Shav Racing

Villit ravit 27.4.2018 -- Tulokset

- Tulokset julkaistu 2.5. Pahoittelut viivästymisestä!

Info

- Kilpailupäivä: 27.4.2018
- VIP: 26.4.2018
- Tulosten arvioitu valmistumispäivä: 27-28.4.2018

Säännöt

- Noudatamme VRER:n sääntöjä.
- Yksi hevonen voi osallistua enintään yhteen lähtöön.
- Ikärajat: lv 2-14v, kv 3-15v, ponit 3-18v.
- Montéssa ikärajat: lv 4-14v, kv 5-15v, ponit 5-18v.
- Lähtöihin samalta omistajalta korkeintaan 4 hevosta/ ponia.

Osallistuminen

- Sähköpostiin narrilaivan@gmail.com otsikolla "Shav 6".
- Osallistumismuoto: lähtö (rivinvaihto) ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
- Esim:
Lähtö 2
2v o Golden Guy / Shavo (NaSe) 19,7 --
- HUOM: Samaan lähtöön tulevat saman luokkaotsikon alle.
- Ei br-tageja osallistumisiin!
- Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan, eli hitain ylimmäksi, nopein alimmaksi. (Väärin laitetut osallistumiset hylätään kokonaisuudessaan!)

Tulokset

Lähtö 1: Tasoitusajo 2v lämminverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

Peruttu, ei tarpeeksi osallistujia.

2v t My Winter of Love / Viveka (Team Lily) ei enn. --

Lähtö 2: Tasoitusajo 16,0 ja hitaammat lämminveriset 2100m
P: 1700ve - 1100ve - 700ve - 350ve - 150ve

1. 3v t Lovely Feeling / Janina (RaRa) 16,6aly -- 01.16,1ke
2. 3v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 16,2ake -- 01.16,2ke
3. 3v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 17,2a -- 01.16,3ke
4. 3v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 17,3a -- 01.16,4ke
5. 3v o Bullseye / Petra (RaRa) 17,4ke -- 01.16,4ke
6. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,2akex -- 01.16,6ke xx
7. 3v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 17,5aly -- 01.17,2ke x
8. 6v o Grand Abs / Atte (NaSe) 16,2 -- 01.17,5ke
9. 3v t Heptagonia / Tony (GT) 16,3akex -- 01.17,5ke
10. 5v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 16,5 -- 01.18,1ke x
11. 3v t Hotline / Matilda (RaRa) 16,3ake -- 01.18,2ke
12. 3v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 17,2a -- 01.18,3ke
13. 3v o Speed Titan / Minna (RaRa) 17,4aly -- 01.18,5ke

Lähtö 3: Ryhmäajo 14,0-15,9 aikaiset lämminveriset 1600m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 6v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 15,4 -- 01.14,3aly
2. 6v o Skinipig / Arto (GT) 15,1aly -- 01.14,4aly x
3. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 14,9ake -- 01.14,4aly
4. 3v o Hazman / Annina (GT) 14,8ake -- 01.14,5aly
5. 6v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 14,3a -- 01.15,1aly
6. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,2ake -- 01.15,4aly x
7. 5v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,2aly
8. 5v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 14,5a -- 01.16,5aly xx

Lähtö 4: Ryhmäajo 12,0-13,9 aikaiset lämminveriset 1600m
P: 2500ve - 1900ve - 1200ve - 600ve - 250ve

1. 6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 13,4ake -- 01.12,2aly xx
2. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 12,3ake -- 01.12,3aly
3. 4v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 13,5aly -- 01.12,3aly
4. 7v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 12,2a -- 01.12,4aly xx
5. 6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,4aly -- 01.12,5aly
6. 9v o He's My Hero / Harri (NaSe) 13,3 -- 01.12,5aly
7. 7v o Hector Wix / Henna (RaRa) 12,1aly -- 01.13,1aly
8. 9v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,2 -- 01.13,2aly x
9. 7v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 13,3a -- 01.13,3aly
10. 9v o He Talks To Me / Henkka (NaSe) 12,5 -- 01.13,4aly
6v t Monday / Tero (GT) 12,8aly -- - hpl

Lähtö 5: Ryhmäajo 11,9 aikaiset ja nopeammat lämminveriset 1600m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 9v t Pompeji / Lily (RaRa) 10,2aly -- 01.11,3aly
2. 12v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 10,5aly -- 01.11,3aly
3. 6v t Fineday Careful / Johanna (GT) 11,5alyx -- 01.11,4aly x
4. 7v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 11,4a -- 01.11,6aly x
5. 6v o Invisible Gue / Fredrik (GT) 11,3aly -- 01.12,2aly
6. 6v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.12,2aly xx
7. 9v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,4aly -- 01.12,4aly xx
8. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,0a -- 01.12,4aly
9. 10v o Global Icon / Marcus (RaRa) 10,5aly -- 01.12,5aly
10. 10v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,1aly -- 01.12,6aly

Lähtö 6: Tasoitusajo 3v kylmäverisille 1600m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

1. 3v o K. Jonnan Lume / Matti (RaRa) 30,5aly -- 01.39,1ly
2. 3v t Jasmiina / Pasi (GT) 40,2ake -- 01.39,5ly xx
3. 3v t Damina / Kaarlo (GT) 41,4ake -- 01.40,2ly
4. 3v t NRL Vimmakas / Ville (NaSe) 39,2 -- 01.40,3ly
5. 3v t NRL Camilla / Milla (NaSe) 39,2 -- 01.40,4ly
6. 3v o Freedrikki / Kaj (GT) 39,9ake -- 01.40,5ly
7. 3v t NRL Varjotaika / Jonna (NaSe) 39,3 -- 01.41,5ly
8. 3v o Titonius / Soile (GT) 45,6ke -- 01.42,2ly
9. 3v t NRL Velmuilija / Lilja (NaS) 39,2 -- 01.42,4ly
3v o Rattosen Viheliäinen / Marcus (RaRa) ei enn. -- - hpl

Lähtö 7: Tasoitusajo 27,0 ja hitaammat kylmäveriset 2100m
P: 1700ve - 1100ve - 700ve - 350ve - 150ve

1. 6v t Kukkanen / Janne (RaRa) 27,2ke -- 01.26,1ake
2. 7v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 27,3 -- 01.26,2ke
3. 5v o Tankkaus / Tony (GT) 32,5ake -- 01.26,3ke
4. 7v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 27,1 -- 01.26,4ke x
5. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 28,6akex -- 01.26,8ke
6. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 28,7ake -- 01.28,7ke x
7. 7v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 28,1 -- 01.28,7ke
8. 4v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 30,3a -- 01.28,8ke
9. 4v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 32,8 -- 01.28,9ke
10. 5v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 28,5ake -- 01.29,3ke xx
11. 4v t K.R. Susiraja / Jenna (RaRa) 27,4aly -- 01.29,5ke
12. 4v o Feenix / Aapo (GT) 32,4ake -- 01.28,5aly
Hylätty 4v o Eri-Vekotin / Janina (RaRa) 32,2ly -- - k

Lähtö 8: Ryhmäajo 25,0-26,9 aikaiset kylmäveriset 1600m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 9v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 25,4ke -- 01.24,4aly x
2. 13v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 25,2 -- 01.24,4aly
3. 9v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,1 -- 01.24,5aly
4. 8v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 25,1a -- 01.25,3aly
5. 7v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 25,2 -- 01.25,5aly xx
6. 6v t Vienomieli / Olli (GT) 26,3ly -- 01.26,1aly xx
7. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.26,3aly
8. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2aly -- 01.26,3aly
9. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 26,2ake -- 01.26,4aly x

Lähtö 9: Ryhmäajo 23,0-24,9 aikaiset kylmäveriset 1600m
P: 2500ve - 1900ve - 1200ve - 600ve - 250ve

1. 5v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 24,9akex -- 01.23,1aly
2. 13v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.23,2aly
3. 8v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 24,8a -- 01.23,4aly
4. 11v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 24,8a -- 01.23,6aly xx
5. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 23,8akexx -- 01.24,2aly
6. 10v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 24,2ke -- 01.24,2aly
7. 10v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 24,5ake -- 01.24,4aly
8. 8v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 23,2a -- 01.25,4aly
9. 8v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 24,6a -- 01.25,5aly

Lähtö 10: Ryhmäajo 22,9 aikaiset ja nopeammat kylmäveriset 1600m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 13v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 21,9a -- 01.22,1aly
2. 8v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 22,2aly -- 01.22,3aly
3. 10v t Guen Armonisku / Marko (GT) 22,1ke -- 01.22,5aly xx
4. 10v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 22,3ake -- 01.22,5aly x
5. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 22,7aly -- 01.22,5aly x
6. 10v o Halleluuja / Joel (RaRa) 21,8aly -- 01.22,6aly
7. 8v o Lakimies / Joni (GT) 22,0aly -- 01.23,1aly
8. 11v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 22,4ake -- 01.23,4aly
8v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 22,9aly -- - hpl

Lähtö 11: Ryhmäajo 2v peitsareille 1609m
P: 1000ve - 500ve - 300ve - 150ve - 75ve

Lähtö 12: Ryhmäajo p13,0 aikaisille ja hitaammille peitsareille, 3v+ 1609m
P: 2000ve - 1500ve - 1000ve - 400ve - 200ve

1. 3v t Sweetheart / Seppo (NaSe) p17,1a -- 01.16,2aly
2. 2v t Lovely Shav / Inni (NaSe) ilm kl -- 01.16,6aly xx
3. 2v t Golden Gems Queen / Eero (Team Lily) ei enn. -- 01.17,5aly x
4. 4v t No Roots / Hessu (NaSe) 15,2a -- 01.17,6aly

Lähtö 13: Ryhmäajo p12,9 aikaisille ja nopeammille peitsareille, 3v+ 1609m
P: 3000ve - 2100ve - 1600ve - 800ve - 400ve

1. 10v o Popcast / Joel (RaRa) i.evm, p.09,2aly -- 01.11,1aly
2. 4v t Flying High / Hilkka (NaSe) 12,4a -- 01.11,3aly
3. 6v t Killer Queen / Marcus (RaRa) i.evm, p.10,1aly -- 01.11,3aly
4. 4v t Hide And Seek / Sinna (NaSe) 11,2a -- 01.11,4aly
5. 4v t Can't Avoid This / Shavo (NaSe) p10,4a -- 01.11,5aly
6. 4v t Double Trouble Duán / Iida (NaSe) p12,1a -- 01.11,6aly x
7. 9v t Stellar / Dimma (RaRa) i.evm, p.09,1aly -- 01.12,1aly
4v o Uniquer Duán / Viveka (Team Lily) p.12,3a -- - hml2

Lähtö 14: Ryhmäajo 3-4v A-poneille 1100m
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

Siirretty lähtöön 15.

Lähtö 15: Ryhmäajo 2.50,0 aikaiset ja hitaammat A-ponit 1100m
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 12ve

1. 4v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.57,6aly -- 02.48,4aly
2. 5v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 3.00,5ly -- 02.48,5aly xx
3. 6v t Radikaali Tyttö / Tiina (NaSe) 2.53,2 -- 02.49,3aly
4. 8v t Narrilaivan Finaste / Olli (NaSe) 2.54,3 -- 02.49,5aly
5. 8v o Narrilaivan Geronimo / Matti (NaSe) 2.54,4 -- 02.51,4aly
6. 8v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.52,5 -- 02.53,3aly x

Lähtö 16: Ryhmäajo 2.38,0-2.49,9 aikaiset A-ponit 1100m/b>
P: 150ve - 70ve - 40ve - 30ve - 15ve

1. 8v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.45,3a -- 02.39,3aly
2. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.45,3aly -- 02.40,3aly
3. 8v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.46,3a -- 02.41,4aly xx
4. 8v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.47,2a -- 02.42,6aly
5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.46,3ly -- - hll
8v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.45,5 -- - hll

Lähtö 17: Ryhmäajo 2.26,0-2.37,9 aikaiset A-ponit 1100m
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 20ve

1. 10v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.30,3 -- 02.27,1aly
2. 10v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.31,2 -- 02.28,3aly
3. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.26,5ly -- 02.29,2aly x
4. 10v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.32,1 -- 02.29,6aly
5. 10v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.37,4a -- 02.31,2aly x

Lähtö 18: Ryhmäajo 2.25,9 aikaiset ja nopeammat A-ponit 1600m
P: 250ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

1. 10v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.19,3 -- 02.22,4aly
2. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.23,2ly -- 02.22,5aly
3. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.23,4lyx -- 02.24,5aly xx
4. 10v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.25,5 -- 02.25,2aly x
5. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.25,4aly x
6. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.25,3ly -- 02.26,5aly

Lähtö 19: Ryhmäajo 3-4v B-poneille 1600m
P: 100ve - 50ve - 30ve - 20ve - 10ve

Lähtö 20: Ryhmäajo 2.13,0 aikaiset ja hitaammat B-ponit 1600m
P: 120ve - 60ve - 35ve - 25ve - 12ve

1. 5v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.18,3aly -- 02.18,4aly
2. 5v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- 02.18,4aly
3. 3v o Da Capo Theo / Shavo (NaSe) 2.38,9a -- 02.21,1aly
4. 6v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.21,5aly

Lähtö 21: Ryhmäajo 2.02,0-2.12,9 aikaiset B-ponit 1600m/b>
P: 150ve - 70ve - 40ve - 30ve - 15ve

1. 6v o Valdemar NRL / Salla (NaSe) 2.06,1 -- 02.01,5aly x
2. 6v o Nasrin Jamaya / Leia (NaSe) 2.05,7 -- 02.01,5aly
3. 6v t Nasrin Saarya / Salla (NaSe) 2.05,2 -- 02.02,4aly x
4. 6v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.06,1a -- 02.04,4aly
5. 5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- 02.05,2aly xx

Lähtö 22: Ryhmäajo 1.51,0-2.01,9 aikaiset B-ponit 2100m
P: 200ve - 150ve - 100ve - 50ve - 20ve

1. 11v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 54,5 -- 01.55,4aly
2. 9v o Lackadaisical / Iiro (NaSe) 58,2 -- 01.55,4aly
3. 11v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- 01.56,2aly
4. 10v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 53,3 -- 01.57,4aly

Lähtö 23: Ryhmäajo 1.50,9 aikaiset ja nopeammat B-ponit 2100m
P: 250ve - 200ve - 100ve - 50ve - 25ve

1. 11v t Miftare Go / Milla (NaSe) 46,6 -- 01.44,5aly
2. 13v o Billboard / Saku (GT) 45,1lyxx -- 01.46,2aly
3. 14v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 46,2 -- 01.46,2aly
4. 12v o Karma Bay / Heli (GT) 43,5ly -- 01.48,4aly
Hylätty 10v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 45,1 -- - hll


Ulkoasu © M Layouts || Taustakuva © Bob Wick