ponit 1600m
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 12ve

1. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.18,3a -- 02.15,3aly
2. 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.14,6a -- 02.15,4aly
3. 5v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.18,3aly -- 02.15,5aly
4. 6v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.14,4 -- 02.15,5aly
5. 6v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.16,3aly xx
6. 5v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.17,4aly

Lähtö 21: Ryhmäajo 2.02,0-2.12,9 aikaiset B-ponit 1600m
P: 150ve - 70ve - 40ve - 30ve - 15ve

1. 6v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.06,2a -- 02.03,2aly
2. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.03,4aly
3. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.04,2a -- 02.03,6aly
4. 6v o Valdemar NRL / Salla (NaSe) 2.06,1 -- 02.04,5aly
5. 6v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.06,1a -- 02.04,5aly x
6. 6v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.06,2a -- 02.06,6aly xx
7. 7v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.07,3a -- 02.06,6aly xx
8. 7v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.07,6a -- 02.07,2aly xx
9. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.10,2a -- 02.09,3aly

Lähtö 22: Ryhmäajo 1.51,0-2.01,9 aikaiset B-ponit 2100m
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 20ve

1. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 54,4a -- 01.52,3aly
2. 8v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 54,1a -- 01.52,5aly
3. 11v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 54,5 -- 01.53,4aly x
4. 10v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 53,3 -- 01.56,1aly
5. 9v o Lackadaisical / Iiro (NaSe) 58,2 -- 01.57,2aly
6. 9v t Toy's Jennifer / (SnRa) 51,4 -- 01.58,2aly
7. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 51,4a -- 01.58,4aly
11v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- - hll

Lähtö 23: Ryhmäajo 1.50,9 aikaiset ja nopeammat B-ponit 2100m
P: 250ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

1. 12v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 43,3a -- 01.44,2aly
2. 14v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 46,2 -- 01.44,5aly
3. 13v o Billboard / Saku (GT) 45,1lyxx -- 01.45,2aly
4. 13v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 42,3a -- 01.46,3aly
5. 10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a -- 01.46,4aly xx
6. 12v o Nappula Speed / (SnRa) 42,1a -- 01.47,3aly
7. 10v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 45,1 -- 01.47,3aly
8. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 43,5ly -- 01.48,2aly xx
11v t Miftare Go / Milla (NaSe) 46,6 -- - hml3


Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick